Age of Empires

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Arkhady : Ja mám tiež radšej Mayov ako Aztékov, a to hlavne kvoli ich skvelým strelcom. A majú aj halapartníkov. Nechápem prečo nemajú halapartníkov aj aztékovia. Síce majú bonus na útok pechoty, ale aj tak.

Je pravda že jazda je jazda, ale v posledných hrách čo som hral za indiánov, tak som dosť využíval Eagle warriorov. Hlavne po tom upgrade myslím že u Mayov (+40 hp) sú fakt skvelí. Sú rýchli, odolní proti strelcom a na rozdiel od ľahkej jazdy zvládnu v pohode aj pikemanov. Akurát že stoja "trochu" viac zlata.

Góti su veľmi dobrí, skor až príliš :). Po všetkých vylepšeniach tie ich baráky jednotky fakt vystreľujú jednu za druhou. A blbé je aj to, že proti Huskarom (ktorí sú aj pekne lacní) nejde postaviť až tak veľa jednotiek.

Inak si myslím, že najsilnejšie sú blízkoázijské národy :

Peržania - majú asi všetko + navyše bojové slony. Veľmi sme ju nehrali, ale podľa mňa možno aj najsilnejšia civilizácia. Ak sa podarí "nepozorovane" postaviť armádu bojových slonov a súper nemá pripravenú hordu pikemanov, tak jeho mesto pravdepodobne skončí (raz sme takto prehrali skoro vyhranú hru :)).

Saracéni - zo začiatku trochu slabší, ale po upgrade sú ich ťavy a mameluci fakt sila. Kvoli bonusu proti jazde dokážu rozniesť aj dvakrát vetšiu armádu. Pechota sa tiež veľmi nechytá. Ako dobrá protijednotka sa osvedčili strelci (arbalesti).

Turci - ich Janičiarov každý nazýval popravčia čata :). Iní za nich hrali pomerne často. Ja som si ich ale nejako neobľúbil.

Mongoli - moj najobľúbenejší národ. Majú všetky potrebné jednotky a aj všetky potrebné upgrady. Hlavne sa mi páčia tí ich lukostrelci na koni, sú jednoducho štýloví :).

Dosť veľa ľudí aspoň zo začiatku hralo za byzantíncov a hádali sa o tom, že je to najlepší národ. Ja si to ale nemyslím. Síce majú všetko, ale slabšie ako ostatné národy.

Z európskych národ sú podľa mňa veľmi silní Germáni.

Pri posledných hrách, hlavne keď som hral proti silne zabarikádovaným súperom som si dosť obľúbil tie pojazdné kanóny. Vyžadujú síce dobré mikro, ale ak sa to s nimi vie, tak je to najsilnejšia dobývacia jednotka, ktorá sa dobre uplatní aj na "živé" jednotky. A navyše vyzerá skvele, hlavne keď manévruje :).

Ohľadne máp mám najradšej Oázu. Obľúbil som si ju hlavne pri veľkých hrách 4 vs 4. Hromadné bitky na hraniciach krajných miest sú jednoducho nezabudnuteľné.

Potom sa mi celkom páči aj Yucatan. Veľa zdrojov, dá sa rýchlo rozvynúť. Potom aj brody ujdú. Nepáči sa mi Skandinávia, to je taká chudobná mapa.

Zaujímavé sú aj vodné mapy. Veľa ľudí na nich hrať veľmi nevie (patrím medzi nich :)), a preto ani nechceli tieto mapy hrať. Mám ich ale tiež celkom rád, pretože prinášajú do hry zaujímavé prvky.

Nejako ma táto diskusia zase na AoE navnadila :). Tak by sme sa mohli nejako dohodnúť a zahrať multi vo viacerých ľuďoch.
Uživatelský avatar
Arkhady
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 27.4.2006 18:24
Bydliště: Onrb

Příspěvek od Arkhady »

Jj, je to tak, jak se Peršani rozjedou se svojí ekonomikou a slonama/stájema tak ostatní končí. Slon by měl zabírat aspoň tři jednotky populačního limitu, aby to bylo fér. Jinak ale radši upřednostňuju civky s dobrým rushem.
Mongoly bych si vzal na 1v1 kdykoli, jsou strašně rychlí a všestranní. dobří ve všech dobách.
Saracéni vypadají zajímavě, nejlepší bonus je jejich market, zvlášť na fast castle. Proti saracénům bych bral asi Anglány 8-)
Turci jsou dobří, když mají zlato, jinak podobnej národ jsou Španělé, kteří jsou imho lepší, páč mají všechny trash units s max upgrady.
Nějak si nezmínil Huny, nejhranější civku :-) Mě se moc nelíbí, jsou nefér

AoC bych si dal, ale musel bych si ho zopáknout, vyšel jsem ze cviku
:-(
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No na Hunov som zabudil. U nás veľmi hraní neboli, skor naopak. Ja som si ich tiež nejako neobľúbil, aj keď partička Tarkanov (myslí že sa tak volajú) je na ničenie mesta super.

Kedže sme ale vetšinou hrali tak, že ten kto mal silnú jazdeckú civilizáciu išiel len na paladinov, tak som ani veľmi do tajov Hunov neprenikol. Ale to že nemusia stavať domky je dobré.

Španieli sú pre mňa tiež len ďalšia nevýrazná jazdecká civilizácia. Tiež som ich veľmi nehral. Podľa mňa sú zase trochu nefér už zmieňovaní Góti.

V poslednej dobe keď som hral, tak som si viac obľúbil trochu netradičné civilizácie, nie len paladini a arbalesti. Celkom zaujímaví sú Kelti, Kórejci, Japonci a napr. ešte Aztékovia a Mayovia.

Inak ja som tiež už dosť dlho nehral, takže sme na tom možno rovnako :). Radšej by som ale hral vo viacerých ľuďoch, 1 vs 1 je po čase dosť jednotvárne.
Uživatelský avatar
Arkhady
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 27.4.2006 18:24
Bydliště: Onrb

Příspěvek od Arkhady »

No a taky 1v1 je hrozně o nervy. Zvlášť na začátku, když člověk nemůže najít ovce :lol:
Tak 3v3 by byly ideální, v pondělí mi má přijít Novej Notes :arrow: pak to nějak domluvíme

Kdo by chtěl dát AoC, pište mi předběžně na huna.zany(zavináč)seznam.cz
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires

Příspěvek od AlieN »

Konečně jsem se pořádně dostal k Age of Empires 2... a jsem nadšen, řekl bych že hned po Starcraftu jde o tu nejlepší strategii jakou jsem kdy hrál. Taktické orgie při dobývání těžce opevněných hradeb, běžnými vojáky jen velmi obtížně zničitelné budovy, místy hustopekelná obtížnost... mňam, současné akční RTS tomuto kusu nesahají ani po kolena (nehledě na to že se často dají dohrát za stejnou dobu jako v AoE2 jediná kampaň). A to mám přitom za sebou jen základní hru :-)

Jen pár věcí mě občas vcelku štvalo - místy je to až příliš zdlouhavé, obzvlášť ke konci bitev při nahánění posledních zbytků nepřátel všude na mapě, ovládání taky má své mouchy a také AI i přes slušné možnosti nastavení chování jednotek někdy dělá psí kusy.
Naposledy upravil(a) AlieN dne 28.10.2009 23:55, celkem upraveno 1 x.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Age of Empires

Příspěvek od Welwet »

aoe 2 +datáč to nejlepší...
empire earth moc mě nechytlo až na atomovky a letadla...
sw nebylo špatné ale moc nechytlo


aoe jsem hrávál i po netu ale většina lidí co jsem proti nim hrál byli velcí tvrďáci co jeli moc taktikou
buď samej španěl,turek,nebo korea..(nebo co to je?)
turek a ta korea to se moc nedalo hrát .( hrozně power gaming :(
možná by se dalo zas někdy zahrát po hamachi ,ale žádná korea a žádnej turek :snooty:
Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires

Příspěvek od drake127 »

AoE jsem na W7 nezprovoznil bez "toxic grass" :-(. Nějaké nápady, kromě VirtualBoxu (který funguje)?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires

Příspěvek od MCZ »

drake127: stejný problém? Chjo, u mě to stejné (bez ohledu na OS, btw - chová se to stejně v XP i 7) a dělá to i u dalších her (Broken Sword...).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires

Příspěvek od sevencreature »

Režim kompatibility nepomáhá? :-? To se mám tedy na co těšit...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Age of Empires

Příspěvek od HiHi789 »

Minimalizovat a obnovit taky nefunguje?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires

Příspěvek od AlieN »

Po vynikajících kampaních v původním AoE2 je pro mě jeho datadisk Conquerors těžké zklamání. Sice to není kdovíjaká sračka a většinu doby jsem se pořád slušně bavil, genialitu AoE2 nejde přecejen tak snadno zabít, ale i tak je ta změna k horšímu až příliš evidentní - dřív až pekelně vysoká obtížnost všech misí tu klesla na úroveň první třídy pomocné školy, takže na jakékoli pokusy o složitější taktiku tu každý může v klidu dlabat, protože teď bohatě stačí namasovat nejsilnější jednotku a nepřítele s ní prostě umlátit... dokonce ani dřív absolutně nezbytné obléhací zbraně tu teď skoro nejsou potřeba, protože se jednak snížila výdrž budov a masivnost opevnění měst, ale i mnohé nové jednotky mají ještě větší bonus proti budovám - takže k čemu se zdržovat s nějakými trebutchety či beranidly, když ty obsazené radnice a kamenné hrady jdou teď v klidu usekat meči... ehm :roll:
Stejně tak AI, ke které jsem měl připomínky už dřív, je tady ještě mnohem horší a hlavně díky nižší obtížnosti je její tupost o to viditelnější.

Samotné mise v kampaních se kvalitativně periodicky pohybují od "dobré" po "mizerné", jasně už je v nich vidět odklon od klasické volné strategické hry k akční příběhové zábavě svázané desítkami skriptů... jasný trend posledních mnoha let, ze kterého je mi opravdu blivno. Hlavně zpracování bitev slavných vojevůdců, které by mohlo být vážně geniální, je tu pěkně mizerné a u půlky z nich jsem už nepěkně skřípal zuby... je to prostě nezajímavá nuda, evidentně vydaná bez velké snahy o kvalitu.


Pozitivnější novinky tu naštěstí ale taky jsou - řazení zakládání polí do fronty je základ bez kterého hrát není žádný med, některé další úpravy jsou taky hodně fajn... a celé nové "rasy" jsou, alespoň co se týče kampaně, taky opravdu hodně zajímavé...

Každopádně při porovnávání poměrů kvalit datadisků a původních her, patří Conquerors k tomu nejhoršímu k čemu jsem se dostal... 6,5/10
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Age of Empires

Příspěvek od Tarreb »

Age of empires je klasika, považuji tuto hru za jednu z nejlepších strategií vůbec. Ve své jednoduchosti geniální...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“