Nejoblíbenější povolání

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět

Ktere povolani mate nejradsi?

Fighter
26
26%
Mage
69
70%
Thief
4
4%
 
Celkem hlasů: 99

Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Gurthfin »

Ja vim, ze ma stupidni kit, ale ak das maga, mozes si dat robu vecny a nejaky ten ionsky kamen ako helmu a mozes aj nahrdelnik. Jedine co si nemozes dat su chranice, ale tie su aj tak na nic. Takze sa fakt oplati. U zlodeja som to neskusal, ale vdaka tej schopnosti pouzivania vsetkych veci by sa mohli dat aj nejake dobre veci, ale hlavny je ten Crasomyr na 5* v obojrucakoch (paladin moze len 2*)
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Mně na něm nevadí jeho vlastnosti, právě naopak, jen se mi nelíbí celá tahle východní stylizace v DnD. Čili moje představa "lepšího" kitu je taktéž ofenzivně zaměřený fighter, ovšem se snesitelným tématem kitu a specializací pouze na 1 druh zbraně (no, dobře, jako ústupek bych možná mohl povolit 2 druhy zbraní :think:). Ale to už zabíhám do detailů (hmm...).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Fixer040 »

Za Mága je to v Tormentu asi nejlepší.Za 1. máte vysokou Inteligenci, která ovlivňuje dost herních možností, rozhovorů atd. Za 2. po Inteligenci už nic nepotřebujete, takže si můžete dávat bodíky kam chcete. (třeba taková moudrost-opět ovlivní kvalitu dialogů). A jelikož Torment je spíš o rozhovorech, nečekaných možnostech atd. víc než o boji, tak je to za mága prostě nejlepší když si může ty body dávat do samých možností které obohacují hru, narozdíl od např. bojovníka, který bude s bojovými vlastnostmi na 10 a Inteligencí, Moudrostí a Charisma na 25 naprosto bez využití. ;-)
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Fixer040 píše:např. bojovníka, který bude s bojovými vlastnostmi na 10 a Inteligencí, Moudrostí a Charisma na 25 naprosto bez využití. ;-)
Zajímavé, můj fighter s WIS cca 23, INT cca 16, CHA cca 15, VIT 20+, STR cca 19, DEX 10+ nějaké problémy nepociťoval :mrgreen: Jediné místo, kde by se IMO hodila CHA je rozhovor s Ravel (protože je na dlouho a doba trvání Friends nebo Mint je kratší, pokud si vzpomínám), ale tam LG postava stejně nechce lhát...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Fixer040 »

7c:Ty jsi měl ale docela dobrou STR a VIT. :mrgreen:
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Fixer040: A proč bych neměl mít? Jen divný hráč bude cpát body do CHA nebo INT pro bojovníka (a jen idiot je bude zvedat na 25), už proto, že extrémně vysoká (18 :mrgreen: ) INT není nějak zvlášť užitečná - a v některých částech hry, kdy se to může hodit, je tu tuna Cranium Rat Charms...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Fixer040 »

Ehm, jenže lidi schopní dát bojovníkovi Int a Char 25 prostě existujou ( a nejen ti co hrajou PS:T poprvé v životě). :mrgreen: Já nemůžu zato, že ty jsi super duper skiller, kterej zná všechno nazpaměť. ;-)
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od dodo »

nuze ja osobne volim maga, jednak kvoli tomu ze Int, Wis, a Char su dost vyuzivane; druhak ze mag je pre mna osobne taky "da best". I ked zas na druhej strane taky bojovnik vyzera fakt stylovo s niektorymi zbranami.
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
DeadBoss
Sigilan
Příspěvky: 21
Registrován: 6.10.2008 15:42

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od DeadBoss »

Hlavne s veľkým červeno-pulzujúcim kladivom.
Adrian Smith knows unknown cures for unknown diseases.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Které potom přebije zelené pulsující kladivo :-) Nevím, spíš se mi v P:T líbilo zpracování dýk a animace boje s nimi.

Co se týká P:T, tak je to asi první hra, v níž mě bavila všechna povolání (zloděj trochu zaostával) - nedávno jsem to projel za mága a zloděje (přednášky ve škole se občas táhnou). Pokud se mám rozhodnout, tak budu váhat mezi moudrým bojovníkem podobně jako 7c (jen tu vitalitu jsem nechal hnít asi na 12) a mágem s paradoxně namlácenou vitalitou, obratností (alespoň 18), moudrostí a samozřejmě inteligencí.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Na začátku se snažím dostat INT a WIS na 19, zbytek na sílu kvůli bonusu fightera na 12lvl. Pak už je to vcelku jedno.

A během hry si vytrénuju všechny povolání na slušný level, člověk nikdy neví, kdy se to bude hodit. Pak si akorát vyberu těsně před Fortress of Regrets, za co to chci dohrát : ) Většinou končím se všemi staty na 25, holt jsem asi perfekcionista : )

Osobně mám ale nejradši tu jednoduchost, se kterou to fighter propluje mezi 2-3 Glabrezu, kteří se vzápětí skácí na zem v několika kusech : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Welwet »

Mno ...vlastně rpg hra by měla vynikat svojí volbou ne?:) tak mě trochu mrzí že právě za bojovníka je v poctatě těžké (né nemožné) dozvědět se svoje jméno a celkově hrát hru...:-(
možná měli udělat že bojovník nepotřebuje takové staty jako mág...=)
jinak mág je hezký a určitě efektivní ale ve hře je taky spousta super zbraní...:)
dál musím vyčíst málo schopnost a úkolů pro bojovníka..:-(
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Welwet: Nehoříš-li touhou, aby tvůj byl bojovník fyzicky dokonalé trdlo, není problém ho s trochou péče dostat na dobrou úroveň moudrosti i inteligence (popř. charismatu).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Welwet »

Carlos: to jo...ale mág má dost specálních qestů přimo pro sebe....a plno dialogů...za to bojovník nemá qestů ..a není moc lidí u kzerých něco může dělat co mág nebo zloděj nemůžou...stejně tak jako zůstane dakon třeba slabší..:)
ale zřejmě si jeden lvl mága dám abych mohl udělat aspoň pár kruhů..jestli to není na level postavy?
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Welwet: Kruh Zerthimona není snad omezen povoláním, ale inteligencí (a myslím i moudrostí), a kdyby byl omezen povoláním, je tu Dak'kon, který tě bez problémů předělá na mága a zpět na bojovníka. Nicméně kouzla z kruhu dostáváš ve dvou exemplářích - pro tebe (Inguse) a Dak'kona, pokud tedy nejsi mág a nemáš Inguse, bude jedno zbytečné. V této hře si nepamatuju na questy speciálně pro mágy. Naopak bych řekl, že bojovník jich má více - když udělá questy pro Mebbeth.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“