Nejoblíbenější RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Moje nejoblíbenější RPG je...

Baldur's Gate
65
38%
Fallout
17
10%
Gothic
6
4%
Icewind Dale
8
5%
The Elder Scrolls
6
4%
Neverwinter Nights
6
4%
Star Wars: Knights of the Old Republic
1
1%
Planescape: Torment
35
20%
Ultima
2
1%
Wizardry
1
1%
Jina hra z poslednich cca 6ti let... (Fable, Arx Fatalis atd.)
2
1%
Final Fantasy
10
6%
Final Fantasy
8
5%
Might & Magic
4
2%
 
Celkem hlasů: 171

Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Kyblik »

NwN ma spoustu much, ale kravina to rozhodne neni
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Zakat »

Mě osobně rovněž NwN moc nesedlo. Nenazval bych ho kravinou, třeba vývoj postavy se mě líbil, ale celková hratelnost mě přišla úmorě nudná - od většiny vedlejších questů, přes boje až po nijaké pomocníky. NwN 2 vypadá co do hratelnosti lépe, ale nemůžu přes srdce přenést tu mizernou kameru a grafika se mě taky moc nelíbila. Ale zde je to dost ovlivněno mou průměrnou sestavou, takže po upgradu dám dvojce ještě šanci.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od PostTrauma »

Čím víc o tom přemýšlím, tím víc chyb nacházím v BG. V NWN aspoň při rozhovoru člověk pozná, jakou hraje postavu a může volbami ovlivnit třeba přesvědčení (tzn. je tam trochu role-playingu). Bohužel je pravda, že BG má mnohem lepší hratelnost.

Každopádně když vezmu ty nejlepší vlastnosti všech RPG, co znám a zkombinuji je, tak mi vyjde PS:T nebo Fallout : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Shog
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 24.8.2009 9:30

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Shog »

Jednoznačně Fallout. P:T je až druhé, ale jen proto, že mé setkání s ním bylo právě až po Falloutu :)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Cesare »

Shog píše:Jednoznačně Fallout. P:T je až druhé, ale jen proto, že mé setkání s ním bylo právě až po Falloutu :)
Moje taky... A stejně je P:T první...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Hupr »

Wizardry, Gothic serie pak BG a dal uz nejak nerozlisuju ;-) ale IMO treba takovy Fallout 3 je nebo byl precenovanou (i kdyz ne nejak extra moc) hrou pred vydanim a kdyz mu v levelu dali 10 jak vysel tak me to malem slozilo na zem.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od valcik »

1) Fallout (v poradí: F1, F2, Tactics)
2) Planescape: Torment
3) Baldur's Gate (v poradí: BG1, BG2)

Pre mňa je to jednoznačne Fallout. Bolo to vlastne prvé čistokrvné RPG, ktoré som si zahral v digitálnej podobe - ku hre som sa dostal krátko po vydaní, niekedy v roku 1999. V tom čase som bol k internetu pripojený cez dial-up modem, s prenosovou rýchlosťou 32 kbps, kde sa platilo za každý minútový pulz. Využíval som ho teda veľmi opatrne, návody ku hrám patrili do zakázanej oblasti. :- ))

Myslím, že preto ma Fallout tak očaril - hru som sa postupne učil spoznávať a ovládať, k dispozícii som mal len základný, priložený manuál. Postupne som teda zisťoval, ako fungujú jednotlivé herné mechanizmy a každú mapku som spoznával a objavoval vlastnými silami. Pretože v tej dobe nebola vydaná čeština ani slovenčina, a zo školy som mal základy len v nemčine a ruštine, práve pri Falloute som získal prvé základy anglickej slovnej zásoby. Hral som so slovníkom v ruke, hehe. :lol:

Pár mesiacov pred vydaním hry sa mi dostalo do rúk demo - bola tam lokácia z Falloutu 1, Junktovn. Jedna mapka, na ktorej bolo akurát pár brahmín a jedna chladnička, v ktorej bol ukrytý gatling. Sakra, na tej mapke som strávil pár hodín, motal som sa tam stále dokola a sledoval tie parádne animácie. Paradoxne však, ako prvé som si odohral pokračovanie, teda Fallout 2, ktoré mi požičal sused. Jednotku som získal až o rok neskôr. :- )

Tesne za Fallouty radím Planescape: Torment, a ak by sa to dalo, posadím obe hry na tú istú priečku. Som však už od detstva fanúšikom sci-fi, a tu má Fallout miernu výhodu, heh. Napriek tomu, P: T je fantastická hra, s hĺbkou, s dokonale prepracovanými NPC a s príbehom, ktorý vás doslova vcucne.

V Baldur's Gate sa mi najviac páčila prvá časť - prírodné lokácie doplnené nádhernou hudbou sú naozaj fantastické a hoci mala hra nízke rozlíšenie, v "nablýskanej" dvojke už som takú súhru farieb a zvuku neobjavil.

Uf, toľko k rebríčku. Príspevok sa mi svojim rozsahom trošku vymkol spod kontroly, ako vidím, čitateľom ďakujem za trpezlivosť. :-)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Field Mouse »

BG, zejména 2+ToB. Žádná jiná hra mi zatím nestála za to, abych se ji dokonale naučil.
Teď už hraju BG tak jednou za rok, protože už jsem jej dohrál snad všemi způsoby, ale je to právě z důvodu toho, že už nedokáže překvapit.
Dneska mě může bavit víc zahrát fallouta nebo jiné rpgčko, které nově můžu objevovat, historicky je ale BG jasná jednička.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Mirorich »

Tady není co řešit

1. Planescape Torment
2. Baldurs Gate serie
3. Vampire the Masquerade: Bloodlines

To je moje Top 3. Pak se samozřejmě najdou další vynikající hry jako Fallout serie, IWD serie, staré rpg typu Isharů, Stonekeep, ROA atd. atd., ale ty už se do mě top 3 o fous nevejdou.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“