Morrowind vs. Oblivion

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

čo je lepšie?

Morrowind + Datadisky
20
83%
Oblivion + Datadisky
4
17%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od valcik »

Carlos,
zatiaľ hrám pôvodnú, anglickú verziu. Jednak si potrénujem svoju chatrnú angličtinu, ale zároveň mám s prekladmi zlé skúsenosti. (Napríklad v českom preklade Gothic sa nachádzajú nejaké pubertálne vtípky betatesterov. Dokonale to naruší atmosféru hry, ak na takú hovadinu narazíte - som na to zrejme alergický.)

Čo sa týka inventára, zdá sa mi, že celková hmotnosť predmetov sa odráža na únave - čím väčší náklad nesie postava, tým rýchlejšie sa unaví. Práve to overujem v manuáli, ale v každom prípade sa snažím nosiť čo najmenej predmetov, aj kvôli prehľadnosti. K plneniu rôznych úloh som sa ešte nedostal, momentálne sa prechádzam po Balmore, obdivujem architektúru a spoznávam mesto. (počasie je spracované výborne; v priebehu jedného dňa sa zodvihla hmla, po chvíli sa dovalili tmavé mraky a strhla sa silná búrka. tak som sa do toho zažral, že som po vypnutí hry prekvapene pozeral z okna, či neprší, heh)

Ralen,
vďaka za radu - všimol som si, že pri spustení hry sa dajú navoliť akési "data" položky, ale nevedel som, že to platí aj pre datadisky. Zatiaľ som ich nechal bokom a užívam si svoj začiatočnícky, tuhý úvod - snažím sa získať pár grošov a nejakú rozumnú výstroj, mám prázdne vrecká! :- )

Páči sa mi interakcia s okolím, postavy na seba reagujú a dokonca som zažil aj nemilé prekvapenie, keď som sa snažil obchodovať s nejakým nezákonným tovarom. Zhodou okolností to bolo v gilde mágov (nádherná lokalita), okolití čarodeji sa rozzúrili a rozpútali tam hotové peklo. Obyčajný, neznámy a ošklbaný cudzinec to v Morrowinde nemá vôbec jednoduché. :-)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“