The Witcher

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

Jo jasně hra je úplně skvělá, taky není úplně lineární +++ znovuhratelnost.
A ty šermířské souboje např. - skupinový styl proti 8 a vice nepřátelům ( :twisted: to se pak po zemi kutálej samé setnuté hlavy :twisted: )

Carlos: to já jsem hned běžel k Abi skupinovým stylem sem pokosil ty malý čokli vypil lektvary, naolejoval meč. Od té bestie jsem si držel odstup a když přivolala ty psi tak jsem na ně zase naběhl - bestie na mě nemohla ale zároveň jsem jí spůsoboval velké zranění.
Když jsem skusil jít rychlím stylem přímo proti bestii tak mě podpálila a vzápětí hned dorazila. :-(
Naposledy upravil(a) Rudax dne 28.12.2007 15:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Carlos »

Jo, a ještě sháním nějaký runový šutr. Mám zatím ten od Zoltana, který mi ,vyčetl' ze stříbrného meče (tuším runa země) a ohnivý od nějakého obchodníka (runa ohně, myslím, že od trpasličího kováře).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Adieu »

Carlos: To víš, někteří výjimeční lidé mají specielní potřeby. :-P Zaklínač není dobrá hra, za tím si stojím. Je to hra neumětelů, ještě vzpomenu to, jak tvůrci Geralta staví do neustálé pozice soudce, přičemž má na výběr dvě možnosti - buďto se zachovat jako hovado nebo jako moralistický kretén. Anebo to, že dialogy vůbec nemají vliv na přístup postav ke Geraltovi, nakonec stejně můžeš vyčerpat všechna témata a odpovědět všemi způsoby i na otázky, které si přímo říkají o dokreslování Geraltova charakteru (bohužel, i ten je, haha, knižní předlohou vykreslen). Navíc to pro Sapkowského předlohu tak typické hledání neutrality a Geraltovo váhání nad zasahováním do údalostí, které se jemu samotnému hnusí, je do hry zasazeno ignorantským zjednodušeným způsobem a vyznívá dosti trapně.

Vskutku, přečti si knižní předlohu, snad pak mou kritiku pochopíš lépe. ;-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Carlos »

Adieu píše:Carlos: To víš, někteří výjimeční lidé mají specielní potřeby. :-P Zaklínač není dobrá hra, za tím si stojím. Je to hra neumětelů, ještě vzpomenu to, jak tvůrci Geralta staví do neustálé pozice soudce, přičemž má na výběr dvě možnosti - buďto se zachovat jako hovado nebo jako moralistický kretén. Anebo to, že dialogy vůbec nemají vliv na přístup postav ke Geraltovi, nakonec stejně můžeš vyčerpat všechna témata a odpovědět všemi způsoby i na otázky, které si přímo říkají o dokreslování Geraltova charakteru (bohužel, i ten je, haha, knižní předlohou vykreslen). Navíc to pro Sapkowského předlohu tak typické hledání neutrality a Geraltovo váhání nad zasahováním do údalostí, které se jemu samotnému hnusí, je do hry zasazeno ignorantským zjednodušeným způsobem a vyznívá dosti trapně.

Vskutku, přečti si knižní předlohu, snad pak mou kritiku pochopíš lépe. ;-)
Nedalo mi to a vyhledal jsem různé komentáře ke hře a je to přesně, jak jsem si myslel, hráči jsou rozděleni do dvou táborů - čtivce a nečtivce a názory čtivců se víceméně shoddují s tvým. Podle toho, co jsem přečetl si hra zasloužila více příběhové a jaksi psychologické zpracován. Otázkou je, jestli je to možné udělat tak, aby to někdo hrál. Autoři byli zřejmě v rámci kompromisu mezi náročnými a nenáročnými konzumenty vytvořit promasový mainstreamový titul... :think: Možná díku tomu je hra hodně oceňována. Ale jak říkám, zatím jsem navýsost spokojen ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Artemis Entreri »

Mno já jsem četl ale hra se mi velmi líbí možná až na pár drobností a neutralitu Geralta jak podotknul adieu.
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Alnag »

Tak jsem rozehrál Zaklínače. Hra se mi docela vyhovuje vyváženou ;-) mírou vulgarity, násilí, alkoholu a sexu.... Ne vážně, možná že to není nějaký umělecký kousek, ale ten ani nehledám. Čím jsem starší, tím víc mi vyhovují hry méně složité a prostě odreagovávací. Ani to loadování není tak dlouhé (a nebo jsem zvyklý na horší...)... prostě pohoda

80%
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

Hahaha! Tak, to bych měl splněno (právě jsem se vysmál všem lidem, kteří si tuto hru koupili) 8-) :wink: No, dobře, spíš jsem se zaradoval, že jsem ji nekoupil - když budu mít možnost koupit vylepšenou verzi 2.0 (a nebudu ji muset - pravděpodobně - stahovat, jako vlastníci The Witcher 1.0 :-)

http://www.rockpapershotgun.com/?p=1150#more-1150

Konkrétní údaje:
http://www.thewitcher.com/resources/upl ... 0sheet.pdf

Doufám, že se Jab zaraduje, až to bude číst :wink:
Jab píše:750 000 předobjednaných kopií Zaklínače dává jasně tušit, že se autoři mohou na nějaké dolaďování hry vybodnout a raději pařit. Zisk už totiž mají v podstatě jistý.
Očividně pochopili, že hra nebyla zrovna nejvymazlenější (no a hlavně ten anglický "překlad").
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Jab »

Pokud to zpřístupní vlastníkům Zaklínače zdarma (a skutečně to tak vypadá), tak je vše v pohodě. A rozhodně to je dobrý nápad.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Jj, řekl bych, že hráčskou komunitu to může dost pozitivně naladit na případné další vydané hry, když vidí, že se producent a vývojář o svou hru starají.

Mě to kupodivu docela zviklalo :shock: Uvidíme v květnu, no...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

sevencreature píše:Hahaha! Tak, to bych měl splněno (právě jsem se vysmál všem lidem, kteří si tuto hru koupili) 8-) :wink: No, dobře, spíš jsem se zaradoval, že jsem ji nekoupil - když budu mít možnost koupit vylepšenou verzi 2.0 (a nebudu ji muset - pravděpodobně - stahovat, jako vlastníci The Witcher 1.0 :-)
A já se zas divím proč sis ještě takovou skvělou hru nekoupil.
Já bych ji hodnotil 9/10 :-)
Co se týče verze tak já se stahováním nějakých aktualizací nezabývám pokud to k dokončení hry není nutné.
Takže Witcher - verzi 1.0 jsem v pohodě dohrál na nejtěžší obtížnost. ;-)
A ještě si hodněkrát zahraju.

obrázek
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: The Witcher

Příspěvek od raider »

Rudax: Neskorší patch (1.2) skracuje nahrávacie a ukladacie časy a to dosť výrazne, takže už len kvoli tomu sa uplatilo updatovať ;)

Btw, nechápem ako si mohol prejsť na najťažšiu obťiažnosť ten súboj s pekelným psom. Tento boj bol oproti iným totálne nevyvážený. Na strednej obtiažnosti som snáď 10x loadoval kým som ho dostal. Ostatné boje boli dosť ľahké (ku koncu som už ani netasil meč a používal som znamenie Igni).
Všetko sa to dalo, ale ten pekelný pes :wall: (to bolo jediné miesto, kde by som chcel znížiť obtiažnosť), ale na druhej strane, bol to ,,boss,, ako sa patrí (aspoň pre mňa).

Je to skvelá hra, ale stále rozmýšlam, či je natolko skvelá, aby som ju kúpil aj druhý krát aj s tými prídavkami :think: Možno to nakoniec len stiahnem.

pekelný pes
boj s utopencami
nočná Wyzima
inteligentný ghoul
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

raider: Ten update má být zdarma pro majitele registrované hry.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: The Witcher

Příspěvek od Vallun »

7c - Lze nějak odhadnout, kdy bude k dispozici ta zcela aktualizovaná verze v čj?;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Rudax »

raider píše:Rudax: Neskorší patch (1.2) skracuje nahrávacie a ukladacie časy a to dosť výrazne, takže už len kvoli tomu sa uplatilo updatovať ;)

Btw, nechápem ako si mohol prejsť na najťažšiu obťiažnosť ten súboj s pekelným psom. Tento boj bol oproti iným totálne nevyvážený. Na strednej obtiažnosti som snáď 10x loadoval kým som ho dostal. Ostatné boje boli dosť ľahké (ku koncu som už ani netasil meč a používal som znamenie Igni).
Všetko sa to dalo, ale ten pekelný pes :wall: (to bolo jediné miesto, kde by som chcel znížiť obtiažnosť), ale na druhej strane, bol to ,,boss,, ako sa patrí (aspoň pre mňa).

Je to skvelá hra, ale stále rozmýšlam, či je natolko skvelá, aby som ju kúpil aj druhý krát aj s tými prídavkami :think: Možno to nakoniec len stiahnem.
Ty časy nahrávací / ukládací - mi v původní verzi hry přišli celkem fajn, jen trochu delší nahrávací časy při přechodu do jiné rozsáhlé oblasti - ale to je celkem pochopitelné (10-20 vteřin).

No to je pravda ten souboj s tou Bestií (ohnivým psem) byl asi na celé hře to nejtěžší. (hru jsem poprvé skusil hrát na nejlehčí obtížnost - asi jen 3 hodinky hraní - ale to byla nuda - nepřátele hned padali mrtví k zemi a nespůsobovali Geraltovi téměř žádné zranění. - proto - jsem se rozhodl že to budu hrát znova rovnou na nejtěžší.)

Ten souboj s Bestií mi zabral téměř jednu hodinu - už jsem se tu v předchozím příspěvku zmiňoval - přišel jsem na dobrou taktiku - hned jsem vypil blizard a běžel napomoc Abi - skupinovým stylem jsem vymlátil všechny ty malé psi - pak jsem odběhl dál od Bestie - použil ten olej proti přeludům a vypil si Vlaštovku. Pak pořád běhal - udržoval si od bestie odstup a čekal jsem až vyvolá ty malé psy - kteří útočí hlavně na Abi - tak zase rychle jsem na ně naběhl skupinovým stylem - jak Geralt máchá tím mečem kolem sebe tak tím spůsobuje i zranění té bestii která je samozřejmě těsně za ním, ale ne tak blízko aby mohla zaútočit a ty rychlé útoky tím mečem ji to ještě znemožňují - Tak tahle jsem to několikrát zopakoval - když mi vyprchl účinek Blizardu - musel jsem kvůli vysoké toxicitě vypít Bílý med - pak zase Blizard a Vlaštovku. Abi se mi povedlo skvěle ochránit i před vesničany. :-)
Samozřejmě během boje s Bestií a psy jsem hodně používal pauzu abych si mohl v klidu rozmyslet co dělat - abych získal přehled o situaci - a věděl kam se mám s mečem rozběhnout. ;-)

Co se týče těch znamení tak jsem používal jen ten Aard, zaměřil jsem se hlavně na boj s mečem.

Ten konec jsem čekal těžší - byla to opravdu naprostá pohodička.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od sevencreature »

Vallun píše:7c - Lze nějak odhadnout, kdy bude k dispozici ta zcela aktualizovaná verze v čj?;)
Mno, určitě o tom budu psát na cdprojekt.cz.

Rudax a raider: A nemáte každý trochu jinak zaměřenou postavu? Co jsem pochopil, je možné se specializovat víc na kouzla nebo víc na zbraně?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“