Sekání PS:T

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Azrael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 13.12.2009 13:39

Sekání PS:T

Příspěvek od Azrael »

Zdravím , mám menší problém. Včera jsem si nainstaloval planescape torment i s widescreen modem (1680x1050) a pak jsem přepsal torment.ini (cachesize=1 etc.) a když jsem to spustil tak se mi to začalo sekat. Planescape se mi ale nikdy nesekal , tak čím to je ? Od té doby co jsem to měl nainstalované posledně jsem nic neměnil.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od MCZ »

Tohle jsi možná zkoušel, ale co vrátit torment.ini do původního stavu?

Já ho třeba nikdy manuálně nepřepisoval - popravdě totiž nevím, k čemu by to bylo dobré.
Azrael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 13.12.2009 13:39

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Azrael »

Tak jsem zjistil , že je to kvůli Widescreen modu ..... mám rozlišení 1680x1050 , ale pořád teda nechápu proč se to seká , nikdy mi to tohle nedělalo :(.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Lyrick »

Viděl jsem tu kolem různé příspěvky o snížení /vypnutí hardwarové akcelerace či vypínání DirectDraw přes "Dxdiag", třeba by to pomohlo? Nevím, já osobně s tímhle problém nemám, ale vůbec bych se nedivil kdyby tak starý engine dělal s dnešními grafickými kartami / ovladačemi paseku, speciálně prý VGA od nVidie, které mají kór problémy s podporou starých technologíí.

Určitě jsem ale viděl kolem několik příspěvků na tohle téma, a rady co s tím...
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Azrael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 13.12.2009 13:39

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Azrael »

Ok díky , podívám se , snažil jsem se projít forum, ale ony se ty topicy většinou jmenují uplně jinak než o čem jsou , takže je to pak složitější najít a přes hledání jsem moc neuspěl :)
Azrael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 13.12.2009 13:39

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Azrael »

Tak nakonec pomohlo vypnutí Direct draw .... díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Lyrick »

No vidíš, tak přeju přijemný hraní. Třeba se potkáme v Otázkách a odpovědích :)

Já jsem momentálně z PS:T docela unešený, hraju to poprvý a hnedka se všema fixama a velkým rozlišení, takže zážitek ze hry naprosto ohromující, vzhledem k tomu že skoro žádný klasický RPG hry nemám odehraný, hrával jsem spíš strategie nebo víc akční kousky.

Ale hodlám to napravit, o hodně jsem přišel .)

Nicméně sehnat takový věci jako Arcanum, Fallouty, starý BG, IWD nebo NWD se jeví jako docela problém :/

------------- Pokud jsi ze softwarový policie tak tohle nečti ------------- :D

Nejsem nějak ujetý na originální verze her, to až v případě že to je opravdu srdcovka, tak jí následně koupím, ale jedu přes GPRS takže stahování prakticky nemožný. U on-line věcí jako World of Warcraft je to jasný že člověk koupí originál aby si vůbec zahrál (protože ty free servery, všechny do jednoho, stojí za prd, pro někoho kdo už zná offiko realmy), jenže tyhle starý pecky je kolikrát snažší - nebo i pomalu jediná možnost - stáhnout, takže fakt netuším jak to splaším.. Přátelé tyhle starý hry už dávno na HDD nemají, případně mají pár originálek.. pain in the ass toto, takový klasiky.. Je to prostě moc starý. Mno i přesto stále doufám že to jednou doženu a tyhle pecky ze zlatý éry RPG si zahraju..

------------------------------- Konec nelegálností -------------------------------

Mno a vzhledem k týhle situaci, ikdyž opravdu MOC chci PS:T hrát, bojím se abych to nedohrál moc rychle, tak ho radši hraju jen málo a kombinuju to alespoň s jinýma hrama když už u toho počítače sedím. Protože co pak až to dohraju? Zbyde mi jen vzpomínka a pokud jsou mé dojmy správné, tak po ní jen hromady titulů, který mě spíš naštvou tím, jak jsou po stránce příběhu odfláknuté.

Áaaaachjo.. :)

No nic jdu radši chrápat....
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lyrick píše:Nicméně sehnat takový věci jako Arcanum, Fallouty, starý BG, IWD nebo NWD se jeví jako docela problém :/
Sehnat legálně Fallouty, BG nebo IWD dnes není žádný problém. Pokud to nelegálně problém je, říkám si, že je to takřka optimální stav. :-)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 23.12.2009 11:17, celkem upraveno 1 x.
Azrael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 13.12.2009 13:39

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Azrael »

Arcanum , Fallouty , BG série , Icewind dale .... všechny tyhle hry mělo skore jako orignálky celkem nedávno, takže jestli chceš napiš jim na email ( ten si sežen na www.score.cz , nebo na facebooku) a napiš jim která čisla chceš . Za jedno se plátí 200 kč a to je super cena ;-).


P.S.: Já taky hry stahuju , a to všechny, ale samozřejmě když je hra dobrá, tak autory rád podpořím , ale kdy naposledy vyšla dobrá hra ? ( jako mě by stačil klidně jen dobrý příběh, ale po příběhové stránce odfláknute sračky jako je Mass effect ? Dragon age ?Fallout 3 ? Mám tohle zapotřebí ? Radši si zapařím tsvůj oblíbený PS:T a BG II :D )
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od MCZ »

Lyrick: dá se pak shánět i na eBayi (poměrně levně, i když jak co), všechny IE hry nedávno vyšly v nových edicích na Amazon.co.uk. Fallouty jsou k dispozici i na Gog.com nebo (hůře) na Steamu.

Jinak PST je dost dlouhá hra, tak bych se rychlého dohrátí moc nebál.
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Lyrick »

Tak to jste mě docela potěšili, abych pravdu řekl zas tolik jsem se po tom nepídil, jen jsem letmo mrknul na pár CZ shopů, koukal jsem hlavně kde sehnat BGčka 1 a 2 + všechny datadisky a všude bylo termín dodání: neznámý a tak podobně.

To s tím Score jsem opravdu netušil, že se dají koupit starší čísla! Akorát teda, zrovna tam koukám a poslední obsah čísla tam mají 185, to už je nějaký starý ne? Vyšlo od tý 185ky něco plnýho co stojí za zmínku? Případně někdo kdo to sleduje nevíte zda mají v plánu do budoucna vydat nějakou klasiku?

Každopadné to je velmi dobrá zpráva, jsem zas o krok blíž k cíli, díky za tip.

Jinak třeba ten Mass Effect jak zmiňuješ se mi líbil hodně, dokonce i Neverwinter Nights II. Ale to bude nejspíš tím, že prostě ty starší hry neznám, jen stále někde čtu jak o tom lidi básní. A proto se mi taky asi teď tolik líbí ten PS:T... Zkrátka nezažil jsem ty opravdový klenoty a asi proto mi i tyhle hry přijdou supr. Vlastně i ten Fallout III se mi líbil... ikdyž ten jsem nedohrál.

Proč se mi třeba hodně líbí NWN II je fakt, že jsem vždycky byl taková hračička, takže možnost různých modifikací a změn UI (to se mi taky hodně dodnes líbí na WoWku, že díky milionový komunitě pravidelně výchazejí všemožné luxusní a dá se říct profi addony a dá se s tím taky dost vyhrát, konkrétně v tom WoWko je to fakt dovedený k dokonalosti..). No a takový NWN II ToolSet.. mmmm.. já jsem kreativní člověk, dřív jsem i programoval, dělal weby, grafiku.. todle já prostě můžu :) Takže ikdyž příběh třeba nebyl pro vás tak supr, pro mě prostě hraje velké plus ta možnost úprav, rozšíření a tímpadém znovuhratelnosti v podobně "Obsahu by Community".

Což mi připomíná že jsem chtěl napsat něco jako NWN II 2009, po inspiraci z topicu PS:T 2008, nebo-li takový ty must-have věcičky pro aktuální verzi NWN II + MoTB + SoZ....

Jinak když pominu BG, Fallouty, NWN, IWD a Arcanum, ještě nějaké tipy? Jediný požadavek - D&D alespoň 2. edice. Mám rád sci-fi i fantasy, nepohrdnu ani víc akčníma kouskama pokud mají solidní děj. Mám rád i hry kde je trošku strategie, tahový strategie mám rád hodně, jenže tam je zas většinou problém s dějovou složku..

---- OFF-TOPIC aneb Lyrickovo strategické okénko ---

Když už mluvím o těch strategiích, znáte Poxnoru? www.poxnora.com. Strávil jsem u ní poměrně dost času, je to tahová MMO fantasy strategie. Každý z hráčů má svojí základnu kde může zezačátku vykládat šampióny. Dále jsou na mapě rozmístěny 2 a více nora fontánek (nora=mana), které samozřejmě poskytují výhodu a tudíž se o ně bojuje. Mimo toho že v případě ovládnutí poskytují bonusovou Noru, jakmile je kontroluji mám možnost kromě své báze vyložit šampióny i tam. Hra ovšem končí až když zničím soupeřovu základnu (nebo když uzná že tohle prostě už projel, nevyhraje a vzdá se, což se stává ;))

Trošku ve stylu MTG (člověk si děla balíček karet), ale jakmile vyložím kartu s příšerou vidím jí přímo na poli a hraju s ní na tahy + mám kouzla, výbavu a nějaký artefakty. Různý fakce (obdoba barev). Šampióni mají spoustu vlastností jak pasivních tak aktivních a nepřeberný množství buildů (balíčků) a strategií. Šampióni dokonce získavají zkušenost a je možné je trošku vylepšit, za daň následné vyšší ceny na vyložení. Líbí se mi to hodně.. A to podstatný? Dá se to hrát zadarmo neomezeně, s jedním s 8mi přednastavených balíčků, ve speciální místnosti jen pro lidí co mají tyhle startery.

Takže pokud vás láka fantasy MMO tahová strategie, lepší neznám a rozhodně doporučuju. www.poxnora.com


Mno.. tyve to je zas sloh, já měl bejt spisovatel .. :)

Jinak teda předčasný Štastný a Veselý !
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Lyrick »

Shodou okolností jsem k Vánocům dostal poslední Score, takže už vím jak to s těma hrama je...

V přístím lednovým č. 192 bude komplet BG sága (oba díly, všechny datadisky, v češtině).

Takže shrnutí:

Baldur's Gate I + II + všechny datadisky - č. 192 (Leden 2010)
Fallout Trilogy - č. 187 (Srpen 2009)
Icewind Dale + oba datadisky - č. 189 (Říjen 2009)
Icewind Dale II - č. 190 (Listopad 2009)
Neverwinter Nights Deluxe - č. 179 (Prosinec 2008)
Arcanum - č. 186 (Červenec 2009)
Vampire: The Masquerade - Bloodlines - č. 160 (Květen 2007)
TES 3: Morrowind GOTY - č. 177 (Říjen 2008)
Gothic 2 - č. 147 (Duben 2006)
Gothic 3 - č. 175 (Srpen 2008)

Že já vůl si to Score přestal pravidelně kupovat (čtu většinou jen Bonusweb a Doupě).

Mno, takže tak. To jen takový přehled pro pořádek, abych to přístě zas nemusel hledal, a pro ty co to třeba taky nevědeli, že se dá sehnat starší Score..

Jinak kdyby někdo měl někdo nějaký dobrý RPG co vyšlo na Score a zapomněl jsem ho dát do seznamu, sem s ním, díky.
Naposledy upravil(a) Lyrick dne 27.12.2009 0:42, celkem upraveno 1 x.
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Azrael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 13.12.2009 13:39

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Azrael »

Lyrick píše:....který už mimochodem bude za 249Kč[

To jsi si asi spletl s Levelem ne ? ;-)
Uživatelský avatar
Lyrick
Sigilan
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2009 22:41

Re: Sekání PS:T

Příspěvek od Lyrick »

Ooops. Fakt? No jo, možná jsem pročítal Level.cz vlastně... mno asi mi v hlavě uvízla mylná informace, stane se :)

Opraveno, dík za upozornění.
Whenever someone says "pls" because it's shorter than "please", I say "no" because it's shorter than "yes".
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“