Warrenovky

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Co si myslíte o Warrenovkách?

Jde o legendy herní zábavy
16
47%
Velice kvalitní hry
13
38%
Jsou to běžné hry, jako spousta dalších
1
3%
Nuda. Divím se, že to někdo vůbec hraje
3
9%
Warren by se měl i s jeho hrama zavřít do jedné cely s Kájínkem
1
3%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Warrenovky

Příspěvek od CeBrk »

Jak je o mě nejspíš všeobecně známo, a díky mé ikonce a všemožným narážkám, asi víc než by bylo příhodné, jsem fanda na Warrenovky. Pokud má někdo natolik chabý přehled o naprostém vrcholu herního umění, tak pod slovem "Warrenovky" mám na mysli hry, na nichž pracoval buď sám Warren Spector, nebo "jeho" tým. Konkrétně jde o System Shock (2 díly), Thief (3 díly), Deus Ex (2 díly), Ultima Underworld (2 díly) a pár dalších. Proč o tom mluvím? Rád bych toto auditko zasvětil všem těmto hrám, protože si to: a) zaslouží b) zatím tu nic podobného není a c) sekce o těchto skvostech jednotlivě, by asi zely prázdnotou.

Možná se ti, kteří měli prozatím tu smůlu, že se s těmito hrami nesetkali, ptají: "vo co go?". Dobrá a příhodná otázka. Všechny výše zmíněné hry, jsou velice atmosférická dílka, hraná z first-person pohledu. Až na trilogii Thiefů, jde více méně o RPGčka (zvlášť System Shock 2 a Deus Ex).

A co s tím máte společného vy? Byl bych rád, kdyby se zde rozproudila diskuze o těchto hrách. Hráli jste některé z nich? Jak se vám zamlouvali? Očekáváte další přírůstek do této vytříbené společnosti (BioShock)? A co negativní reakce? Co se vám na Warrenovkách nepáčí? Atd...

A tady je pár odkazů s tématem souvisejícím:

Irrational Games - Spolu se zesnulým Looking Glass, spolutvůrci System Shocka 2
Through the Looking Glass - Web o Warrenovkách. Kdo ovládá angličtinu, možná se tam - narozdíl od mne - i něco doví
Junction poitn Studios - Společnost založená Warrenem Spectrem poté, co se trhl z Ion Storm
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

SS - super
Thief - super
Deus Ex - super
UU - nehral jsem

Co dodat? :)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Hrál jsem jenom Deus Ex 1, a ten se mi líbil :-D .
Celkově pak nemohu posoudit.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Z Warrenovek jsem dohrál pouze Deus Ex, který byl naprosto skvělý. Jinak jsem chvilku zkoušel oba díly System Shocku a Thiefa a taky vypadaly velice dobře, možná se k nim někdy vrátím. O UU jsem rovněž slyšel jen to nejlepší.

Na druhou stranu DX2 a pravděpodobně i Thief 3, u něhož jsem hrál jen demo, jsou názorné příklady zničení dobrého potenciálu konzolemi.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

System Shock, Thief a Ultima Underworld - opravdu legendy, ale Deus Ex mě příšerně nebavil.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Melkhior
Sigilan
Příspěvky: 135
Registrován: 11.10.2005 18:24
Bydliště: Chrám Culexus

Příspěvek od Melkhior »

Zatím hezky jednostranné hlasování, jen ať to tak zůstane...
"Vítězství nevyžaduje komentář. Prohra žádný nedovoluje."

"Císař se pro nás hrdinně obětoval a trpí už sto století. Není větší cti než mu tento dar opětovat."
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Deus Ex - nuda, System Shock - nuda, Ultima Underworld - nuda, SS2 - som nehral - jeho hry mi nejako nesedia 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Hral sem jenom system shock a thiefa ale královky sem se bavil.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Já jsem z nich dohrál jen DeusEx (několikrát) a musím souhlasit s tím že je to jedna z nej her. Teď začínám hrát T3, ale zatím nic moc.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Thief - super, Thief 2 - dvakrát jsem ho rozehrál a ještě pořád nedohrál - nuda, ve srovnání s jedničkou je o ničem.

System Shock - rozehrál, nedohrál - měl jsem problémy se spouštěním na počítači, ale demo mě bavilo moc.

System Shock 2 - hrál jsem jen demo

Deus Ex - jen demo
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

poprosím zmazať
Naposledy upravil(a) Elessar dne 22.7.2008 0:51, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Lothar
Sigilan
Příspěvky: 58
Registrován: 29.9.2005 0:43

Příspěvek od Lothar »

Dohral jsem jen Deus Ex 1, ale ten jsem musel ihned zaradit mezi sve nejoblibenejsi hry ;-). Tedy hned...v pulce treninku jsem s tim nevim proc snad na pul roku seknul, ale pak se k nemu nahodou vratil...a dohral v rekordne kratkem case. Takhle moc me strhlo maloco. Prostredi pro me idealni - mirne depresivni a vcelku realisticky cyberpunk, atmosfera vyborna, hratelnost spickova. Alespon z meho pohledu. Pouze vetsi svobodu v rozhodovani a propracovanejsi postavy bych ocenil.

Pak jsem taky zkousel System Shock 2 a musim rict, ze mi to vazne chytlo. Jenze...nevim proc, desne se u toho bojim. Pritom strach je pocit, ktery u knih, filmu ani u her prakticky nezazivam. A i ve skutecnosti nejsem myslim zadny zbabelec ;-) Pak jsem si navic jednou pri zalohovani neschoval savy a uz se k hrani poradne nedostal (ono ani ty savy nebyly moc daleko :) ). Ale jinak atmosfera hororoveho sci-fi cyberpunku je mi velmi blizka, takze se k tomu jiste vratim :).
And now for something completely different!
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Lothar píše:Dohral jsem jen Deus Ex 1, ale ten jsem musel ihned zaradit mezi sve nejoblibenejsi hry ;-). Tedy hned...v pulce treninku jsem s tim nevim proc snad na pul roku seknul, ale pak se k nemu nahodou vratil...a dohral v rekordne kratkem case. Takhle moc me strhlo maloco. Prostredi pro me idealni - mirne depresivni a vcelku realisticky cyberpunk, atmosfera vyborna, hratelnost spickova. Alespon z meho pohledu. Pouze vetsi svobodu v rozhodovani a propracovanejsi postavy bych ocenil.

Pak jsem taky zkousel System Shock 2 a musim rict, ze mi to vazne chytlo. Jenze...nevim proc, desne se u toho bojim. Pritom strach je pocit, ktery u knih, filmu ani u her prakticky nezazivam. A i ve skutecnosti nejsem myslim zadny zbabelec ;-) Pak jsem si navic jednou pri zalohovani neschoval savy a uz se k hrani poradne nedostal (ono ani ty savy nebyly moc daleko :) ). Ale jinak atmosfera hororoveho sci-fi cyberpunku je mi velmi blizka, takze se k tomu jiste vratim :).
Ty bys chtěl u Deus Ex větší svobodu rozhodování? Jasně, umím si představit i více "svobodnou" hru, ale přesto je divné žádat tuto vlastnost od hry, která v ní exceluje. Z toho co jsem hrál, tak Fallouti, Arcanum a Deus Ex jsou - co se týče svobody - daleko před ostatními hrami. Mluvím samozřejmě o možnostech vypořádat se s problémy svým způsobem, protože pokud jde o cestování, tak si v Deus Exu opravdu takovou volnost, jako ve Falloutech, dopřát nemůžeš.

Jo, System Shock 2 je hodně děsivej a pařit ho takhle v noci se sluchátkama, to opravdu není nic pro slabší povahy. Snad jedině Aliens vs Predator mi přišel jako konkurent, který se v této oblasti může se System Shock 2 měřit. I když každý byl děsivý jinak.

Je zvláštní, že tahle hra se zrovna dvakrát neprodávala a co tak sonduji po diskuzích (bg.cz a sigil.cz nevyjímaje), skoro nikdo to nehrál. A přitom je to tak úžasná hra. Z té hry atmosféra přímo pryští. Nedávo jsem si nostalgicky četl recenzi na System Shocka 2 ve score od ICEho (96%) a úplně mi přeběhl mráz po těle. To byla pařba! Příběh, design map, vývoj postavy, zvuky, prostě všechno... paráda. Už jenom ten rozkošnej interface, čtení informací o munici, zbraních, či implantátech v inventáři, byl pro mne zážitek. A ten komplexní svět. Propojení vývoje postavy s děsivým Von Braunem nemá chybu. Výzkum, chemikálie, implantáty, opravování, modifikace, hecking, kamery, obrané věže, atd... Jak říkám, skvost. Jedinou opravdovou chybou této jinak fenomenální hry, je odfláklý konec. Pokud jsou však mé informace správné, nemá to na svědomí tým vývojářů, ale distributor, jenž chtěl hru se zrakem zastřeným penězi, vydat co nejdřív. Fuj a hanba Electronic Arts! Shodan na jejich počítače!

Z výše napsaného je asi jasné, proč se tak strašně těším na BioShock (duchovní nástupece System Shocka 2), na němž maká právě Irational Games a konkrétně někteří vývojáři, kteří pracovali i na Thiefech, či prvním System Shocku. Snad to s ohledem na prosté masy hráčů moc nezjednoduší, či nezkonzolovatí.
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Mně na SS2 vadil respawn nepřátel. Tím spíš, že se ti dokázali objevit přímo za zády. To je věc, která patří maximálně do frenetický akce, ale ne do takového hororového díla.
Jinak ale souhlas, je to perfektní a úžasně atmosférická hra.

A Deus Ex mě nadchnul ještě víc, prakticky nemám co bych mu vytknul. Jedna z nejlepších her, jaké jsem kdy hrál. O to víc mě zamrzela podoba Deus Ex 2 :-?

Když už sem píšu, tak ať je to komplet - U Thiefa jsem se také bavil, ke konci už na mě doléhala taková atmosféra strachu skoro jako u SS2.
Druhý a třetí díl mám teprve v plánu si (někdy) zahrát (až bude čas).
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Daemon: Thief 2 mě prostě nějak nebavil... Ani nevím proč - asi kvůli příběhu? Jednička byla naprosto skvělá.

CeBrk: System Shock 2 má v mých očích jednu podstatnou chybu - běží na Dark Engine (Thief, Thief 2) a ten není zrovna nejlepší - absolutně nejvíc mi vadí to, že v menu je napevno nastavené rozlišení 640x480 - a můj monitor není zrovna štěstím bez sebe, když přepnu z hracího rozlišení (1024+) do menu. Je to sice relativně maličkost, ale příšerně mě to štve - nevíte někdo o nějakém řešení? Mod nebo tak něco?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“