Planescape Torment enhanced edition

Sigilan

Příspěvek Napsal: 14.12.2017 8:10

Planescape Torment enhanced edition

Narazil jsem na tuhle záležitost teprve nedávno a musím konstatovat, že mi zatím hra připadá horší. Grafika je sice lepší, texty jsou mnohem lépe čitelné, ale výrazně postrádám plovoucí menu, které otevíral pravý klik na myši. Pokud tam je, tak se mi ho nepodařilo najít a aktivovat. Docela to komplikuje souboje, které nelze otevřením toho menu pausnout a zadat postavám úkon (léčení, útok, užití specielního předmětu). Pokud byste někdo věděl jak tohle zapnout, tak mi prosím poraďte.
Také je škoda, že zůstala v původní kvalitě všechna videa. S vylepšenou grafikou hry se tak dost tlučou.
Jinak skvělá vylepšení jsou sběr věcí a také vícenásobné nakupování/prodávání.
---
Objevily se mi další malé potíže:
Quintův jedový náhrdelník (k nalezení vedle Martiny chýše v Pohřbené vesnici) - vůbec ho nemohu nikomu prodat
Mantuokova kniha a Zlodar - také nejdou nikde prodat
Prsten padlých hvězd (vyvolává roj meteorů) - výkupní cena pouhý 1 měďák!
Quest se Sybilou v doupěti chaotiků - klíč najdu, projdu bez povšimnotí, ale Sybila je pryč a quest mi tam zůstane viset jako nedokončený
Nemusím vůbec používat "identifikaci" - v podstatě cokoliv co najdu mi Bezejmenný identifikuje bez použití kouzla nebo modré kapky
Baator úplně bez nepřátel. Pouze na cestě zpět od Pilíře lebek Cornugon a abishaiové a v jednom místě Dáma v nesnázích (2 abishaiové). Jinak nikde nikdo.
U Fella se mi v nabídce objevilo Tetování podvodníka - nikdy předtím jsem ho neviděl.
Truhla s prima zbraněmi v Curstu - je tam past, kterou se mi nepovedlo odhalit - vyvolá Smrtící oblak a umře mi jenom Bezejmenný
V Curstu - boj Tekelacha a Agrila-shanaka - když zabiju Agrila, dostanu 12000 ZK + jako zákoně dobrý jsem ukecal Tekelacha, aby stáhnul své pomocníky (to se mi nikdy předtím nepovedlo - ani se se mnou nebavil). Když zabiju Tekelacha, tak mi Agril řekne, že mne varoval a zaútočí.
Fall from Grace - po smrti jí zůstává Zkroucený prsten, stejně jako deník nebo korzet.
Z Hamryse jsem dostal také plány hrobky - ale nevím, k čemu jsou dobré. Když jsem se tam šel s plány podívat podruhé, přečetl jsem z nich jenom svojí poznámku, ale jinak nic.
A když jsem se zašel podívat do Přemožených národů (po druhé návštěvě hrobky s plánem), chyběl mi tam Kostlivec obchodník.

Prima trik s Vhailorem - při útoku na devu jsem ho nechal mimo boj, v té místnosti s truhlou se spoustou zbraní. Takže jsem mohl devu propustit a zachovat si tak Zákonné dobro. Pak jsem vstoupil do portálu a v Sigilu jsem se objevil zase s Vhailorem.
Nově jsem objevil malinkou místnost s kraniokrysami při cestě do Pohřbené vesnice. Portál se otevře asi jenom když máte u sebe ocásek kraniokrysy. Dřív jsem ji nikdy nenašel.

A nikdy se mi nepodařilo najít tu schovanou věc u Ojovy chatrče. Tu hromadu napravo jsem prohledal celou a nic.
---
To chybějící plovoucí menu lze nahradit automatickým nastavením pausy hry při každém objevení se nepřítele. Funguje to stejně jako to plovoucí menu, ale zvyk je zvyk.
offline  •  Zobrazit profil uživatele

Sigil Team Uživatelský avatar

Příspěvek Napsal: 19.12.2017 22:27

Re: Planescape Torment enhanced edition

Tak na pauzu také vždy bude fungovat space. Jinak Beamdog se chtěl menu zbavit a osobně to kvituji s povděkem, neb bylo hrozné. Podobně otravné jak pipboy v New Vegas/Fallout 3.
offline  • 
Zobrazit autorovy stránkyICQ
 •  Zobrazit profil uživatele

Sigilan

Příspěvek Napsal: 21.12.2017 9:58

Re: Planescape Torment enhanced edition

Po tom, co jsem osvobodil Ignusse, pohovořil s ním a zabil ho, mi zmizela postava Drussily. Objevoval se mi tam její modrý text, jestli ji nekoupím pití atd., ale postava vidět nebyla.
---
Mě to plovoucí menu vyhovovalo. Osobně bych ale spíš přivítal úpravy v podobě kvalitnějších videí a případně dalších malých questů. Třeba najít a přinést něco z Curstu nebo z Baatoru. Také by nebylo špatné doplnění dalších předmětů (např. deníky nebo dopisy jiných lidí popisující setkání z nějakou inkarnací Bezejmenného, které by ještě doplnily příběh).
offline  •  Zobrazit profil uživatele

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník