System Shock, System Shock 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od sevencreature »

Postava hráče není ta samá co v jedničce (to je koneckonců pochopitelné už z prologu - kdy se rozhoduješ pro konkrétní zaměření). Co se Polito týče, Shodan se za ni vydávala od začátku, čili skutečná Polito s tebou nikdy nekomunikovala.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

No tak po několika málo zákysech způsobené mojí blbostí jsem hru šťastně dohrál, ale nebylo by to ono, kdybych hru ještě lépe nepochopil... :cry: :cry: :cry:
Zobrazit spoiler
Na konci, kdy odmítnete nabídku Shodana/y, tak následuje ještě jedno video s únikovou lodí, kde je Tommy Suarenz a Rebecca (matně si vzpomínám z logů, co oni dělali). Mohli byste mi prosím blíže popsat ten konec. Co tam Tommy povídá a proč se rebecca přeměnila na ten hnus (jak a proč)?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od sevencreature »

Během hry jsi z logů mohl sledovat, jak se oba snaží z různých částí lodi dostat spolu k záchranému modulu a uniknout z lodi (a nakonec ten modul taky uvidíš odlétat). No, a, eh, závěrečná animace je přece jasná, ne? Kdopak nám to asi přežil a brousí si obvody na lidstvo (do doufejme dalšího dílu)? ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

Zobrazit spoiler
no jo :D ale proč a jak se Rebecca přeměnila na Shodan?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

Hamlet: kdyby ti hned příběh všechno naservíroval, pak by to přeci nebylo překvapení, ne? ;-)
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

no jo, jenomže já jsem už hru dohrál a jelikož jsem zdegenerovanej z novějších jednodušších her, tak některé věci prostě nechápu
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

Kam ty dnešní hry spějou? :mrgreen:

Hamlet: ber, že SS2 je taky horor a některé věci se prostě nedozvíš (jinak bys přišel o to překvapení) - možná jsou vysvětlené (viz ten další díl jak zmiňoval 7c) možná ne (a můžeš si to tedy zkusit domyslet sám), ovšem důležité je, že ten děj přeci funguje i bez toho vysvětlení; pro ten prožitek během hraní i pro celkové pochopení "obrysu" příběhu není nezbytné znát vše.


Ještě technická poznámka k SS2 bokem - zkusil jsem SS2 spustit na svém NB (XP SP3); ta hra, resp. engine se nesnáší s vícejádrovými procesory (zatím řeším tak, že ve spráci úloh vždy při spuštění hry druhé jádro procesu nepovolím), ale třeba s modifikací rozlišení funguje výborně (HUD se nedeformuje a panely se krásně drží okrajů obrazovky).

A ten widescreen mod je dělaný ve WeiDU :-D .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Konečně. Už se těším na Thiefa (tohle byla moje hlavní výhrada k Dark enginu).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Adolfik »

kdo má problémey s rozjížděním téhle serie...
http://www.strangebedfellows.de/
Lze tam stáhnout kompilaci system shocku, podpruje větší rozlišení atd
K dvojce silně doporučuju Kolja Tools, po instalaci hru opatchuje a vyřeší problémy HT procesory, directX, jeblá videa a dalších tuny blbostí.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od 90210 »

uz podruhy jsem se pokusil spustit system shock 2 a opet neuspesne. nejdou me videa a nespusti se me ani hra samotna. ss2 tool vubec nepomohl, stejne jako instalace a registrace tech posranych nestandartnich kodeku a procitani a nasledny aplikovani vsech moznych rad z pocetnych zahranicnich diskuzi, venovanych prave tomuto problemu. neni tady nahodou nejaky expert pres spousteni system shocku 2, ze bysme to sprovozneni probrani step by step? :-?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

90210: valnou pomoc nezaručuju, ale zkusit můžu :-).

1) Na čem spouštíš (OS/HW)?
2) Jak přesně hra nefunguje? Dostaneš se do menu nebo ani tam?
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od DerAdler »

Tiež som sa divil, prečo majú všetci taký problém spustiť SS2 pod XP, ked mne to fungovalo v pohode... a potom prišiel reinstall, Service pack 2 a bolo vymaľované :doh: . IMHO je to SP2. Na "starom" XPčku, kde bol SP1 som naozaj problémy nemal.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od Zakat »

Hm, mě bez problémů SS2 funguje i pod XP SP2...možná má zabudovaný nějaký xp patch, nebo já nevím (mám pouze warez verzi, takže kdoví co v tom je, znáte to :lol: )
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od MCZ »

Také jsem s XP SP2/3 neměl problém.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: System Shock, System Shock 2

Příspěvek od 90210 »

4mcz - win xp, pul giga ramka...klasika. problem je, jak uz je tady zmineny v tech xpckach. problemy mam celkem klasicky : bezproblemova instalace, nefunkcnost videi, takze se hra po spusteni dostane rovnou do menu a po spusteni new game spadne. zkousel jsem vsechny mozny triky a postupy z fanouskovskych webu, kde veskera debata probiha na tema spousteni ss2 pod xp. zkousel jsem vyse zmineny fanmade patche, zkousel jsem instalovat a registrovat pres prikaz kodeky, ale vsechno na nic.

musim rict, ze mam za sebou celkem dlouhou historii spousteni starych programu na novych systemech, ale neco takhle prasackyho (made by looking glass technologies) jsem jeste nezazil...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“