Mass Effect 2

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Jo a Baldurs Gate je taktická strategie s prvky adventury s důrazem na statistiky.
Rozhodnutí se započítávají z druhého hraní.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Carlos »

Tak jsem odehrál první minuty ve hře. Dojmy jsou přinejmenším skvělé! :applause:

Hra tedy, jak předeslali Bioware, hodně připomíná střílečku, což vůbec nevadí. RPG prvky jsou ve hře malinko osekanější. Rozhovorový systém se v mnohém zlepšil a odpovědi jsou jednoznačnější, dabing znovu příjemně odpovídá postavám a jejich úloze ve hře. Zatím jsem se nedočkal podstatnější návaznosti na jedničku (vyjma jednotlivých odkazů), ale předpokládám, že se to ještě hodně rozjede - zatím chválím především odklonu od Star Wars universa, jež bylo patrné v jedničce. Obohacení smrtících nástrojů i širší možnosti jejich použití (oproti jedničce - odstřelovačka a pistole, přičemž odstřelovačka měla smysl snad jedině na Virmiru) pro mého oblíbeného infiltrátora, zakomponování munice je výrazná příjemná změna, jen bych si představoval, že se lépe odůvodní v Kodexu.

Výtky mám po technické stránce, kdy je patrná EAovitost - zkrátka mi přijde, že EA nedali Bioware dostatek času pro dobrou konverzi. Chybí hlubší nastavení grafiky, nelíbí se mi, že prakticky veškerá nastavení musím řešit skrze launcher. Grafika je vzhledově hezká, ale je ještě blýskavější než jednička, což považuju za jednoznačný zápor. Nicméně z grafického hlediska se daří navodit správnou filmovou atmosféru.
Další konzolní záležitostí jsou mezihry - hackování je sice lepší, ale stačí jen trochu trhanější pohyb myši (který se snadno dostaví právě vlivem nedostatku grafického nastavení) a jste v řiti. Naopak hackování datapadů je provedeno na jedničku. K datapadům a počítačům se váže moje další výtka - je z toho moc cítit Deus Ex, počítače s citlivými komentáři (patrné v první stanici po oživení) jsou rozmístěné příliš nahodile a jsou až příliš přístupné, než bych si představoval.

Omlouvám se za obsáhlejší rozbor, ale Mass Effect je prostě moje pařba! Ihned po dohrání přinesu kompletní recenzi (když bude zájem, doufám, že se Jab či MCZ ozvou kvůli umístění na stránky :-) )
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Adolfik »

na recenzi se samozřejmě těším. Já na sepsání dojmů jsem už neměl náladu.
Jinak pokud by ti vadilo trochu tmavé interiéry anebo potřebuješ tweakovat, tak doporučuju nastavit si GamerSettings.ini
C:\Documents and Settings\Adolfik\Dokumenty\BioWare\Mass Effect 2\BIOGame\Config
přidat řádku
DepthOfField=False
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Carlos »

Depth of field jsem vypnul, nepozoruju žádné zhoršení grafiky, ale výkon znatelně stoupl. Docela by mě zajímalo, co to vlastně dělá. Jinak celkově i v ini souborech není nijak výrazná možnost hru nastavit.

Jinak je ta hra hodně plánovaná? Chtěl jsem jako první navštívit Citadelu vyslechl jsem zprávy a zjistil jsem, že jsem byl spatřen na Omeze. Avšak předtím jsem ji nenavštívil. Nejde samozřejmě o kdovíjakou chybu, jen to zbytečně ruší.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Adolfik »

No jednoduše vypne ten efekt všechno efektně zastínit, aby to bylo jako v Blade Runneru, kde si viděl taky v té tmě prd.

Kód: Vybrat vše

[SystemSettings]
Resolution=_1024x768
ResX=1024
ResY=768
DisableAudio=False
FullScreen=True
QualityBloom=False
FilmGrain=False
MotionBlur=False
DynamicShadows=True
LightEnvironmentShadows=False
MaxCharacterCinematicLightingPasses=1
EnableLightEnvSHLights=False
MaxAnisotropy=1
BorderlessWindow=False
DepthOfField=False
UseVsync=False
Spoustu blbůstek mám vypnuto, ne že by mi to grafika nezvládala, ale na CRT z toho bolí oči. Mě hlavně limituje CPU, ale hrát se to dalo...dokonce to jelo lépe než jednička
Jinak je ta hra hodně plánovaná? Chtěl jsem jako první navštívit Citadelu vyslechl jsem zprávy a zjistil jsem, že jsem byl spatřen na Omeze. Avšak předtím jsem ji nenavštívil. Nejde samozřejmě o kdovíjakou chybu, jen to zbytečně ruší.
Hmm menší chybka, ale hra je hodně propracovaná. No spíš propracovaná ev zvratech. Jen co mě trošku vadilo byl vliv rozhodnutí z jedničky. Jak tu někdo řekl, tak je to maličkost v nějakém rozhovoru atd.

Nevím jestli následující text brát jako spoiler, ale radši jo
Zobrazit spoiler
Doporučuju si dát záležet na vylepšování vaší lodi a vybavení vašich přátel. Též snažit se získat u nich loajalitu je nutnost. Questy Tali-Legion a Jacka doporučuju dělat jako poslední až budete mít, co nejvíce bodů v Renegade/Paragon - je to něco jako INT v PST-více možností v dialogu
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Landor »

Zkoušel někdo to DLC Overlord? Je to dobré?
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Zatím jsem to nezkoušel, ale jsou na něj hodně kladné ohlasy.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Uživatel »

Landor píše:Zkoušel někdo to DLC Overlord? Je to dobré?
Žádný vyložený zázrak, který by člověka posadil na zadek, to sice není, ale je to prostě další solidní DLC, za které se autoři stydět snad nemusí. Za ty body to imo stojí.
Chybí tam nějaká hmatatelnější odměna jako v Zaeedovi nebo Kasumi, ale jsou tam docela dobré lokace, pár slušných soubojů a místy trochu změněná hratelnost. Na pár hodin to příjemně zabaví a pokud člověk hraje třeba podruhé, tak je to zajímavé zpestření.
Obrázek
Tuner
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 10.6.2010 15:33
Bydliště: Vault 13

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Tuner »

Hrali ste nekdo LDC Normandy Crash Site?? Vypada to docela zajimave.....
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Tuner píše:Hrali ste nekdo LDC Normandy Crash Site?? Vypada to docela zajimave.....
Samozřejmě. Místama mi to rvalo srdce. :cry:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Carlos »

Mně kupodivu ani ne, protože sběr známek není zrovna nejlepší metodou, jak ukázat flashbacky. Představoval bych si třeba spíš, že Shepard omdlí nebo tak a má třeba halucinaci s duchy mrtvé posádky. Takhle je to jen nesmyslný generický quest. Na strunu nostalgie imo nejlépe zahraje setkání s Garrusem. A to říkám i přesto, že v jedničce se nejednalo o mého oblíbence - ve dvojce (kdy dostal jakýsi egolift) jsem toho sympaťáka tahal všude s sebou!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Minsc »

Super... Asi jako i vy mám už všechna DLC dohrána a očekávám vydání trojky, které se bude konat... v březnu :cry: To mě ani tak neštve, spíš to, že jsem v jedničce chodil s Ashley, ve dvojce jsem jí zůstal věrný a studio BioWare mě za to odmění tak, že z Ashley ve trojce udělali Barbie. Na Ashley bylo super, že nevypadala jako nějaká přelíčená Dilina a teď má být snad ještě horší než Miranda Prdelí. Přijde mi to jako hodně hloupý vtip.. posuďte sami.

Obrázek
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“