Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Hraju teď za bojovníka a začínám mít pocit , že je jaksik v nevýhodě . Ta jeho čtvrtá zbraň je ,podle mě, k ničemu . Teďkom jsem to rozjel za klerika a musím říct , že od 3. epizody je na tom značně lépe . A ta jeho 4. zbraň - prostě slast :D
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: Až tak zlý ten meč není (docela se hodí na skupiny nepřátel - třeba ty se štíty - i když teď si nejsem jistý), ale v ultimátní zbrani klerik konkurenci prostě nemá :-D
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Chci se ještě zeptat , okolo čeho se pro změnu točí epizoda 4 (castle of grief) ?? Hned po startu , když vyjdu z místnosti , uvidím tohle .
Objevil jsem taky nějaké hodiny
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

V podstatě musíš otevřít jedny finální dveře uvnitř hradu (teď nevím, jak se ta mapa jmenuje). Je to trošku propletené, s jedním speciálně překvapivým místem (občas tam lidi zakysnou :wink:).

Moje oblíbená mapa je zahrada (teď si taky nepamatuju přesný název).

Hmm, jinak, ty používáš ty 3D modely? Jak byly přímo na Doomsday webu? Jen jsem je zkusil a moc se mi nelíbily - ale jinak je to zajímavá záležitost.

A ještě, nemáš to trochu přesvícené? :think: Pro srovnání moje nastavení (zdá se mi totiž, že při moc velkém jasu barvy vypadají trochu hnusně - navíc se mi líbí ty světelné efekty :-P ):
Darkwood
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Ano , přesvícené to mám . Mám to tak schválně , protože když to hraji přez den , tak bez gama korekce bych na monitoru nic neviděl . Jen pro srovnání , používám gamakorekci na levelu 3 ze 4 , ale když na to dobře vidím , tak ji vypínám . To pak vypadá o něco lépe

3d modely používám . Nemůžu říct , že se mi nějak moc líbí , ale zdá se mi to lepší , než bez nich ....
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: Jo, to je fakt - já to přes den radši ani nehraju :-)

Ten tvůj nový screenshot vypadá skvěle. Reklama na Doomsday Hexen :-P (no možná až na ten crosshair :wink:)

No já jsem zvyklý na originální Hexen a tak mě ty nové modely moc neuchvátily (ale technicky vypadaly dost dobře).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Hehe , ten crosshair mi jaksik unikl . Nenapadlo mě ho vypnout , než jsem tipnul obrázek :-D ...

Chci se ještě zeptat , ohledně te epizody Castle of Grief . Místo , kde startuje , je asi nějaké nádvoří nebo co. Prošel jsem to tam nejdříve po zemi a popřepínal spínače ve tvaru toho půlměsíce . Pak jsem na ochoze popřepínal všechny ty tlačítka ve tvaru tváře. Posbíral jsem všechny kolečka do hodin . Pak jsem prošel portálem do jedné mapy, nevím jak se jmenuje , ale začínáš v jeskyni ... našel jsem tam dvě knihy a jeden klíč , který jsem následně použil na jedny dveře . Je to místo , kde se objevuje mnoho kentaurů . Nic dalšího jsem tam už neviděl a tak jsem se vrátil spátky do hlavního levelu , vešel do místa s hodinama a "začlenil" všechna čtyři ozubená kola. Hodiny začly běžet , ale já nevím , co mám dělat teď . Nevíš jakou událost spustilo zprovoznění těch hodin ? A kde budu moct použít ty dvě knihy ?? Předem dik.

Jo a ještě něco . Když jsme se bavili o te čtvrté zbrani u bojovníka . Tak já ji jednou použil proti skupině kentaurů . Jeden z nich se ale zrovna kryl štítem a tak se to odrazilo zpátky na mě . Myslím , že mě to stálo asi 8 růžových lahviček . Jak říkám , tahle zbraň je nanic. No teda k něčemu je , ale rozhodně lepší je čarodějova hůl , než ten hořící meč.
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: V podstatě musíš použít ten výtah ve věži (teď nevím, co ho spouští - možná ty hodiny) - nahoře je tlačítko, které tě teleportuje do další části (bazének a okolo kruhová chodba ve které je hodně východů/dveří).

V té části s kentaury, když je všechny vybiješ (a možná spustíš spínač?) se otevřou dveře s teleportem. Jo možná na ně potřebuješ klíč, co tam najdeš? Nevím to jistě.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

tak jsem opět zakysnul . Ten vchod do gebet (nebo jak se ta oblast s tim jezirkem na začatku a spoustou chodeb/dveří jmenuje) jsem našel . Celé to tam prošel , ale nějak jsem nepostoupil . Stále mám u sebe ty dvě knihy (nebo kodexy či co to je) a nevím kam je použít . Objevil jsem místo , kde je zamřížovaná oblast a ze ní je sloup na kterém je něco , zřejmě klíč . Ale tam se nedostanu. Taky jsou zde dvě místa . na jedno potřebuji axe key a na druhé dungeon key . Ani jeden nemám ... je zde i jedna knihovna se spoustou polic . Zkusil jsem , jestli se ty knihy nedají vložit do nějaké u těch polic , ale ne. taky jsem přišel do místnosti s mozaikovými okny . za jednim z oken byl spínač , který vytvořil most přez propadliště a za ním je socha démona . Ale oproti jiným sochám tahle není stříbrná ale zlatá (bronzová , žlutá ... nevim jaká :) ) a nemá hlavu.
jiank bloudím mapama a nevím fakt co dál ...
Jo a ještě něco , ohledně té místnosti s kentaurama. Tak když jsem tedy ze startovní pozice vyšel z te jeskyně , přeskočil propadlo a vstoupil na zahrátku , po chvíli jsem objevil jednu z těch knih. pak jsem našel ten klíč , otevřel bránu do místnisti. Tam bylo spousta kentaurů (btw perfektně se zabíjeli jedovýma lahvičkama :)) ) .Byly tam i 4 nebo 2 spínače (teď fakt nevím) které otevřely jednu zeď za kterou byla další kniha. Nikde v tomto levelu jsem neobjevil žádný spínač nebo něco , co by otevřelo nějaký portál . Všimnul jsem si ještě jedné zdi s texturou ocele , za kterou je slyšet hluk nestvůr , takže asi někde musím nějaké tlačítko sepnout aby ta zeď sjela dolů :((
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: Knihy patří opravdu do knihovy - ty textury jsou tam trošku rozmazené, ale nedá se to přehlédnout. Až je použiješ, tak tě určitě napadne co dál :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Hehe , tak to je dobré. Těsně předtím , než vstoupím do té knihovny tak musím projít dveřmi , na kterých je vyobrazena police s knihama . Stejně vypadá pouze jedna z nich a do té bylo třeba vložit ty knihy tak , aby pak výsledek dal nápis KORAX . No kdybys mi neporadil , tak bych si toho vůbec nevšimnul . Člověk si fakt musí všímat každé maličkosti .
pak už to šlo hladce . Získanou hlavu jsem umístil na torzo sochy a v hlavní mnístnosti jsem objevil tlačítko na teleport do jakéhosi tunelu . Tam jsem získal dungeon key a ten mě dovedl do mapy zvané dungeon (překvapivě :) ) . No paráda. Příště si budu více všímat věcí okolo...
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

další postup castle of grief se obešel bez dalších zákysů . Prostě jsem prošel dungeon a ten mě nakonec poslal zpátky do části stoky nebo jak se to jmenuje . Tam ale bylo nutné vše důkladně prozkoumat , dokud jsem se nedostal do místnosti se čtyřmi nádržemi toho hnusu . Ke každým dvěma připadal jeden ventil . Tím se vypustily . Odtamtuď jsem se dostal ke dvěma teleportům . Vím že kdesik byl ještě jeden , bylo třeba porozbíjet mozaiková okna a pak se vypsalo , že door is opening in gibet . hups do gibetu a jediné , co mě napadlo , že by se mohlo otevřít , tak ta klec s axe key a taky že jo . No a za dveřmi na axe key mě čekal již dobře známý kouzelník :) Doufám , že tentokrát již "zhasnul" nadobro , i když nevím . Poslední část , ve které teď jsem , má název NECROPOLIS a vůbec bych se nedivil , kdyby tam na mě zaútočil jakožto mrtvý duch :D

Nonic , jaká je ta poslední epizoda ?? Dá se projet bez zákysů ? Je to dlouhá část?? dik
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Tak a je to . Hexen pokořen . Ten korax nebyl vůbec těžký , více mi dali zabrat heresiarch :) Zkusím se na netu poohlédnout po tom datadisku . Máš ho ??
Btw : taková drobnost. Pár přízpěvků výše jsi psal , že ten minibos - kouzelník , po jeho zabití , tak že ještě neřekl své poslední slovo . No v návodu se zase píše , že You've destroyed the Death Wyvern, and
you've killed the two Heresiarchs
takže nakonec byli dva ... ale to je detail.
Jo a ještě jedna věc by mě zajímala. Nevíš jak se můžu dostat do secret levelu DESOLATE GARDEN ? Je v epizodě 4 (castle of grief)
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: Tím secret levelem si nejsem jistý - především si nepamatuju lokace podle jejich názvů (v dobách, kdy jsem hrál Hexen poprvé jsem to nějak nepotřeboval :oops: :-) ).

V Necropoli je secret na začátku, ale po nějaké době se permanentě zavře, takže tam musíš doběhnout co nejdřív (ale to už asi víš :wink:).

No a Desolate Garden - jo, už vím :shock: Tam se dostaneš jedině když jsi byl v secret levelu ve druhé epizodě a spustil si tam přepínač - dobré, ne? :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

sevencreature píše:Desolate Garden - jo, už vím :shock: Tam se dostaneš jedině když jsi byl v secret levelu ve druhé epizodě a spustil si tam přepínač - dobré, ne? :-)
Hehe , to je fakt paráda :) Pokud jsi tam byl (desolate garden) , stojí to za tu námahu ??
sevencreature píše: V Necropoli je secret na začátku, ale po nějaké době se permanentě zavře, takže tam musíš doběhnout co nejdřív (ale to už asi víš :wink:).
Asi nevíš kde tam je a za jakou dobu se ten vchod uzavře ...
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“