Kniha - moje verze

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
MasterBrute
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 11.8.2011 13:04

Kniha - moje verze

Příspěvek od MasterBrute »

Zdravím všechny fandy nejlepšího RPG
Nedávno mě napadlo, že by bylo fajn, sehnat si nějakou PT knížku, ale jak jsem se dozvěděl (mimo jiné i tady na foru), tak v češtině žádná není. Koukal sem, že tady padaly návrhy na napsaní vlastní, nebo přeložení té anglické, ale už uběhlo několik měsíců a pořád se nic neděje a tak sem si řekl, že se toho ujmu já. Abych tady jen nemlel pantem, tak jsem už napsal první kapitolu. V podstatě přepisuji dialogy z české verze hry a okolní děj vyprávím vlastními slovy z pohledu Bezejmeného. Rád bych se ale zeptal na pár věcí:
Nevíte někdo jak je to s autorskými právy? Nemám v plánu to někde komerčně vydávat, nebo na tom vydělávat, jen mě napadlo že by bylo fajn to prostě ve volném čase přepsat třeba do formátu PDF a hodit někde na net, ale nerad bych měl problémy z porušování copyrightu. Napadlo mě, že bych tam měl asi napsat autory příběhu, hry a nejspíš i lidi, kteří se podíleli na českém překladu, ale bojím se, že jen je tam vyjmenovat asi nestačí co?

No a k samotné knize - co na to říkáte? Mám tam něco změnit, psát to jinak, nebo nějaké jiné připomínky?
Zmíněnou první kapitolu najdete tady:

http://www.edisk.cz/stahni/17291/planes ... .64KB.html

Díky za každý objektivní komentář.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Kniha - moje verze

Příspěvek od valcik »

Podľa mňa stačí, ak v záhlaví uvedieš, že sa jedná o netradičnú a komplexnú recenziu na hru, vydanú spoločnosťou Interplay Entertainment. Tým sú všetky formality vybavené. :-)
Softvér je majetkom vydavateľstva, resp. vlastníka autorských práv; jednotlivých autorov hry tam teda vôbec netreba spomínať.
MasterBrute
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 11.8.2011 13:04

Re: Kniha - moje verze

Příspěvek od MasterBrute »

S tou rencenzí je to dobrý nápad, ale nevím jestli by to prošlo :lol:
Jinak myslíš že by tam jen stačilo prostě napsat, že se jedná o knihu napsanou na motivy hry vydané společností Interplay a hotovo, jo? To je nějaké moc jednoduché, ne? :-D
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Kniha - moje verze

Příspěvek od valcik »

edit:
Poplach!
Zistil som, že autorský zákon obsahuje aj zmienku o tom, že citáty obsiahnuté v recenzii musia byť svojim rozsahom primerané rozsahu diela. Presne to vyčíslené samozrejme nie je, ale ak sa chystáť exportovať kompletný text, potom je to naozaj porušovanie autorských zákonov a potrebuješ k tomu súhlas vlastníka autorských práv.
MasterBrute
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 11.8.2011 13:04

Re: Kniha - moje verze

Příspěvek od MasterBrute »

To je nepříjemné.. Na koho myslíš, že bych se měl obrátit? Možná by stačilo kontaktovat tvůrce češtiny, ne?
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“