Mass Effect

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mass Effect

Příspěvek od Jab »

Tak velmi "překvapivá" novinka. Toto RPG od BioWare pravděpodobně vyjde též na PC.
http://www.rpghry.cz/game.php?id=357&section=news#1260
Osobně mě sice animace (především boje) zase až tak moc nezaujaly a rovněž mně nepřijde sympatický hlavní hrdina (info) či jednotlivá povolání, ale zase na druhou stranu bude asi zajímavé prostředí a snad i dialogy (byť základní kostra je dost hrozná) a příběh.
Minimálně hra vzbuzuje očekávání už jen tím, že je od Bioware. :-)

Jednotlivá povolání jsou konkrétně zde: http://masseffect.bioware.com/galacticc ... t_one.html

Hmm, ale dabing vypadá zajímavě - Keith David (Vhailor), Lance Henriksen (třebas Bishop z Vetřelce), Marina Sirtis (Dianna Troy ze Star Treku - já jí tedy rád neměl ale...). Seth Green.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wow, Lance Henriksen? No, očividně to nebude jeho první hra. Ani druhá :-)

Jinak - ME je mi taktéž kupodivu docela volná (hmm, v některých recenzích na The Witcher byly hlášky jako "Takhle se to má dělat, Bioware" nebo v podobném duchu... No nic.

Chtělo by to nějakou dobrou hru na PC :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Jab: ten clanek je pres rok stary ... jako asi to na PC casem vyjde take, ale jestli za pul roku, za rok, za dva?
_________________

sevencreature: to nebylo na BioWare ale na Obsidian a slo hlavne o technicke zpracovani (srovnavat s rok starou hrou, ale budiz...) a fakt, ze DnD je nezajimave.

Dragon Age?
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jestli se dají hledat nějaké paralely s Jade Empire taktéž od BioWare, ještě si přinejmenším rok počkáme. Ve snahu Microsoftu jako vydavatele, přenést exluzivní hru pro svou konzoli na neoblíbené PC co nejdříve, příliš nevěřím.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 7.7.2008 15:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Hmm, nemyslím, že to je problém Microsoftu - řekl bych, že "Games for Windows" značka je MS docela podporovaná - a především provázaná s konzolovými (tj. z hlediska MS především XBOX360) hrami (podpora XBOX360 ovladače atd.). Spíš jde u konzolových her dle mě o "problém" výrobců - že se primárně zaměřují na konzolovou verzi, ze které mají drtivou většinu zisků a PC verze (port) je až okrajovou záležitostí (samozřejmě záleží na konkrétní firmě, jak se k tomu staví). A Bioware je IMO zaměřene hodně silně konzolově (viz KoTOR, Jade Empire...).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:Recenze.
Bohužel dost hrozná. Nedozvěděl jsem se prakticky nic. :-?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Kromě toho, že tu je další 9 :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Připadá mi, že se Poláček pokusil stylem psaní napodobit Dobrovského. A naneštěstí se mu to povedlo :mrgreen:

A další (hádejte za kolik :-) ).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Hmm, ta druhá recenze je poněkud obsáhlejší. Nicméně stejně mám pocit, že to vysoké hodnocení je především za grafiku - jj, žijeme v povrchní době 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

http://bonusweb.idnes.cz/xbox360/karta/Article.1805.idn
Borci z BonusWebu dokonce udělili hodnocení ještě dříve, než napsali recenzi. :applause:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wow, Bonusweb má nový obal. Něco jako když trabantovi dopřejete konečně pořádnou metalízu 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Z té Tiscali recenze se mi Mass Effect jeví jako horší KotOR, tedy zhruba to, co jsem očekával. Až vyjde na PC, určitě ho vyzkouším.

Design BW docela ujde (zhruba na úrovni toho minulého), ale funkčně mě sere - hlavně práce s archivem recenzí, což je věc, kterou tam využvám nejčastěji.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Design BW docela ujde (zhruba na úrovni toho minulého), ale funkčně mě sere - hlavně práce s archivem recenzí, což je věc, kterou tam využvám nejčastěji.
Tak jsem to také myslel - nový (ale že to trvalo :roll:) hezký nátěr, starý nefunkční motor - viz diskuse (btw vymazali staré uživatelské profily? :shock: ), archív apod. :-?
Ajantis píše:Z té Tiscali recenze se mi Mass Effect jeví jako horší KotOR, tedy zhruba to, co jsem očekával. Až vyjde na PC, určitě ho vyzkouším.
Jj, přesně moje dojmy. Navíc na (odpovídajícím) PC to snad konečně půjde plynule a bez trhání (narozdíl od XBOXu :mrgreen:).

Recenze, která se dle mého názoru dost povedla je na Eurogameru:
http://www.eurogamer.net/article.php?ar ... 875&page=1

Docela by mě navnadila ke koupi (mít XBOX360).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Tak Mass Effect je konecne doma, zatim jsem to hral asi 6 hodin a zatim je to naprosto skvela zalezitost ... kdo ma Xbox 360 a ma rad RPG, tak ma proste letos Vanoce o mesic driv :-D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“