Risen

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Risen

Příspěvek od Adolfik »

Hráli ste?
Já jsem dneska dopoledne rozehrál a miřím už k frakci, ke které se chci přidat. Původne jsem chtěl hru jenom vyzkoušet, ale překvapila mě plynulost hry na mém velmi starém stroji (stačilo snížit stínování, vše osttaní na střední a fps se drží nad 25), takže jsem ztvrdnul u kompu do dnešního večera :)
Dojmy jsou různé. Risen mi přijde jako starej dobrej Gothic, ale stále se mi zdá, že spoustu neduhů z trojky zůstalo. Tak například souboje jsou docela jednoduché. Nejsou sice tak pitomé jako v trojce (klik-klik-klik), ale zase to nejsou šermířské orgie jako v předchozích dílech. Další záporem bych vytknul krajinu a vlastně grafiku. Asi víte, že je stejná jako trojka jen mírně upravená (někdy k lepšímu, někdy k horšímu). Docela mi vadí, že terén je více skalnatej a zatím jsem se procházel jenom soutěskama a běhal podél skal. Chybí mi taková ta volnost z trojky a vlastně i z dvojky a jedničky. Když běžíte po cestě, která je ohraničena vysokou vegetací a najednou zahnete v očekávání něčeho zajimavého, tak vlastně narazíte na...nic. Prostě země porostlá trávou, skoro žádné kytky a i těch zvířat mi nějak ubylo. V trojce když jste vybočili z cesty a vyplivlo vás to ven, tak ste většinou mohli pokračovat hlouběji do lesa, narazili jste na zvířata, po zemi kytky atd.
No to by byli zápory.
Zbytek se nese v pozitivech-tedy v kořenech předešlých dílů. Questy nejsou jednorázové, ale mají někdy delší průběh. Dialogy rozhodně lepší a z dabingu je v postavách něco i cítit. Příběh jak se sluší-jednoduchý :-D
Zkrátka z posledních vydaných RPG si jistě Risen vytyčí své místo (na 1.). Skalní fanoušci budou určo slintat blahem. Pokud se vám líbil Gothic 1 a 2 umíte překousnout "že tohle a tohle už tady bylo", tak silně doporučuju vyzkoušet

Z modifikací doporučuju autumn pack (aspon vyzkoušet). Vizuální stránka pak bude více připomínat temnějšího Gothica jedničku. Holt džungle a další zeleň mi moc nesedla :oops:
Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re: Risen

Příspěvek od DelMann2 »

Po první čtvrt hodince, kdy jsem nemohl vybít smečku vlků v jedné jeskyňcě, jsem to vypnul a už nezapnul. :-D

Jsem milovníkem Gothica (hlavně druhého dílu), ale tohle... je o moc jiné, doufal jsem v něco "lepšího"?

Celkově ten styl mi příjde takový, který mi moc nesedí. Neříkám, že je to špatná hra, ale mě prostě nevzala.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Risen

Příspěvek od Adolfik »

jj začátek a prní polovina první kapitoly (v přístavu) je nudná. Teď jsem v druhé kapitole a hra se docela famózně rozjela :dancing:
Co se týče boje, tak to beru zpět. Nejsou až tak špatné a vyžaduje to více interakce od hráče jako v jedničce/dvojce :)
Hodně mě to chytlo-jak říkám, je třeba překousnout začátek.
Jen stále co mi vadí, je ten terén, ale to je věc vkusu.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Risen

Příspěvek od Tarreb »

Adolfik píše: ...Skalní fanoušci budou určo slintat blahem...:
Já se za skalního fanouška gothicu považuju ale tahle věcička mě hodně zklamala. Už to prostě nebylo ono, intro bylo jedno z nejhorších jaké jsem kdy viděl, hlavní hrdina vypadá jako nějaký budhistický pěstitel bonsají ( bezejmenného jsem měl raději :-| ),
souboje nic moc a hlavně tomu chybí ,,koule"- taková ta atmosféra G1 a G2, která mě táhla kupředu.
Innosi, ať je G4 lepší :pray: ;-)
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Risen

Příspěvek od Adolfik »

Tarreb - to asi nebude, když ho dělají nějaký Indové :dancing:
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Risen

Příspěvek od Tarreb »

EH? Já myslel že ti indové dělali akorát Forsaken Gods :shock: . Já myslím že G4 dělají Spellboundi, ne?
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Risen

Příspěvek od Adolfik »

aha tak sry
ale i tak...myslíš, že takové studio to dokáže? :silenced:
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Risen

Příspěvek od Tarreb »

1000:1 že to zkurví. Spellbound měl zůstat u Commandos a Robina Hooda a nelézt do RPG, obzvlášť ne tak sqělého jako Gothic.. Bude to propadák. Všichni jsme ztraceni. Já si jdu sehnat konopné lano.




( ;-) )
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Risen

Příspěvek od DerAdler »

Podľa promovideí to bude len akčná rubačka... osobne tipujem na prepadák.

Btw. som myslel, že Commandos robilo Pyro Studios, či?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Risen

Příspěvek od Tarreb »

DerAdler píše:Btw. som myslel, že Commandos robilo Pyro Studios, či?
Je to možné, dokonce pravděpodobné, asi jsem se splet.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“