Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět

Byli byste raději:

Kdyby se téma zabývalo jen speciálními a skrytýmy questy/předměty/možnostmi (modronská kostka, čepel entropie, No jako tichý král atd.)
22
32%
Aby se téma zabývalo všemi zajímavými questy a možnostmi hry
47
68%
 
Celkem hlasů: 69

Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Idaho »

Planescape Torment je hra rozsáhlá a tak se není divit že jsme neobjevili všechny specialitky ani po druhém/šestém/desátém dohrání
Toto téma bylo vytvořeno abychom se tu navzájem podělili o různé fígle a specialitky (spec. zbraně, lokace, bonusy k vlastnostem atd..) a tak vyždímaly z PT co se dá ;-)

:!: V této části je něco jako questová mapa Sigilu, níže pište tipy a triky + specialitky :!:


Já začnu asi nejznámější specialitkou:
Ve druhém patře márnice, ti tieflingská spalovačka Ei-Ven za balzamovací tekutinu a nit přidá pár hitbodů
V SV místnosti je falešná zombie, anrchista Vaxis, za jehu a balzamovačku z tebe udělá zombii, taky ti řekne o portálu v přízemí a nebo řekni že ho deš vystřídat a oni ti dá své věci a informace o spalovačích
Tušim že se tu někde pohybuje mrtvák se vzkazem v sešité tlamě
A ve třetím patře je kostlivec (potuluje se tam někde) v jehož hrudním koši máš schováno pár věcí, získáš je spolu s několika zkušenostmi z rozhovoru.
V jižní místnosti je zombii se stejným rytím jako je na duté naušnici
V přízemí, místnost na dvanácti hodinách (bráno od východu, tedy přímo naproti) je zombii, až budeš mít schopnost mluvit s mrtvými, zajdi za ním, je to bývalý člen tvé družiny, slepý lučištník, dostaneš pár expů ale nejdříve musíš zjistit jak se jmenuje, (zeptejte se Fella a pak Dak'kona - díky Vampirie)
Na západě je duch Deionarry, tvé bývalé společnice, važ slova, můžeš získat schopnost oživ mrtvé nebo tě prý může proklít (nejspíš záleží na vlastnostech)
Pokud na východě sebereš šourákovi knihu kostí a popele, můžeš pomocí ní rozebrat obří kostlivce uprostře oblasti

Před márnicí
V JV domku pod márnicí, je někdo kdo se neteší do márnice, pokud vyřešíš jeho problém a řekneš mu že dokud tu budeš věci se budou měnit přesvědčení-> dobro
JZ roh, bar zapomnění, prokecni každého se jménem a můžeš tu nabrat pár xp, měděnejch a questů,
Před barem je zombi , můžeš ji vytáhnout dlažební kostku z hlavy
Mezi Z a SZ se pohybuje Ingris, pokud pomocí Cabriana (Doutnající nebožtík, JV) vyřešíš její problém dostaneš zubní protézu pro morteho
Uprostřed, u obelisku je tieflingská dívka, která chce pomstít své sestry
U brány márnice stojí Syfl, zná tě
V domku nad Syflem je magusačka
S oblasti - vstup do mauzelea (nejdříve prokecni spalovače v baru)

Oblast Jižně od Márnice
U brany stojí Truchlící-za-stromy pomůže ti s questem pro Mebbeth a pokud pomužeš stromům dostaneš pár xp
kousek od něj je dívka která nutně potřebuje pomoc
SV, Fellův tetovací salon, pořádně ho prokecněte, kupte si kérky a podívejte se do zadu na své staré tetování
Uprostřed je bar u doutnajícího nebožtíka (2 spolubojovníci, tvoje oko a pár dalších věcí) prokecněte každého koho potkáte
Pod barem je Amarysse, Nodd ji hledá

Tržiště
Na severu, u vstupu je banda červeně oděných grázlů (viz Prophyrcon)
Přímo na tržišti je cradock, fanatický škrobič prádla (quest pro mebbeth), Kozah-Jai, prodavač semínek a další
Na SV je smradodech
kousek pod ním je sběračka hřebíku
pod ní se potuluje spalovač - čorka
Naposledy upravil(a) Idaho dne 1.8.2006 17:45, celkem upraveno 15 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

O lučištníkovi - Xachariáši - se dozvíš nejdříve z rozhovoru s Fellem a pak se na něj můžeš zeptat Dak'kona, ten Ti poví jeho jméno.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

Příspěvek od Eles »

Idaho? Ten Idaho, co se pohybuje i na asiantitulky? Zdravim 8-)

Ja jsem pred tydnem Planescape zacal poprve v zivote hrat (vedel jsem o nem, ale nikdy se k tomu nedostal, az ted po 6ti letech). Nejdriv jsem se s klasickou partickou dostal az pred konec, ale potom zjistil, kolik jsem cestou udelal chyb a kolik toho presel, tak zacal znova a prosel hru jenom s Bezejmennym (jako kouzelnikem) a Mortem. Ma to vyhodu, ze je clovek celou dobu tak o 4-5 urovni vys nez s partou o sesti lidech, takze ti dva jsou silnejsi, muzes kouzlit devatou uroven driv nez tesne pred koncem.

Prisel jsem na zajimavou vec, ktera uz mozna nekde je napsana, ale nezaregistroval jsem to. Kdyz Morte pouzije 2-3krat srdecni amulet, zdvihnou se mu nektere rezistence nad 100procent, a kdyz do nej potom odpovidajici skupina nepratel mlati, tak mu naskakujou zivoty. Nahonil si takhle behem chvile asi 600zivotu, ktery mu zustanou, nez o ne v boji prijde. Samo, ze to je defacto cheatovani, tak jsem to udelal jenom jednou, kdyz jsem to zjistil.

No a co se tyka specialit - doporucuje gamebanshee.com Je tam sekce o Planescapu, kde je kazda lokace podbrobne popsana a s mapou. Hral jsem kazdou podle svyho (snazil se samo na vsechno prijit), a kdyz uz bych se presunul dal, tak jsem se podival na ty stranky a doplnil veci, ktery sem minul. Neuveritelny je zejmena jak dulezite je vedeni rozhovoru, kolikrat jsem loadoval dost zpatky, abych ten rozhovor zmanagoval lip (typicky priklad je Ravel). Kdyz si to clovek jede podle sebe a je namyslenej hrdina, tak prijde o spoustu zkusenosti i atributovych bodu... Treba kdyz je clovek kouzelnik, zavisi vlastne uz na zacatku jak odpovidal Mebbeth, protoze z toho se potom o notny kus dal odviji rozhovor s Ravel. V tom je teda Planescape unikatni...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Eles:
Ad "specialitky" - jo, máš pravdu, přesto mi přijde mnohem lepší a uspokojivější si tyhle věci objevovat sám, a ne se dívat na gamebanshee či jinam. Při prvním hraní pochopitelně mnoho z toho mineš, při druhém také, i při třetím si něčeho nevšimneš. PT tak má fascinující kouzlo znovuhratelnosti a objevování stále kouzelnějších souvislostí, zážitků... Třeba první setkání s Xachariášem bylo pro mě nezapomenutelné.

Tím, že hraješ sám (nebo s jedním družiníkem), máš možná snadnější souboje, ale přicházíš tak o mnohem, mnohem více věcí. Ale záleží na tom, co od hraní očekáváš...

Btw nejdřív se o Xachariášovi dozvíte myslím od někoho jiného (Deionarra?) - za Fellem se jde až potom - a je důležité mluvit s ním přes Dak´kona.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Pokud jde o objevování nových věcí v Tormentu - pro mě je v tomhle docela klasický příklad Mertwynova(?) hlava. Až napodruhý jsem vůbec objevila, že je možný mu ji vrátit a teprve asi až napočtvrtý jsem zjistila, že to jde i jinak a zábavněji než přes přímočarou řežbu.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ajantis: Ne od Deionarry, ale od Dhalla - myslím. Poví Bezjmennému, že jsou v Márnici pohřbeni nějací jeho společníci.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Hned ze začátku dávejte všechny body do moudrosti! Na 25 budete mít obrovský bonusy k xp
Naposledy upravil(a) Idaho dne 27.7.2006 17:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Zajímavé předměty
Zajdi do muzea v uřednické čtvrti a na sochu mága použij kladívko (najdeš/koupíš ve velké slévárně)
V dolní čtvrti nad Hamrysovou boudou je zlodějíček Lenny, když ho kilneš získáš Zar'amunovy pěstní díky (tušim že 1-12, +2 k oč, kouzelné + 3 a nějaké rezisty a bonus ke skrývaní
Až se vrátíš z projížďky po sférách a budeš mít sebou Modronskou kostku, zajdi do veže za coaxmetálem, až budeš chtít odejít, dá ti hodně zajímavou zbraň, namíru každemu bojovníkovy :twisted:
V katakombách truchlícího kamene, na SZ je hrobka rozdělení, je plná pastí ale v 2. patře najdeš svoji ruku, Fell ti o ní něco řekne a vzpomene si na tetování které si můžeš koupit
Naposledy upravil(a) Idaho dne 27.7.2006 17:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Teraz si neviem spomenut (mozno to ani nie je specialny predmet) ,na co sluzi ta dlazobna kocka,ktoru ziskate z ,,nastenky,, ?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

raider píše:Teraz si neviem spomenut (mozno to ani nie je specialny predmet) ,na co sluzi ta dlazobna kocka,ktoru ziskate z ,,nastenky,, ?
Pokud vím, tak jen na to, aby si hráči lámali hlavu s tím "k čemu je ten kus šutru z nástěnky"... ;-)

Ale můžu se mejlit, PS:T mě asi nikdy nepřestane překvapovat...:-)


Idaho: Kladívko dobrý, ale gorgon salve taky fajn...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

V Curstu, druhé lokaci ( ta s portálem do carceri)na Z je bedna plná harampádí, na dně leží zajímavá věcička... :twisted:
Naposledy upravil(a) Idaho dne 29.7.2006 19:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Cesare píše: Pokud vím, tak jen na to, aby si hráči lámali hlavu s tím ...
Další podobný predmet je denník Fall-From-Grace.Myslím, že veľa hráčov (ja teda určite :-) )si lámalo hlavu nad tým,ako tento denník prečítať :-)
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Myslim že to ani nejde, alespoň to řikal někdo na foru... sám jsem se o to moc nesnažil
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

TIP :!:
Pro všechny kteří to ještě nevědí - při každém levelu nacpi všechny body do wis! Uvidíš že se ti to mnohokrát vrátí, budeš mít více dialogových možností a s wis 25 budeš mít cca 25% bonus xp! (thx Razfallow)

Nedávej modron cube z ruky (leda coaxmetalovy za čepel entropie) je to nekonečný zdroj xp a skvělých předmětů
Taky ji můžeš použít jako odpočívárnu a stanici metra, v hale před dungeonem můžeš odpočívat a s pomocí portálové čočky (v dungeonu) můžeš přejít do jiných lokací
Bohužel funguje poze v sigilu
Naposledy upravil(a) Idaho dne 29.7.2006 19:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Idaho píše:Pro všechny kteří to ještě nevědí - při každém levelu nacpi všechny body do wis! Uvidíš že se ti to mnohokrát vrátí, budeš mít více dialogových možností a s wis 25 budeš mít cca 70% bonus xp!
Za moudrost 25 je 35% bonus ke zkušenostem.

Kód: Vybrat vše

WIS    XP Bonus %
13       2
14       5
15       8
16       10
17       13
18       15
19       18
20       20
21       23
22       25
23       27
24       30
25       35

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“