Final Fantasy & iné japonské RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Mnooo, já jsem nakonec odolal koupi MGS 2... především kvůli tomu, že PC port je podle ohlasů naprosté zvěrstvo
Já se dosud setkal se 3 PC konverzemi her od Konami (MGS, PES3, SH2) a ani jedna nedosahovala po stránce profesionality toho portu byť podprůměrné úrovně. Být to na mě, opravdu nechám lidem za ně zodpovědným usekat ruce. Finančně jsem tyhle prasárny podpořil dvakrát (naštěstí jednou jen symbolicky) a už nikdy více.
Nanaki píše:Syndrom MGS ? To je nějaká divná nemoc ?
"MGS syndrom" ilustruje můj vztah k na západě oslavovaným japonským hrám, obzvláště jejich příběhům (i když se asi netýká jen her). Jméno získal po MGS a následně byl potvrzen (P)IC(ˇ)O, ale podle různých recenzí a informací se obávám, že bude jeho rozsah o poznání širší. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Nj, ale MGS port alespoň fungoval a vypadal docela hezky. MGS2 port je podle všeho šílenost - všechno to jsou nekomprimovaná data - tj. WAV, BMP a spol, zabírá to díky tomu 9 GB místa, a ve vyšších rozlišeních to plynule neběhá ani na hodně dobrých strojích. Jo a vypadá to hnusně :lol:

Zatím nejlepší port co jsem viděl byl Resident Evil 4 (s patchem) - prakticky k němu nemám výhrady, chybí mi jen větší možnosti nastavení (AA a AF, detaily k nastavení grafiky) a nešťastné použití videí z PS2 verze (ale to není chyba autorů - prostě portovali PS2 verzi/port, která už měla videa zmršená). Zajímavé je, že SourceNext (firma, která RE4 portovala - portovala na PC už docela dost her, třeba opětovný release RE2) je mezi některými hráči docela neoblíbená - což nechápu :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
segy
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 13.9.2007 12:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od segy »

z japonskych Rpg sem dohral pouze FFx a zkusel FFVii , FFViii a Xenosagu 2 a musim ric za ani jedna z tech her nebyla spatna
Uživatelský avatar
Sammael
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 18.8.2007 16:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Já bych si rád zahrál Final Fantasy VIII,ale nemůžu to nikde sehnat.
Přitom kámoš řikal,že je to parádní hra
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Kámoš beztak kecal :wink:

Hrál někdo Disgaea: Hour of Darkness (a druhý díl)?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od sevencreature »

Final Fantasy VII: Crisis Core

Pokud to někomu náhodou uniklo, tak už se u nás vesele prodává (pravděpodobně nejhezčí hra na PSP), mňam. Teď ještě pořádný port VII na PSP a remake VII na PS3 (tedy, ne že bych VII tak miloval, ale je to dost dlouhá hra, takže by se koupit určitě vyplatila).

Screenshots:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

EDIT: Oprava - koupit Crisis Core se bohužel NEVYPLATÍ. Protože US (a zdá se že i budoucí EU) je s nechutným anglickým dabingem :evil: Začínám silně uvažovat o homebrew :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od sevencreature »

Nanaki píše:FFX opravdu je první namluvená FF a musím říct, že dobře. Když ovšem pomineme "smací" scénu Tiduse a Yuny... :-D Jen nás může trochu uklidnit, že japonská verze téhle scény je ještě horší.
Hmm, zajímavé, japonská verze mi přijde normální, ale ta anglicky dabovaná je něco příšerného :sick:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Konečně jsem se po roce od zakoupení odhodlal pustit do Final Fantasy X (na PS2). S vcelku příjemným pocitem jsem zhlédl úvodní intro, když tu se z reproduktoru ozvalo: "Listen to my story..." a došlo mi *to*. Během vteřiny mi zamrzl lehký úsměv na rtech a veškerá neveliká očekávání byla rázem na dně. Ach bože, PROČ?!? :cry:

(Asi netřeba zdůrazňovat, že je ten anglický dabing příšerný.)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od sevencreature »

Použil bych nějaký veselý smajlík, ale bohužel je to opravdu pouze k pláči. Přijde mi, že vydání her s duálním audiem je možné spočítat na prstech jedné ruky. A jako už tradičně, piráti v tomto směru zpravidla nabízejí lepší služby (co jsem tedy alespoň zaregistroval na PSP - bohužel zatím se mi do "bahna" homebrew sklouznout nechce :-? ).

Btw, když už máš PS2, zaregistroval jsi Shin Megami Tensei: Persona 3? Podle ohlasů se zdá být dobrá a zajímavá (pro mě by to byla jedna z her, které by mě na PS2 celkem lákaly - i když teda na PS2 je takových her docela hodně - třeba Haunting Ground).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Final Fantasy začala ve velkém stylu. Po půlhodině nezáživných a roztahaných videí, během nichž jsem párkrát máchl mečem, jsem byl úspěšně zabit a mohl začít odznova. FFX samozřejmě také vlastní úžasný vynález, tedy nemožnost videa či rozhovory přeskakovat, takže jsem si s neskutečně otráveným výrazem onu půlhodinku zopakoval a po nalezení 1. savepointu si řekl, že pro dnešek už toho bylo snad dost. Není nad slibný úvod.
sevencreature píše:Btw, když už máš PS2, zaregistroval jsi Shin Megami Tensei: Persona 3?[/qu[te]
Můj přehled o PS2 hrách je mizerný, dostat se k TV pro mě totiž není snadné a nejprve chci dohrát těch pár už koupených her (.hack//INFECTION, FFX :-)). Ovšem podíval jsem se po té hře na internetu a tahle recenze mě dosti zaujala. Vždycky jsem si chtěl vyzkoušet, jaké by bylo být v středoškolském anime "na druhé straně". :-P
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Rudax »

Skvělé RPG:

Brave Soul

video:
Brave Soul - Demo

na ukázku moje sady screenshotů:
ss1
ss2
ss3
ss4
ss5
ss6
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Final Fantasy X

Příspěvek od Ajantis »

Z Něterých věci ve FFX vůbec nadšený nejsem. Právě jsem v části, kde procházím dlouhou chodbou (tedy venkovskou cestou) - cesta je uzounká a vede stále rovně, mapy jsou kvůli malé RAM paměti malinké a stále se střídají jen dva jejich druhy. Ob několik metrů mě napadá stále stejná skupinka nepřátel. Každé kouzlo je uvozeno třeba i dvacetivteřinovou animací a tato animace se stále dokola opakuje. Jeden už pak volí postavy a útoky podle toho, které mají nejkratší animaci, protože dívat se stále dokola na týž velkolepý nástup démona je děsná otrava. Jenže pokud chci vylepšovat staty mé klíčové postavě - summonerce - (a nezhebnout) není zbytí. V Okami jsou krajinou se toulající příšery signalizovány symbolem, takže se jim lze vyhnout, ale tady nic. Souboj - 5 vteřin chůze - souboj - 5 vteřin chůze... Jestli na tomhle stojí ta mnohahodinová hratelnost, tak potěš.

Na druhou stranu jsem zažil i hezký moment. Na blitzballovém turnaji, kde byl můj tým jasným outsiderem, se hrálo naše semifinále bez mé hráčské účasti a rozhodl jej 3 vteřiny před koncem kapitán Wakka, pro něhož to byl poslední zápas v kariéře. Samozřejmě jsem nadával, jaké je to zase děsné klišé, ale ještě jsem netušil, že už ve finále (které jsem už ovládal já jako hráč) stvořím klišé ještě větší. Ještě to příliš neumím, takže jsme celý zápas "bránili" výsledek 0:1. Dvě minuty před koncem šla dolů má postava a nastopupil kapitám Wakka, s nímž jsem 4 vteřiny před koncem vyrovnal na 1:1 a na začátku prodloužení rozhodl (opět kapitám Wakka) o mé výhře. Život je plný klišé. :-D
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Nanaki »

Náhodné souboje jsou jedním z tradičních prvků JRPG, i když v poslední době je od nich jistý odklon. Každopádně, pokud ho hra používá, máš v tomhle případě smůlu. Jediné, co pomůže, je schopnost "No Encounters", ke které se dostaneš až před koncem hry. Smůla.

Zdlouhavé animace mají snad jenom Aeoni, které se dají zkrátit nastavením v menu. Jinak hra bere za aktivitu vlastně cokoliv, takže stačí s postavou přijít, bránit a zabíjet někým jiným. Já osobně Aeony používám pouze v soubojích s bossy (a to ještě ne ve všech), jinak Yunu používám spíš pro boosty a léčení.

Audio - je pravda, že oficiálně se dual audio moc nevyskytuje. Spíš vlastně vůbec. Nicméně, je možné sehnat undub verze, tedy verzi s původním dabingem. Snad každé JRPG na PS2 má svojí undub verzi. Samozřejmě, zapomeň na originál, to je celkem asi jasné.

Mohu se zeptat, CO tě vlastně na začátku zabilo ? Nějak si nevzpomínám, že tam něco takového existuje... Celá úvodní fáze hry je spíš tutoriál s mizivou obtížností... Umřít v této části je spíš umění, než co jiného...

Personu 3 mohu jen doporučit, hlavně pokud máš možnost P3: FES, má dokonce někdy vyjít i v Evropě, což už je co říct. Jen pozor, je to netradiční hra i na poměry JRPG, o WRPG ani nemluvě...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nanaki píše:Mohu se zeptat, CO tě vlastně na začátku zabilo ?
Zabila mě jedna z těch dvou ryb po pádu do vody (chvíli před prvním savepointem). :-D
Každopádně nepřeskočitelné - a o to delší - animace jsou zřejmě dalším tradičním prvkem JRPG, ještě MNOHEM otravnějším než nevyhnutelné náhodné souboje.

Zpočátku jsem Aeony používal v boji hodně, jelikož jsem se bez nich neobešel, ale už jsem bojový systém vcelku zvládl, takže to zvládám i bez nich a už ani ty náhodné souboje mi tak nevadí, i když by rozhodně nemusely být tak časté (způsob řešení soubojů v Okami je v tomto vážně lepší).

Moc se mi líbí Sphere Grid (vývojový strom postavy) a pohyby na ní, je to skoro tahová strategie - další hra ve hře. :-P
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Nanaki »

No, ve skutečnosti to není před prvním SP, ale po druhém SP. Asi jsi je přehlédl... :-D

Nepřeskočitelné animace nejsou tradiční prvek JRPG, aspon na PS2, naopak FFX je spíš v tohle ohledu výjimkou. Je pravda, že mohou být problém, pokud umíráš nějak často. Hra je ovšem nastavena tak, aby jsi neumíral, není těžká.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“