X-COM

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Který díl je podle vás nejlepší

Enemy Unknown
18
51%
Terror From The Deep
4
11%
Apocalypse
6
17%
Aftermath
3
9%
Žádný - ani jeden mě nezaujal
4
11%
 
Celkem hlasů: 35

Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Aftermath je o ničom - vyrobiť najsilnejšie brnenie bio-armor trvá neuveriteľne dlho, super-mega zbrane sú zbytočné, rovnako ako zmieňovaný bio-armor, pretože najsilnejšou zbraňou je malá pištoľka s názvom psionický projektor - slúži na ovládnutie mysli - lepšia resp. účinnejšia vecička tam nie je - keď sa podarí ovládnutie mysli, tak funguje výborná taktika smrt-samovražda - tzn. alien sa môže zabiť vlastnými zbraňami, takže odpadá nutnosť nechať ho prísť pred vlastnú popravčiu čatu - logicky po uplatnení tejto taktiky je celá hra smiešne jednoduchá. :roll:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX píše:Aftermath je o ničom - vyrobiť najsilnejšie brnenie bio-armor trvá neuveriteľne dlho
A právě to se mi na tom líbí... Jsou tam určité fáze hry, při kterých jsou alieni hodně v převaze... A to nemyslím početně ale vybavením... Když se vše nedaří zrovna dle plánu - výzkum vázne, základny se neobsazují tempem kterým by se obsazovat měli, tak ve chvíly kdy zkoumám jejich první armor tak už tam běhají ve sky armorech a za chviličku už mají bio..
A to nemluvím o nasazení jejich plasmového děla.. S tím když jsem se setkal po 1st, tak jsem nechápal, jak mi mohl pajďulák exnout na dvě rány, ještě když jsem ani nevěděl kdo, odkud a čím na mě střílí, protože ten kanón je beze zvuku.
A k tomu projektoru - je tam hodně náhod a rizik. Já raději hraji na jistotu - vidím aliena - zničím aliena. 5 ranek ze 115ky a padá k zemi dřív něž stačí říct ''přicházíme v míru'' :twisted: :lol: (na otevřených prostorách samozř.)
V ufech už bych to nasazení projektorů pochopil, ale i tak, raději to řeším ''na férovku'' 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nehovorím, že ich nezabíjam pomocou zbraní - keď môžem tak áno - ale práve tá desivá plazmová alienská zbraň ma prinútila používať p. projektor - s ním dokážem aliena ovládnuť skôr ako vystrelí - pretože ak ma trafí plazmou tak koniec - a armor môže mať človek hocijaký aj tak nepomôže, resp. aspoň v začiatkoch - najlepšia taktika je projektor alebo držať sa na otvorenom priestranstve a celou skupinou koncetrovať paľbu na tých sráčov, čo majú plazmy (jediná výhoda, že nemá veľký dostrel - myslím).
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX: no právě že ta plazma má dostřel jako blázen. A ti alieníci s ní dokáží běhat a střílet velmi rychle :-x ale to já se sniperkami taky :twisted:
Právě že ze začátku než jsem se rozkoukal, tak byly najednou 2 mí vojáci K.O. aniž bych toho pauchanta zahlíd :evil:
Bylo to tuším při dobývání nějaké jejich základny. Byl až úplně nahoře mezi těmi propletenci a pořád se přesouval. A před ním bylo dalších 6 alienů, z nichž 2 měli akcelerátory, jeden projektor, 1 raketomet a 2 vylepšený laser - takže frontální útok se rovnal sebevraždě - poziční odstřelování taktéž :-x no peklo.
Nakonec jsem to musel načíst a před odletem si je převybavit. Všichni dostali navíc granátomet (který po vystřílení zahodily) a ihned od začátku, ještě než jsem někoho viděl, jsem celý prostor před sebou začal bombardovat :-D ...pro změnu měli peklo oni :twisted:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Našťastie sa plazme dá uhnúť ak alieni strieľajú z väčšej diaľky - oplatí sa trochu vybehnúť, nalákať alienov na seba a rýchlo sa schovať - výstrelom sa človek uhne a oni sa vydajú smerom k tebe - potom už treba byť iba pripravený niekde za rohom s celou popravčou čatou a modliť sa, aby aliena sejmuli skôr, než stačí vystreliť. :roll:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Co se mi nelíbilo na čtyřce? to co se tu už zmínilo - to, že pět zásahu=smrt je masakr. Jednička je prostě klasika, kde zásah znamenal průstře/neprůstřel a až podle toho se hodnotilo kolik tejdnů to ten týpek bude na marodce rozdejchávat. Super! Originalita z toho tekla. Dvojka? kopie jedničky... znouzectnost, ale taky dobrý. Trojka? skvělý! Boje už nebyly jen šmélo tabulkování, ale rýltájm fajty nad městem! policejní razie, mafie, náboženský fanatici, plundrování, taktika pozemních jednotek, nálety na budovy, automatická palba. To mi u minulých fakt chybělo. Jak ve světle těhle věciček může někdo vyzdvihovat čtyřku, kde se ani nestaví základna, ale jen se trapně fajtí se slizákama... :-?
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hamster píše:Co se mi nelíbilo na čtyřce? to co se tu už zmínilo - to, že pět zásahu=smrt je masakr. Jednička je prostě klasika, kde zásah znamenal průstře/neprůstřel a až podle toho se hodnotilo kolik tejdnů to ten týpek bude na marodce rozdejchávat. Super! Originalita z toho tekla.
No, mám takový (100%ní:) pocit, že i ve čtyřce jsou vojáci na marodce a doba jejich rekonvalescence, je závislá na míře zranění...
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Frosty píše:
Hamster píše:Co se mi nelíbilo na čtyřce? to co se tu už zmínilo - to, že pět zásahu=smrt je masakr. Jednička je prostě klasika, kde zásah znamenal průstře/neprůstřel a až podle toho se hodnotilo kolik tejdnů to ten týpek bude na marodce rozdejchávat. Super! Originalita z toho tekla.
No, mám takový (100%ní:) pocit, že i ve čtyřce jsou vojáci na marodce a doba jejich rekonvalescence, je závislá na míře zranění...
Jasan, de vo to, že i drtikládu v nejlepším ármoru ti v jedničce mohli zabít konvenční plasmovkou, kterou používali emzáci už od začátku. Stejně tak i ti šmejdi sou vulnerabilní různýma zbraněma a i silný grázlíci se daj při dobrý taktice rychle skolit. Rozhodně tam nedocházelo k situacím, jaký sem viděl ve čtyřce (Pokud se teda mluví o tý český), kdy pět frajerů to několik vteřin kropilo do emzáka ze všech hlavní a jemu jen tak postupně klesala čárka. To je jak diablo ;-)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hamster: no, je fakt že pár potvor je tam ze začátku dosti nabóchnutých, ale s dobrou taktikou taky nejsou problém (granáty, bročky apod... A šediváci jsou pravda v bio armorech hodně silní, ale taky jen do doby, než přijdou ty správné zbraně a pajďuláci se řádně vycvičí. Pak stačí 2 vteřiny, běhěm kterých padnou 4 výstřely a 'jakej byl'... :twisted:
A když už jsem zmínil ty bročky... Málem bych úplně zapoměl na jendu skvělou právě ze čtyřky...(no - stejně jsem zapoměl název či označení, tak je to putna:) každopádně s ní šlo sundat šediváka (když byl dosti blízko) na jednu ránu a nepomohlo mu ani to nej nej brnění - ideální do lodí a bází 'na čekanou'...a ten zvuk...mmm...
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

:shock: :think: To sa mi nejako nezdá, že by tam bola tak silná zbraň. :?:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX: he, třebas už mi paměť tak neslouží a ty ranky byly potřeba dvě :lol: Ale jestli si dobře pamatuji, měla účinnost asi 900... A teď ti trochu nahraji na smeč - už méně fajné bylo, když mi někoho s touto zbraní ovládli :-x moji pajďuláci 100% ně padali po první (ti slabší), ti odolnější - no do těch stačilo už jen fouknout :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hm, nemyslíš náhodou vyrobenú upgradovanú plazmovku - alebo také niečo? Napr. ja som za celú hru vôbec nepoužil tie rozkladacie zbrane - podľa mňa to nemalo vôbec zmysel - najlepšie voľba sú zbrane s vysokým dostrelom a dobrou silou a na blízkosť dávky.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Takže brokovnice je to tahle
Obrázek
a zove se Neostead (více informací zde http://www.ufoaftermath.mysteria.cz/ufo/ufomain.html )
Tu účinnost (1 or 2 rány..?) si ještě raději ověřím hře. (snad najdu savy)

Jinak ty plazmoidní hybridy jsem vůbec nepoužíval. Jen jsem je zkusil co to umí a zase jsem je hezky zahodil do skladu :-D Stejně tak s těmi rozkládacími zbraněmi. Příliš těžké, pajďulák s nimi pomalý a než to rozebral aby vystřelil, tak buď bylo po něm, nebo cíl v klídku zmizel :-x
Ano ano - tedy na dálku sniperky (L115 the best), na dávku akcelerátor / HK or na velmi blízko výše zmíněná bročka :twisted:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Myslím, že Neostead som skúšal - ako každá brokovnica má malý dostrel a tak som ju poslal do šrotu - plazmy sú v skutočnosti veľmi dobré (myslím tie vo vlastnej výrobe).
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

na netu jsem narazil na tohle http://www.projectxenocide.com/index.html, znáte to někdo? Měla by to být předělávka prvního dílu do nového kabátu.....
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“