Stopa myši v HUD

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sayboot
Sigilan
Příspěvky: 39
Registrován: 2.1.2009 13:47

Stopa myši v HUD

Příspěvek od Sayboot »

Tak jsem po přeinstalování DirectX konečně vypnul HW akceleraci a hru udělal částečně plynulejší, jenže vyskytl se tu problém jiný.

Kurzor myši ve hře (při prohlížení inventáře, deníku, charakteru nebo menu) zanechává stopu. Screeny: tady a tu.

Problémy má prý víc lidí, řešení jsem ale zatím nenašel. Nevíte někdo co s tím? Díky :pray:
Moudrý člověk kritizuje názor, hloupý autora. │ Jen mrtvé ryby plavou s davem. │ Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy. │ Být idiotem v očích blbce je rozkoší labužníka.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopa myši v HUD

Příspěvek od MCZ »

Co toto?
http://www.shsforums.net/topic/43616-ho ... -ie-games/

(Myslím ten přiložený soubor u prvního příspěvku.)
Uživatelský avatar
Sayboot
Sigilan
Příspěvky: 39
Registrován: 2.1.2009 13:47

Re: Stopa myši v HUD

Příspěvek od Sayboot »

Je to sice ne příliš ideální řešení, ale stále řešení. Kurzor se promění v HUD na tečku a nezanechává tak obrovské stopy. Nicméně stále lepší, než to, co tam nechával předtím. Díky :salut:
Moudrý člověk kritizuje názor, hloupý autora. │ Jen mrtvé ryby plavou s davem. │ Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy. │ Být idiotem v očích blbce je rozkoší labužníka.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Stopa myši v HUD

Příspěvek od valcik »

Sayboot,
existuje aj fix, ktorý chybu so zobrazením kurzora opraví, resp. obíde. Ak ťa to zaujíma, prečítaj si tento príspevok.

Keď som ale spomínaný fix testoval na GeForce8500, zmizla mi síce tá nepríjemná stopa, ale zároveň sa hra zasekávala pri zosielaní kúziel. Na staršej grafickej karte však oprava zabrala - treba to vyskúšať, správa sa to pri každej karte inak.
Uživatelský avatar
Sayboot
Sigilan
Příspěvky: 39
Registrován: 2.1.2009 13:47

Re: Stopa myši v HUD

Příspěvek od Sayboot »

Jenže tam se zabývají vyloženě Nvidii a já mám ATInu. Takže to radši nebudu riskovat. A začínám si zvykat :-)
Moudrý člověk kritizuje názor, hloupý autora. │ Jen mrtvé ryby plavou s davem. │ Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy. │ Být idiotem v očích blbce je rozkoší labužníka.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Stopa myši v HUD

Příspěvek od Ave »

Taky mám problém se stopou myši. Hra mi občas při kouzlení vyhodí jakousi chybu a hra spadne. Když ji potom začnu hrát znovu, myš zanechává stopu (zato ale už znova nespadne, což je zajímavé) IMHO to není tak hrozné, výmněnou za to, že můžu normálně sesílat kouzla, ale chci tím říct, že sayboot má pravdu a touhle chybou v menší či větší míře trpí asi víc hráčů.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“