Baví vás stále hrát?

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

S přibývajícími lety...

... hraji pořád stejně.
16
22%
... hraji méně často, ale baví mě to čím dál víc.
13
18%
... hraji méně, už to není co bývalo.
33
46%
... hraji čím dál víc, hry jsou můj život!
9
13%
... hry už vůbec nehraji.
1
1%
 
Celkem hlasů: 72

Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Baví vás stále hrát?

Příspěvek od HiHi789 »

Ještěže podobné problémy řešit nemusím.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Obrázek
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Baví vás stále hrát?

Příspěvek od Carlos »

Hraju už jen minimálně, řekl bych svátečně. Občas si pustím Painkillera či Serious Sama na přednáškách, kde nutně potřebuju zůstat vzhůru. Nové hry mě z 99% absolutně nezajímají a tak sleduji jen dění okolo pokračování mých oblíbených kousků či kolem oblíbených studií.

Čas od času se stane, že si něco rozehraju, ale bez absolutní ambice to dohrát.

Důvody k tomuto neloajálnímu jednání vůči mé oblíbené zábavě citím podobné jako Adieu. Ač přidávám něco vlastního - tak především hry, jež jsem tolik miloval znám povětšinou zpaměti, a tak ještě během instalace si projedu všechna místa, kam se dá jít, co tam udělat, vzpomenu si na frustrující části, kterými musím projít a v půlce progressu instalaci stornuju. Nové hry mi svým casual přístupem zcela odebírají touhu pátrat po nějakém novém oblíbenci. Možná to bude znít jako plkání starého žabáka (a to mi ještě nebylo ani 22), ale nejspíš si hraní svých oblíbených kousků nechám na důchod a v současnosti se budu víkendově oddávat hraní pokračování zajímavých her, jejichž kvalita upadá, příběhy jsou plytké a recyklované kaše vzniklé z rozemletí klonů kdysi vynikajících ság.
V podstatě se těším na chvíli, kdy vyjde Mass Effect 3, posledí Dragon Age a poslední Fallout (ne od Bethesdy) a já budu moct říct: "Tady, tady to končí. Videoherní zábava je totálně v píči. Well, zdá se, že moje puberta definitivně skončila."
V tu chvíli mě bude nejspíš přítelkyně nenávidět, protože budu vymýšlet ještě víc kratochvílí, abych se nenudil, trenér mě bude vyhazovat z treninků, že můj ksicht nechce vídat tak často a konečně přečtu všehny ty knihy, na které jsem se těšil, ale neudělal si na ně čas.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Baví vás stále hrát?

Příspěvek od valcik »

Adieu,
pri pohľade na všetky tie negatíva a zápory, ktoré uvádzaš pri odohraných hrách, mi napadá otázka:
Skutočne si strávil stovky hodín čučaním na monitor, pri hrách, ktoré ťa vlastne vôbec nebavili? :-?
(Dávam prednosť textu, kvôli mne sa teda s obrázkami srať nemusíš, hehe.)

Carlos,
Tady, tady to končí. Videoherní zábava je totálně v píči..
S týmto vlastne u väčšiny moderných hier dokonale súhlasím, človeče; mnohokrát som si povedal presne to isté. :-)
Predsa však, raz za rok prehrabem e-shopy a medzi výpredajovými titulmi sa mi vždy podarí nájsť nejaký klenot, ktorý ma uistí, že aj napriek modernej honbe za vysokými ziskami sa medzi vývojármi stále objavujú nové, zaujímavé a originálne nápady. A to i na poli freeware hier.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

valcik píše:Adieu, pri pohľade na všetky tie negatíva a zápory, ktoré uvádzaš pri odohraných hrách, mi napadá otázka:
Skutočne si strávil stovky hodín čučaním na monitor, pri hrách, ktoré ťa vlastne vôbec nebavili? :-?
(Dávam prednosť textu, kvôli mne sa teda s obrázkami srať nemusíš, hehe.)
Pochopitelně, že ne. Dřív mě bavilo hrát, neměl jsem tak vyhraněný názor, když jsem se do toho prvně ponořil ve Wolfenstein 3D. Když mě před devíti lety ještě jako pískle okouzlilo Hidden & Dangerous přes stovky quick savů a quick loadů. Když jsem slintal nad skripty v Half-Life, absolutně se nechával pohlcovat Baldur's Gate etc. Jenže, nepřekvapivě, zkušenosti, herní i životní, narůstají, člověk se vyvíjí a přestává ho uspokojovat, co mu jako dítěti a teenagerovi přišlo nejmocnější magií, pozornost se přesunuje k umělečtějším odvětvím zábavy a konečně reálnému životu - dokonce i jen to, že si v deset hodin večer někde sám sednu v baru a čekám, zdali a co to s sebou přinese, mě naplňuje nesrovnatelně víc než plnit úkoly za hloupého hrdinu v Mass Effectu, protože pouhé, třeba i marné čekání na něco nového, opravdového a hodnotného, mi nabízí větší potěšení než ztrácení času u her s intelektuálním přesahem možná pro patnáctileté chlapce. Nechci, aby to vyznělo arogantně (ač určitě vyznívá), protože i přes mou typickou útočnou a jedovatou rétoriku nejsem (příliš) povýšený člověk, ale ptal ses a já pravdivě odpovídám. Koneckonců existují i vážně dobré hry, třeba strategie Paradoxu a já je jen prostě nehraju.

Jinak jsem měl dojem, že jsi sem prve nějaký obrázek odvetně linkoval; :-) ostatně co na tom záleží.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Re:

Příspěvek od valcik »

Adieu píše:Jenže, nepřekvapivě, zkušenosti, herní i životní, narůstají, člověk se vyvíjí a přestává ho uspokojovat, co mu jako dítěti a teenagerovi přišlo nejmocnější magií, pozornost se přesunuje k umělečtějším odvětvím zábavy a konečně reálnému životu - dokonce i jen to, že si v deset hodin večer někde sám sednu v baru a čekám, zdali a co to s sebou přinese, mě naplňuje nesrovnatelně víc než plnit úkoly za hloupého hrdinu v Mass Effectu ..
Súhlasím, hry treba vnímať len ako doplnok zábavy, nie ako jej hlavnú náplň.
Sám som vášnivý cykloturista a svoje obľúbené trasy by som nevymenil za žiadnu digitálnu zábavu, to teda nie! Každoročne najazdím niekoľkotisíc kilometrov a doteraz som nevynechal jedinú sezónu. :-P
Rovnako i čítanie dobrej literatúry patrí ku koníčkom, ktoré mi priniesli omnoho väčšie duševné potešenie či naplnenie, než akákoľvek hra, ktorú poznám. Ale aj napriek tomu, stále sú chvíle, keď si po celodennej fyzickej aktivite s ohromnou radosťou zapnem niektorú obľúbenú hru a ponorím sa naplno do ríše mágie, alebo napríklad do rozĺahlého vesmíru niektorého z dobrých simulátorov.
Bary, ktoré spomínaš, však radím k veciam, ktoré mi nechýbajú a patria k minulosti, to už mám dávno za sebou a vysedávanie v zadymenom bare už dávno za duševný prínos nepovažujem. Uznávam, istý čas ma takáto zábava napĺňala vzrušením i potešením, ale ako píšeš, človek sa vyvíja a jeho priority sa menia takpovediac zo dňa na deň. (Zaváži zrejme i to, či má človek partnera, alebo či stále žije sám, že áno.)
Adieu píše:.. protože pouhé, třeba i marné čekání na něco nového, opravdového a hodnotného, mi nabízí větší potěšení než ztrácení času u her s intelektuálním přesahem možná pro patnáctileté chlapce.
Presne tomuto koníčku sa venujem i ja. :-)
Ako príklad spomeniem pokračovanie českej Cardhalie; vývoj sledujem naozaj s veľkým potešením a čakanie, ktoré trvá už niekoľko rokov, som rozšíril na komunikáciu s autormi a prípravu vlastného modu. Je to často väčšia zábava, než človek zažije pri samotnej hre, súhlasím.
Adieu píše:Jinak jsem měl dojem, že jsi sem prve nějaký obrázek odvetně linkoval; :-) ostatně co na tom záleží.
..áno, mal som dojem, že komunikácia v obrázkoch ti prináša potešenie, ale pretože obrázok sa dá chápať vždy niekoľkými rozdielnymi spôsobmi, nakoniec som vsadil na poctivé písané slovo. Je to tak, v anonymnej internetovej diskusii na takýchto maličkostiach skutočne nezáleží.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

valcik: Kdyby tvůj příspěvek vyzníval ještě o něco slizčeji, přísahám, že bych sklouzl ze židle.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Baví vás stále hrát?

Příspěvek od valcik »

Prepáč, no mýliš sa. To čo nazývaš ľudovo "slizkým", je v skutočnosti sarkastické.
Do debaty si sa zapojil vtipkovaním a posmeškami, ako prvý, vzápätí si však pri argumentácii použil príklad, ktorý je znakom adolescentnej psychiky. Preto som si neodpustil malý žartík ani ja, no proti tvojmu názoru na digitálnu zábavu nijako neprotestujem.
Okrem toho myslím, že netreba byť osobný, pretože predmetom diskusie je niečo úplne iné.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Roztomilé, když jsem se sem díval před pár hodinami, byl tady tvá jiná odpověď, evidentně trpíš velikou nejistotou. :lol: Nejdřív se vždy vybarvit jak urážlivý harant ve školce a nakonec se od toho distancovat už jako rozumný chlapec. Osobní bylo třeba být od té doby, co mám chuť ti jakožto pokryteckému urážlivému samolibému demagogickému tlučhubovi rozbít držku. Nepamatuji si, že by mi kdy bylo jen z písemného projevu nějakého člověka na blití víc než z tvého - číst to je jak mýt si ruce mýdlem z Židů. To je asi tak vše, co ti mám říct, ty mudrlante z nížiny.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re:

Příspěvek od valcik »

Adieu píše:Roztomilé, když jsem se sem díval před pár hodinami, byl tady tvá jiná odpověď, evidentně trpíš velikou nejistotou. :lol:
Ó áno, skutočne som si nebol istý, či môj zámer a tón pochopíš správne.
Preto som pôvodnú myšlienku vyjadril zrozumiteľnejšie a teraz vidím, že som uvažoval správne. :-P
Adieu píše:Nejdřív se vždy vybarvit jak urážlivý harant ve školce a nakonec se od toho distancovat už jako rozumný chlapec.
Nie, znova si ma pochopil nesprávne. Nedištancujem sa od pôvodného žartu, naopak, trvám na ňom! Len som postupne získal dojem, že kŕmim trolla, preto som sa rozhodol diskusiu ukončiť..
Adieu píše:Osobní bylo třeba být od té doby, co mám chuť ti jakožto pokryteckému urážlivému samolibému demagogickému tlučhubovi rozbít držku. Nepamatuji si, že by mi kdy bylo jen z písemného projevu nějakého člověka na blití víc než z tvého - číst to je jak mýt si ruce mýdlem z Židů. To je asi tak vše, co ti mám říct, ty mudrlante z nížiny.
..a tu je opäť dôkaz, že som uvažoval správne.
Demagóga tu vidím tiež, navyše nedospelého, z kategórie takzvaných internetových drsňákov. Pridaj radšej argumenty, ktorými doložíš svoje názory; vyhrážky vyznievajú skutočne smiešne. :-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

:-) Tón a myšlenka, ty jsi komik, škoda, že to tu nezůstalo, aby bylo vidět, jak lžeš. Já ti nevyhrožuji, to na dálku jaksi dost dobře nejde. A je trestuhodné bavit se s malým slovenským hlupákem, jehož motivace je čistá jak hovno, tudíž nevím, proč bych ti tu měl cosi rozvádět. Ahojky.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re:

Příspěvek od valcik »

Adieu píše::-) Tón a myšlenka, ty jsi komik, škoda, že to tu nezůstalo, aby bylo vidět, jak lžeš. Já ti nevyhrožuji, to na dálku jaksi dost dobře nejde. A je trestuhodné bavit se s malým slovenským hlupákem, jehož motivace je čistá jak hovno, tudíž nevím, proč bych ti tu měl cosi rozvádět.

Á, náš mladý Čaknoris sa vrátil z baru a očividne v dobrej nálade. Toto je tá tvoja "umeleckejšia forma zábavy", ktorú si spomenul v predošlých príspevkoch?

Hehe, všimni si jednu maličkosť:
Pod každým citátom uvádzam tvoje vlastné myšlienky, interpretované inými slovami. Hodnotíš teda svoje vlastné myšlienkové pochody a počínaš si výborne. Nemôžem si pomôcť, táto situácia sa mi zdá stereotypnou; zakaždým keď sa do diskusie vloží takýto frustrovaný, zmätený a testosterónom poháňaný adolescent, stačí mu jednoducho podsunúť jeho vlastné úvahy a on si vzápätí i sám vynadá.
Adieu píše:Ahojky.
Trocha gayné, ale inak milé. Mám to chápať ako snahu o pokračovanie diskusie, alebo je to stále iba škodoradostná provokácia zlomyseľného adolescenta? :-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

:lol: Ty seš ale domýšlivý blázen, viď. Obávám se, že jsi moc z toho, co jsem psal, nepochopil, protože buď byla tvá motivace k diskusi od počátku špinavá (nemušíš se vymlouvat na můj obrázek, vtip je vtip, kapíšto?) a snažil ses mě nastrčit do určité posice, což, jak vidím, si při své zaprděné domýšlivosti myslíš, že se ti podařilo, nebo se tvá motivace změnila poté, co jsem ti dal najevo, že jsi pro mě slizká (a neopomenul sis za ten neurčitý pojem dosadit, co ti bylo záhodno) blábolící nula, jakých je na internetu i ve světě habaděj, a ze slizouna se tak dále stal demagogický ješitný slizoun.
Tím ahojky, kdybys méně slintal nad formou a přemýšlel nad významem, jsem samozřejmě myslel prosté ukončení diskuse, neboť zaprvé díky ní překračuji pravidla fóra, která jsem poměrně dlouho dodržoval (možná i díky tomu, že jsem sem nepsal), a za druhé s každým písmenkem, co napíšeš, začíná svět o jednu nechutnou malinkou jednotku více smrdět. Takže mi tady ještě něco vyzvracej, budeš-li mít stále potřebu, nebo se radši přesuň do PM, i když slibuji, že tam už ti tuplem neodpovím.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Baví vás stále hrát?

Příspěvek od Field Mouse »

:-D :-D :-D
Je zajímavý, jak málo stačí některým lidem k... vyhrocení diskuse... na tak lehký téma jako jestli je baví hrát hry :)
Ale tak to asi končí, když se jeden sejde na anonymní elektronické půdě s někým, kdo si chce honit ego. A neřeknu, koho tím mylsím :p :-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Baví vás stále hrát?

Příspěvek od valcik »

Máš recht, Field Mouse. Treba však uznať, že je to svojim spôsobom i zábavné, jednoducho si to nedokážem odpustiť. :-D

Adieu,
rovinu tvojho uvažovania charakterizuje takzvaný fekalizmus; špecifická filozofia definovaná presne kvôli takýmto barovým aristokratom, ktorí nedokážu argumentovať a logické závery nahrádzajú vulgarizmami. Hlavná myšlienka znie: "Všechno stojí za hovno, jenom já se lesknu."
Nepripadá ti to povedomé? :-)
Hádka cez internet, to je trocha iné, než nadávať doma rodičom. Tam podobné jednanie možno zaberá, pretože ak sa takto hlúpo začneš prezentovať doma, rodičia sú sklamaní, prekvapení a rozčarovaní; situáciu teda ďalej nevyhrocujú. V anonymnej diskusii ale podobný súcit nehľadaj, nedočkáš sa ho. Postupne, ako budeš dospievať, si to uvedomíš i sám.

Hm, keď si raz rozvinul flamewar, dotiahni to pekne do konca a na pravidlá sa neodvolávaj, je to slaboduché. Som presvedčený, že miestni moderátori majú s riešením takýchto situácií bohaté skúsenosti a ak to bude potrebné, rýchlo si poradia.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“