Age of Empires

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

aztekove maj hrozne dobry mnichy - full tech tree a jeste ke vsemu az 90! zivotu... a hlavne jaguar warriori jsou desne husty - utok az 12+8, proti pechote dvojnasob...
conquistadori nejsou az tak dobry. ale spanele maj nejlepsi kanonovky... - ja bych rekl ze conquerori se daj hrat za temer za vsechno (hardocre hraci mohou hrat i za korejce... :P )
jinak cinani maj taky dost dobrou spesl technologii - trebuchety se pak rozkladaj/skladaj jen DVE vteriny... (na normalni rychlost)
Ticha kocka brehy mele...
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Black : S tými trebuchetmi to niesú náhodou japonci ? (ale niesom si istý).
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

jo promin... mas pravdu... - cinani maj dostrel chu-ko-nu.. dik ;)
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

nejen sloni, ale všechny jízdní jednotky včetně paladinů nemaj proti pikemanům šanci (hlavně srovnám-li cenu pikemana a cenu paladina či slona a rychlost jejich produkce)
souboj anglickýho longbowmana s maximální "rešerší" a janičáře taktéž je nerozhodnej (oba padli současně), kdo by chodil po mapě se skupinami 70-ti longbowmanů, na to není čas, když trebuchety zatím likvidují hrad a jsou hlídány hordou janičářů a pikmanů
osobně jsem zkoušel lehkou jízdu, kerá byla na janičáře velice účinná, ale právě pikemani byli pro ní zkázou
hradby jsme celkem záhy přestali stavět, nic nevydržely a skupince trebuchetů neodolaly dlouho ani hrady, v tom se líbí jedna z civilizací (myslím Gótové), která po postavení jednoho hradu může produkovat elitní jednotky i z kasáren.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

jj gotove jsou v tomhle velmi dobri... - ono kazda jednotka v Conquerorech je hodne silna, - clovek jen musi najit jejich spravne kombinovani...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Prominte,že přerušuju vaši duskuzi,ale právě jsem nainstaloval Age of Empires 3 a chci se trochu svěřit se svými pocity. Takže:docela slušná grafika,naprosto senzační pocit ze zvuku(ty dělové věže zní opravdu skvěle),málo jednotek,seriozně budou,nevyvážená obtížnost,nudé mise-75%
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Arian: a zkoušel jsi druhý díl? ;-)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Mám doma všechny tři,to je taky jeden z důvodů,proč mě trojka zklamala-až na hlavní město se z principů nic nezměnilo...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Slayer
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 26.10.2005 23:37
Bydliště: Metropole Slezska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slayer »

Trojku jsem zatím nezkoušel,ale hodlám to rozhodně napravit,protože jsem zvědav jak to nakonec dopadlo.Četl jsem zatím jen pár recenzí a vyslechl dost názorů a ohlasy jsou dost smíšné.Nu,asi to budu muset vyzkoušet sám...
Ten, kdo ví, nemluví,
kdo mluví, neví.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Přes víkend jsem si zahrál pár bitev v Age of Empires 3 a mám z toho docela rozporuplné pocity.
Ze všech stran jsem slyšel jaká to je revoluční strategie s hromadou nápadů, kulervoucí grafikou a hratelností až na půdu a přitom se hraje skoro stejně jako AoE 2 :-? . Vychvalované Domovské město ze kterého si můžu posílat zásoby je jen lehce vylepšepšený systém generálských hvězd z Generals, nebo kouzel z BfME a navazování spolupráce s domorodými indiány, nebo stavění nádraží u kolejí není nic jiného než obsazování neutrálních budov jako v bezpočtu her předtím.
Hraje se sice docela dobře (na AoE konceptu není moc co zkazit), ale i tak mi na hře vadila řada podivností. Tak například děla se tu chovají jako úplně normální tanky( :!: ). Pancéřování sice nic moc, ale máte tu tanky/děla protipěchotní i protitanková a když na pár děl najedete s partou husarů tak se můžete vsadit že kavaleristi dostanou nepěkně na prdel. :shock: Děla se sice pohybují jen zapřažená za koně, jenže v případě ataku se koně ve vteřině odčarují a šup kropit nabíhající anglány a nepohyblivost rozloženého děla se tu taky moc neřeší, protože hlaveň si vesele rotuje na všechay strany a vy můžete útočit odkudkoli a stejně vám to nepomůže.
Další problém je s prolínáním modelů jednotek ve spojení s (v rámci možností)reálnými poměry jejich velikostí - to je šílené hlavně na moři u velkých korábů(jeden zabere asi čtvrt obrazovky). Když se takových macíků sjede 20 a začnou se masit, tak všichni prolnou do jednoho celku a vidíte jen změť plachet, palub a ráhnoví ve které to hezky bouchá a občas nějaká plachta zmizí.
A takových věcí je ve hře ještě hodně (například mušketýři používající ULTRAprůrazné střelivo schopné proletět i 5 metrů tlustou zeď)

Prostě je to jen lehce nadprůměrná strategie s řadou nedomyšleností a ucházející grafikou (vypadá to zhruba stejně jako dvojka, ale je to víc nepřehledné a dá se zoomovat)
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Mňa AoE 3 celkom bavila, ale aj tak je podľa mňa dvojka lepšia. V trojke sú podľa mojho názoru menšie mapy a hra je viac stavaná na akciu, viac bojov a menej starosti o mesto. Už len to, že niesu potrebné sklady na suroviny a o farmu sa po postavení netreba vobec starať. Skrátka všetko je orientované na boj. Škoda len, že počítač používa skoro stále rovnakú taktiku = čo najskor postaviť pevnosť na obchodnej ceste a potom útočiť. Málokedy útočí skor. Jednotlivé civilizácie su podľa mňa dosť nevyrovnané.

Jednotky sa mi zdajú v pohode, aj keď som skoro vždy používal kombináciu streleckú pechotu a jazdu. Keďže som najviac hral za rusov, tak to boli mraky lacných strelcov a husári. Neskoršie som pridal grenadýrov (skvelá jednotka) a delá. Tie delá su teda pekne silné, hlavne tie špeciálne z vývojového stromu. To že ich rozhodí kavaléria je v pohode. Museli proti nim dať nejakú counter jednotku.

Hral som to len proti počítaču, nie multiplayer, tam by to bolo určite zábavnejšie, tak ako u vetšiny hier, ktoré sa dajú hrať v multiplayeri.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Black píše:aztekove maj hrozne dobry mnichy - full tech tree a jeste ke vsemu az 90! zivotu... a hlavne jaguar warriori jsou desne husty - utok az 12+8, proti pechote dvojnasob...
conquistadori nejsou az tak dobry. ale spanele maj nejlepsi kanonovky... - ja bych rekl ze conquerori se daj hrat za temer za vsechno (hardocre hraci mohou hrat i za korejce... :P )
jinak cinani maj taky dost dobrou spesl technologii - trebuchety se pak rozkladaj/skladaj jen DVE vteriny... (na normalni rychlost)
Jj, ty monkové jsou fajn, když maj víc HP než šampion :-D .
Jak jsi too myslel s těma korejcema, vždyť jsou skoro best.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Arkhady
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 27.4.2006 18:24
Bydliště: Onrb

Příspěvek od Arkhady »

Podle mě jednou z nejsilnějších civek,ne-li nejsilnější, jsou Gótové
Výborní pro rush, mají hussary, hlavní to floodovací jednotku, puškaře, kteří jsou obecně lepší než arbalesti a kanóny. Jsou neuvěřitelně levní a skoro vždy si vystačí pouze s pěchotou.
Jejich hlavní výhoda je ovšem v rychlosti produkce baracsů. Kdo to neviděl na vlastní oči, asi neuvěří. V praxi stačí gótovi postavit tak patery u soupeřovy báze a soupeř končí...
Jediný, kdo se později chytá, jsou Byzantici,Španělé a Turci, ty všechny ale gót zase snadno vyrushuje, protože je daleko rychlejší.

2Valgard:Ani jedni z indiánů nejsou špatní, ale postrádají jízdu...
Maye mám radši, páč jsou strašně jednodušší, ale efektivní (i efektní)

OTÁZKA: Kterou mapu hrajete nejraději/nejčastěji :?:
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Arkhady píše:
OTÁZKA: Kterou mapu hrajete nejraději/nejčastěji :?:
Carolinu (Age of Empires III RLZ)
Obrázek
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Arkhady píše: OTÁZKA: Kterou mapu hrajete nejraději/nejčastěji :?:
Hrál jsem a hraji jen AoE 2 a tam, nevím proč, mám nejraději všechny mapy Saladina. Asi ten písek, nebo co :think: ... každopádně mi připadají nejzábavnější.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“