Gothic 1, 2 + datadisk

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vanda píše:Já hrála jen dvojku, ale na tu jedničku se stále chystám. Ona už vlasně vyšla s nějakým časákem a já na to zapomněla, abych si ji koupila. :doh:
No já zase hrál jen jedničku a na dvojku se také stále chystám. Už více než rok mi leží doma.

Počítám, že kdyby neměla tu debilní ochranu, kvůli které nejde hrát bez originálního CD (na tuhle evropskou verzi mám dojem crack ani nevyšel :-? ), tak bych ji možná i hrál - takhle to je jeden z důvodů, proč se mi do ní nechce (nutnost mít kvůli hraní CD v mechanice mě silně irituje). Jedna z her, u které mě mrzí, že jsem ji kupoval místo toho, abych stáhl warezovou release, u které CD není třeba :evil: Platit za nutnost mít CD v mechanice - nová doba :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Teron
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 16.7.2007 13:37
Bydliště: hledám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teron »

sevencreature píše:
Vanda píše:Já hrála jen dvojku, ale na tu jedničku se stále chystám. Ona už vlasně vyšla s nějakým časákem a já na to zapomněla, abych si ji koupila. :doh:
No já zase hrál jen jedničku a na dvojku se také stále chystám. Už více než rok mi leží doma.

Počítám, že kdyby neměla tu debilní ochranu, kvůli které nejde hrát bez originálního CD (na tuhle evropskou verzi mám dojem crack ani nevyšel :-? ), tak bych ji možná i hrál - takhle to je jeden z důvodů, proč se mi do ní nechce (nutnost mít kvůli hraní CD v mechanice mě silně irituje). Jedna z her, u které mě mrzí, že jsem ji kupoval místo toho, abych stáhl warezovou release, u které CD není třeba :evil: Platit za nutnost mít CD v mechanice - nová doba :roll:
Nehrát tuhle skvělou hru kvůli tomuhle je hřích. Na tu potřebu CD se vykašli.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Teron: Nejen kvůli tomuhle. Nějak jsem na ni neměl náladu (taky díky tomu debilnímu ovládání, kterému jsem od hraní prvního dílu odvykl).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Teron: Gothic 2 je naprosto průměrné RPG bez jediného záblesku originality a silnější atmosféry. Ta alespoň v prvním díle hrála roli velkou (temné barvy, tábor v bažinách a dusná atmosféra uzavřeného prostoru).
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Vanda píše:
SlipKnoT píše:Tak mám rozjetej Gothic I, Level- 36, (battle) Mág, chapter 5. Tahle hra má svojí atmosféru. Hraju ho už asi po padesátý :-).
Edit: level 26 né 36 :-).
Já hrála jen dvojku, ale na tu jedničku se stále chystám. Ona už vlasně vyšla s nějakým časákem a já na to zapomněla, abych si ji koupila. :doh: Jenže vzhledem k tomu, že mám plný harddisc, tak bych ji zatím neměla ani kam nahrát. Nicméně,až dohraji Neverwinter, tak se chystám dohrát Gothic 2- tam jsem se zasekla na bugu s drakama. Pořád ten čtvrtý nešel zabít a po té, co jsem to celkem zkoušela 2x v různém pořadí, se mi do toho na potřetí nějak nechtělo.
A nebyla si u draka ještě před tím než začla kapitola "lov draků"? To by to vysvětlovalo.
Edit: 7c: To je pro tebe g I tak špatnej? Ovládání je dobrý, máš kontrolu nad celou postavou ( při boji). Gothic neni jen průměr, je to skvělý RPG. Dvojka je možná ještě lepší.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

SlipKnoT: Jednička se mi moc líbila - i ovládání. Dvojku jsem jen rozehrál, takže s ní moc zkušeností nemám.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

SlipKnoT píše:A nebyla si u draka ještě před tím než začla kapitola "lov draků"? To by to vysvětlovalo.
Určitě nebyla, i jsem se snažila plnit úkoly, tak jak mi je zadali, ale obvykle, když oznámím zabití třetího draka, tak mi poděkujou, že jsem údolí zbavila draků. :evil:

Jab - mě přišlo, že má dvojka dobrou atmosféru, i když ono možná po té jedinčce, bych to taky viděla jinak. Já se ze začátku bála šlápnout do lesa, protože mě okamžitě něco zabilo. Ještě už žádné rpg jsem nešla takhle opatrně a tak pozorně nesledovala kde jaké šustnutí a stejně jsem se občas pěkně lekla.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vanda: Mě to od začátku nějak nebavilo. Poslední quest byl ten, kdy jsem si vyšel s profesionálním lovcem na zvěř. Zvířátka jej sežrala během pěti sekund, jelikož mám Gold verzi i s datadiskem. Řekl jsem si, že na něco takového už asi opravdu nemám věk a hru znechuceně odložil. Nemá to ani hezkou atmosféru, ani příběh a už vůbec ne dialogy. A díky zakomponování datadisku se pro mě hra stala nepříliš hratelnou i z hlediska obtížnosti. Přičemž se přiznávám, že překonávání obtížných soubojů se u mě ke špičce zábavy neřadí.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

sevencreature píše:SlipKnoT: Jednička se mi moc líbila - i ovládání. Dvojku jsem jen rozehrál, takže s ní moc zkušeností nemám.
Tak to naprav ;-) Jo a že je to ovládání skvělý viď? Mě to příjde dobrý, alespoň u soubojů určitě. Tvůrci ale nemohli vědět že to většina hráčů nepochopí.

Vanda: Tak o tomhle jsem ještě neslyšel. Skus ze zeptat na gothic fóru.
Jab: Fakt ho hned sežrali? Hmm zajímavý, mě vždicky zabil málem i tu shadow beast bez pomoci :-) .
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

SlipKnoT píše:Jab: Fakt ho hned sežrali? Hmm zajímavý, mě vždicky zabil málem i tu shadow beast bez pomoci :-) .
J, holt datadisk zvedá obtížnost...
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Jo datadisk... Tak to jo. Já ho nehrál, ale slyšel sem že je tam i na vyšších levlech celkem těžký zabít jednoho orca.
Edit: Ale tim co jsem tobě napsal před tim, tak tím sem nemyslel že lžeš ;-) .
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Jab píše:
SlipKnoT píše:Jab: Fakt ho hned sežrali? Hmm zajímavý, mě vždicky zabil málem i tu shadow beast bez pomoci :-) .
J, holt datadisk zvedá obtížnost...
Aha, tak já to mám bez datáče, což jsem teda ráda, když tě tak čtu. Na mě to bylo místy už tak moc těžké, s datáčem bych si nezahrála vůbec.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Pokud se nepletu, tak G1 byl ze začátku trochu těžší, ale ke konci byl zase ultralehký - tj. taková nevyvážená křivka, řekl bych. Podle ohlasů to bylo u G2 ještě výraznější (ten rozdíl) - takže se nejspíš datadiskem snažili napravit ty stížnosti na to, že mágové to mají moc lehké a pořádně jim na začátku zatopili :think:

Nj, někdy to budu muset dohrát :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

sevencreature píše:...byl ze začátku trochu těžší, ale ke konci byl zase lehký...
Není to takto obdobně u většíny RPG? ;-)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

sevencreature píše:Pokud se nepletu, tak G1 byl ze začátku trochu těžší, ale ke konci byl zase ultralehký - tj. taková nevyvážená křivka, řekl bych. Podle ohlasů to bylo u G2 ještě výraznější (ten rozdíl) - takže se nejspíš datadiskem snažili napravit ty stížnosti na to, že mágové to mají moc lehké a pořádně jim na začátku zatopili :think:

Nj, někdy to budu muset dohrát :-?
Nevim jak u ostatních, ale mě tohle příjde dobrý. Na začátku slaboch, na konci bouchač.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“