Cheaty a vy...

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Využíváte cheaty?

Za žádných okolností!
16
33%
Když už to jinak nejde...
19
40%
A proč ne, pokud mě to tak baví?
13
27%
 
Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

V zmysle vety "Drogy jsou špatný, anóóóó" sa nesie aj môj názor. Nepoužijem cheat aj keby to znamenalo nedokončiť hru. Zatiaľ mám všetko poctivo odohraté :twisted: . jedinou výnimkou je technický bug :oops: .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

sevencreature píše:Resp. dohrání hry s použitím cheatu (pokud nejde o technický problém - resp. bez cheatu je dohrání nemožné) nepovažuji za dohráni hry.
Jo, v tomhle ohledu celkem souhlas... Ale když je zkouškový na krku a člověk fakt už konečně chce vidět tu poslední animaci...:-]
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Kdo si chce cheatovat, ať si cheatuje. Pokud tím nekazí hru druhým, je mi to fuk.

Osobně používám cheaty ve hrách, u kterých se chci bezmyšlenkovitě odreagovat (Duke Nukem 3D, Doom (heh, ani jednu už vlastně na PC nemám)). S bugem, který by bylo třeba řešit cheatem/konzolí, jsem se naštěstí zatím nesetkal. Vzpomínám si na jediné podvádění mimo tyto eventuality: Tomb Raider 2, 13. level, zjevně jedny z posledních dveří. Za nic na světě jsem nemohl přijít na to, jak je otevřít, pročež jsem se do dalšího kola dostal cheatem. Nyní již samozřejmě vím, kde byl problém (mezi židlí a klávesnicí).

S cheaty mám ještě jednu zajímavou zkušenost. Taktéž v TR2 (tentokráte to byl 4. level (Opera House) a pamatuji si i přesné místo :-) ) jsem si chtěl vyzkoušet, zda opravdu cheaty fungují. V TR sérii (alespoň ve starších dílech) snad všechny cheaty spočívají v určité sekvenci pohybů, které Lara vykoná. Měl jsem v plánu otestovat přidání nábojů, pročež jsem se všelijak otáčel a poskakoval, ovšem při tom jsem někde pochybil, takže namísto získání většího množství střeliva Lara po posledním skoku vybouchla :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

AlieN, 7c: jo, prvně jsem to také hrál bez tohoto podvůdku. Vzpomínám si na misi, kde po neúspěšném útoku zůstane Armstrong sám v lese s rozbitou vysílačkou a ví jen, že se musí dostavit na místo evakuace (které se později přesune). Po několika pokusech už jsem znal pozice všech vojáků nazpaměť a s naprostou jistotou je neodhalen likvidoval. Zábava? Ne! Pak jsem jednou konečně dostal jen pár metrů před evakuační místo. Přede mnou malý lesík, za ním volná pláň a kousek dál kýžené evakuační místo. Z lesíka střílejí Sověti, opětuji palbu a mám za to, že jsem byl přesnější než oni, resp. doufám, jelikož zbývající čas se počítá na sekundy. Vyběhnu, vyletí pár střel, padám k zemi. Citát. Zábava? NE! :evil:

Jasně že bych tu hru dokázal dokončit i bez toho, ale stálo by mě to prostě mnoho času navíc, který nemám a pravděpodobně i návštěvu několika psychiatrů, takže myslím, že si hru NEKAZÍM a naopak na ní vzpomínám jen v dobrém 8-) .

yenn: na cheaty v TR, byť jsem ty hry nikdy moc nehrál, si moc dobře vzpomínám ;-), ten výbuch byl tuším právě nějaký trest, pokud jsi "zadávání" pokazil, asi jej šlo dosáhnout vícero způsoby.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Nemam rad pouzivanie cheatov. Pouzivam ich len ked sa vyskytne nejaky vazny problem. Naposledy sa mi to stalo v Gothic2. Mal som zabit draka, ale aj pri splneni vsetkych podmienok na jeho zabitie bol nezranitelny. Proste technicky bug ... vzhladom na to ze som bol v pokrocilej fazy hry a nechcel som zacinat od znovu, pouzil som cheat.
Pokial sa da, cheatom sa snazim vyhnut, vlastne by sa dalo povedat, ze som trochu alergicky na pouzivanie cheatov a byvali doby, ked som radsej zacal hru od znova, ako by som mal pouzit cheat.
Ale mam kamarata, ktory pouziva cheaty pri akomkolvek drobnom probleme. Vlastne pochybujem, ze dohral nejaku hru bez cheatov. Jemu to nevadi a ja mam z toho pokazeny zazitok z hrania aj zanho :-D ... pretoze pouzivat cheaty napr. v Deus ex :roll: :evil:
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

raider píše:... pretoze pouzivat cheaty napr. v Deus ex :roll: :evil:
V Deus Ex je pár míst, kde jsem měl sto chutí cheat použít, ale vytrval jsem.Ale vzpoměl jsem si, že u Serious Sama jsem si je asi 2x zapnul, to se nedalo :-( ...tolik havěti 8-) .To byl můj asi jedíné použití cheatu mimo výše zmíněných bugů.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Já cheaty nenávidim. Nikdy bych je nepoužil.
Jdenou sem zabanoval lidi z vlastního CS klanu na našem vlastnim serveru protože tam cheatovali. Pak mě málem zlynčovali.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Já proti tomuhle způsobu vylepšování OF nic nemám (možná bych to taky použil, kdybych měl málo času - heh, ani nevím, kolikrát jsem opakoval předposlední misi).

Tinnar: Zabanovat vlastní klan... Divím se, že tě doopravdy nezlynčovali :twisted:

Hmm, už jsem si vzpomněl - jestli něco opravdu nenávidím, tak je to cheatování v Diablu a Diablu 2 :evil: Od té doby, co jsem ho hrál chvíli v MP, jsem si na tamní cheatery vypěstoval silnou alergii - krásná ukázka hry, kde se demence, zabedněnost a nevědomost uživatele snoubí s podváděním :evil:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

MCZ píše:AlieN, 7c: jo, prvně jsem to také hrál bez tohoto podvůdku. Vzpomínám si na misi, kde po neúspěšném útoku zůstane Armstrong sám v lese s rozbitou vysílačkou a ví jen, že se musí dostavit na místo evakuace (které se později přesune)...
Tahle mise je na Flashpointu podle mnohých nejtěžší... Mno nevím, já ji dal napoprvé a pokaždé když si ji zahraju znovu, tak s ní nemám problém (teď jsem si zase zvedl ego :mrgreen: :lol: ). A právě díky všem těm neúspěšným pokusům jsi se musel radovat po dokončení mise jak blázen, ne? :-D Já si tedy těchto skalpů nad hrami "masičkami" cením nejvíce. :lol:
No co, tohle stejně není takovej podvod, jako když si můj kamarád nacheatuje v GTA všechny zbraně a jakmile mu teče do bot, tak začne psát další kódy...

EDIT: AlieN: Ano, kampaň, právě kampaň... ;-) :lol:
Naposledy upravil(a) Adieu dne 21.8.2006 18:34, celkem upraveno 1 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

S cheaty v GTA je sranda - nahodím tank, pár zbraní a jde se masakrovat :twisted:
(ale kampaň hraju bez cheatů a bez loadu :twisted: )
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Hmm, už jsem si vzpomněl - jestli něco opravdu nenávidím, tak je to cheatování v Diablu a Diablu 2 Od té doby, co jsem ho hrál chvíli v MP, jsem si na tamní cheatery vypěstoval silnou alergii - krásná ukázka hry, kde se demence, zabedněnost a nevědomost uživatele snoubí s podváděním
No tak cheatování v multi-playerech je asi celkem bez debat docela sviňárna...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Cheaty v SP rozhodně neodsuzuji, občas je taky používám. Teda u her, které jsem už někdy dohrál a nemám v plánu znovu týden pobíhat po lesíku a zabíjet bandity, abych si mohl troufnout do jeskyně.
Třeba takový MM7, všechny postavy velmistr luku a maximální rychlost- kadencí se to blíží k MG42 :-D
Feed your head
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Cheatůmse snažim vyhýbat, vim že když jednou zacheatuju tak už cheatuju furt, pak musim odinstalovat tu hru a zapomenout cheaty.
Beru si odstrašující příklad z mej spolužáků, který si nepamatujou příběh hry, ale cheaty jo. Nebo se když jim pučim nějakou kvalitní hru(Morrowind, BG...) tak první co je zajímá sou cheaty.
Cheatama sem si úplně zkazil WarCraft 3.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, já si W3 naopak s cheaty brutálně užila :think: . Kdybych se v té dementní hře měla otravovat s nějaký řešením problémů, tak ji asi vyhodím z okna (stejný případ je Diablo 2) :-D .
Smysl cheatů v multiplayeru mi uniká - stejně se na to přijde, tak proč ze sebe dělat vola 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Trandul píše:Beru si odstrašující příklad z mej spolužáků, který si nepamatujou příběh hry, ale cheaty jo.
hh, z Dooma a z Duka3D si taky příběh nepamatuju, ale cheaty na ně vychrlím z hlavy i o půlnoci :twisted: :lol: (ale dohrál jsem je bez cheatů ;-))
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“