Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Adolfik »

Existuje pro hru nějaký mód či vlastní úprava, která by do hry přidala další hudbu? Ta originální stále se opakujiící mi leze krkem :-D
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Vzhledem k tomu, že se dá stáhnout hudba ve vyšší kvalitě (stáhni, nainstaluj), tak by měl být poměrně jednoduchý postup i pro její obměnu - obsah složky s hudbou si hoď někam stranou, postahuj si hudbu dle vlastního uvážení a přejmenuj jí podle původních hudebních souborů.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od raider »

Zdravím,
mal by som pár otázok k tejto hre:
1. Kúpil som jednu zbraň asi za 7000, čo je v tejto fázy hry pomerne veľká suma a kým som robil poriadok v inventári, odložil som ju k Magnusovi, ktorý si ju zrejme vymenil za svoju. Ako ju dostať nazad?

2. Ako prinútim Virgila, aby liečil aj iných parťákov? Magnus behá s 1/10 HP, ale Virgil lieči iba seba a mňa. Tipujem to na nejaký bug, ale možno sa mýlim.

3. Zdá sa mi to, alebo naozaj strelné zbrane nie sú až také účinné? Hral som za strelca, ale asi po 8 hodinách som skončil kvôli tomu, že som bol frustrovaný z toho, aký som bol bezbranný.
Rozohral som to znovu, som bijec-rečník :) a nemám žiadny väčší problém v bojoch.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Adolfik »

1) Parťák automaticky si dá do ruky tu nejúčinější zbraň. Uděláš to jednoduše tak, že v jeho inventáři si vlezeš do části zbroje a zbraň sebereš

2) Virgil je docela parťák naprd a myslím, že řešení není. Vykopni ho a nahraď někým jiným.

3) A hraješ s posledním neoficiálním patchem? http://www.volny.cz/ddterr/
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od raider »

1. Dík, skúsim... ale práve som si aj tak všetky zbrane rozbil v bani na golemoch, takže už je to jedno. Dajú sa opraviť úplne rozbité zbrane a zbroje, alebo musím kúpiť nové?

2. Na Virgila som si už tak nejak zvykol a zatiaľ som nenatrafil na iného liečiteľa. Teraz už konečne získal silnejšie liečenie, takže je mi ho ľúto vyhodiť. Btw, keď vyhodím parťáka, ostane na mieste, alebo pôjde niekam preč?

3.Pravdu povediac ani neviem. Hrám to zo Score dvd, boli tam nejaké 2 patche + čeština. Mala by to byť verzia 1.0.7.4.
Pokiaľ by neoficiálny patch znamenal rozohranie novej hry, tak asi na to kašlem, nemám na hranie toľko času ako za mojich mladých čias :)

4. ... ten HighRes1.1a.exe by mohol byť kompatibilný s mojou verziou? Neovplyvní to češtinu?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hupr »

1. Kdyz si mistr opravar tak ano ale za cenu maleho ubytku z celkove durability zbrane. Nejsem si jist ale myslim ze nekde jsem cetl ze to ma byt cca 1%.

2. Vyhozeni partaci zustanou chvilku na miste ale po urcite dobe se vrati z5 na sve puvodni misto. Tuhle cekaci dobu kdy partak ceka na miste vyhozeni lze prodlouzit myslim ze vytrenovanim na ucednika v Premlouvani. Ja hraju anglicky takze nevim uplne presne nazvy.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Adolfik »

teda čeština v původní verzi je teda pěkná prasárna přinášející do hry hodně bugů. Všiml sis třeba, že v dolním panelu chybí popisky při najetí myši na postavu? To je chyba češtiny
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od HiHi789 »

Střelné zbraně jsou celkem k ničemu. Mnohem lepší je orientovat se na blízko. Meč vzduchu a nemoci jsou celkem silná fidlátka sehnatelná už na začátku (rychlá a nejsou moc drahá).
Adolfik: Původní? Existuje snad vylepšená verze? Žádných bugů jsem si nevšiml kromě chybějících popisků u potvor a npc.
Oprava: Aha. Omlovám se. Teď jsem si všiml toho cz patche. Vyzkouším a uvidím.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od valcik »

..strelné zbrane sú výborné! Hra za trpaslíka-technológa ma bavila snáď najviac. Na začiatku som ho naučil vyrábať odľahčené meče, ktoré sa osvedčili proti slabším protivníkom a neskôr si zostrojil ultimátnu opakovaciu pušku. Tá má však veľkú spotrebu munície, preto si treba vyrábať vlastné náboje - hodia sa teda i schopnosti z oblasti chémie/alchýmie. Puška je ale taká účinná, že sa s ňou všetky súboje (i záverečný) stali nudné.

Čerešničkou na torte je potom návšteva Vendigrothu, kde sa dá objaviť mnoho starých technologických schém.
Naposledy upravil(a) valcik dne 2.6.2010 9:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hupr »

Strelne zbrane sou k nicemu jen proto ze zbrane na blizku mas nekolikanasobne silnejsi. Celkove zbranovy system je nevybalancovany. Prakticky hned ze startu (zalezi na stesti jestli maji obchodnici topurko) si muzes udelat nejlepsi zbran ve hre - Pyrotechnickou sekeru. A to kdyz davas 50 dmg ohnem proti potvoram bez temer zadne odolnosti na ohen (armor na ohen neplati) jde pak vsechno snadno.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Carlos »

Jo, ale se střelnými zbraněmi dosáhneš (logicky) vícero útoků, než se k tobě oponent přiblíží, aby tě vůbec zranil. Se Sogem nebo jiným narázníkem jsou pak v pozdější fázi hry souboje celkem easy. Navíc se počítá s tím, že když střílíš, vyrábíš si i výbušniny - takže stunt granát a ustřílet oponenta, to je hračka. Pro dynamit platí totéž, akorát už pak většinou nemusíš střílet.
Horší je to s luky a shakramy, které se mi ve hře zdály až zbytečně podceněné a většinou jsem je využil jen jako doplňující skill pro bojovníka nablízko nebo pro postavu typu 'kecka'.

EDIT:
Nápad na postavu pro odvážné. Teď to zkouším, abych otestoval možnosti Arcana. Postava se skilly bylinkářství, výbušniny, vyvolávací magie, kecání a uhýbání. Podle těchto se snažím dělat i statistiky. Světe div se. Docela to funguje, i když boje jsou hodně o taktice. Vyzkoušejte, je to fakt docela zajímavé.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od HiHi789 »

Carlos: No nevím. Se střelnými zbraněmi jsem měl obrovské problémy. Trefil jsem prd, i když mám ve střelbě i vnímání maximum (12 v obratnosti), pušky hrozně žerou munici a salnitru není nikdy dost (jen na dolech klanu černých hor jsem spotřeboval až 500 kulek). Musel jsem si snížit obtížnost a místama i cheatovat. :) Pravda, bylo to před aplikaci cz patche, tak to možná s nimi ještě zkusim.
Teď hraju se zaměřením na boj na blízko a projíždím hrou jak nůž máslem. Obtížnost mám nastavenou střední. Absolutně žádný problém. Tak nevím.
Tuner
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 10.6.2010 15:33
Bydliště: Vault 13

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Tuner »

Tahle skvela hra vysla ve SCORE a tak sem se o ni dozvedel.Zatim sem ji dohrál 4x.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od scorpioo »

Niečo pre zaujímavosť 8-)

Ultimate List of Easter Eggs

http://terra-arcanum.com/index.php?sect ... eastereggs
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Tuner
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 10.6.2010 15:33
Bydliště: Vault 13

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Tuner »

Ty obličeje sedí uplne presne :-)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“