Nákup her, digitalní distribuce, ochrany, instalace

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Nákup her, digitalní distribuce, ochrany, instalace

Příspěvek od Bhaall »

Swashbuckler píše:Já si hry zásadně nekupuju...
Mno a díky takovým lidem,jako sme my krachují dobré společnosti... :cry:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Krachují sami kvůli sobě, pokud by vydavatelé (nemluvím o tvůrcích) nebyli nenažraní, pak by mi nedělalo problém koupit si hru za 500Kč. Další a pro mne dost podstatnou věcí je, že většina her vychází neustále třeba na 4CD. Raději si to stáhnu a vypálim několik iso, které si upravím přidáním patchů (i no CD) a případně s češtinou na DVD (Příklad - mé nej 3 hry: Demon Stone, Thief - Deadly Shadows, Wolfenstein ET - ten je legal :-D na 1 DVD).

A třeba za DS2 bych nedal ani 100Kč.

A na rovinu, hry jsou dost drahé a často se stává, že pak člověk lituje koupě. Po několika těchto zkušenostech již nic nekupuji, vyjma knih.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Já si hru koupím,když za to opravdu stojí!A stejně si ji předtím sosnu abych ji zgobnul ;-) nemám rád zajíce v pytly :-) (to mi připomíná žádný sex před svatbou) :-D
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Swashbuckler píše:pak by mi nedělalo problém koupit si hru za 500Kč.
Takže si ji koupíš, když zlevní na 500,-?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Swashbuckler píše:PS: Narazil jsem na jednu zásadní chybu - po mapách jsou ukryté ruzné části předmětů do sad, občas nějaký vypadne z creatures, ale stane se, že máte od jedné sady třeba troje boty - což je trochu nesmysl, že. :-D
To je feature 8-) Diablo 2 jsi počítám nikdy nehrál, což? :wink:

Jinak ohledně toho kupování/nekupování (hehe, zrovna dneska jsem koupil 2 hry :lol: ) - v poslední době stojí kniha a hra prakticky stejně (no někdy je kniha i dražší) - ale je fakt, že na knihy mám knihovny.

Stěžovat si na absenci pohybu rtů při mluvení mi u hry typu Dungeon Siege přijde k smíchu.

Ale taky nevím, jestli bych si koupil zrovna DS2 i za 500,- Nevypadá to, že by měla nějakou vysokou replayabilitu...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Bhaall: Jo, tak to je dobré řešení, ale právě takhle se mi skoro vždycky stane, že hru třeba pár dní hraju a pak baj a výmaz. A to je třeba právě případ DS2. :-?

yenn: To záleží na těch dalších atributech o kterých jsem psal, když to bude 4CD kolos, tak v žádnom případě. 8-)

sevencreature: Ne Diablo II jsem nehrál, mám na něj špatnou zkušenost, když vyšlo, kámoš mi to přepaloval a při instalaci mi explodovalo CD v mechanice... A ty sady mi přijdou jako dobrá věc, ale ne s tim že budu mít z jedné sady čítající 8 předmětů, předmětů 15 a k tomu ta sada nebude kompletní. :-(

V poslední době jsem žádnou knihu nekoupil, takže nemám ani přehled jaké jsou ceny, naposledy jsem kupoval Procitnutí Mága, myslim že za 350Kč. A že by nová hra stála tolik, o tom tedy skutečně nevím. A kdo má zájem kupovat nějaké reedice 2 roky starých her, které už dohrál nebo vyzkoušel a nebavily ho. Ale jinak za knihu s radostí zaplatim, je to hned po MP3 přehrávači, skutečně nejlepší společník na cesty.

No s těmi rty mi to dost vadilo, asi už jsem si na to moc zvykl.

No jak jsem psal, DS2 bych si nekoupil ani ve výprodeji za páďo. Replayabilita naprosto žádná. Ale je tam fakt dobrý soundtrack, tedy mě se moc líbí, jenže ten si člověk koupit nemůže, takže je odkázán poslouchat MP3 pro slušné repro v nedostačující 128kbit/s kvalitě.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Swashbuckler: Musím uznat, že výmluva na příliš velký počet CD je poměrně originální :-P

Že by sis DS2 nekoupil ani za pade ve výprodeji? Jak dlouhou dobu jsi u té hry strávil?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

yenn: Já prostě fakt nesnášim při instalaci vyměňovat CD a pak je ještě nechávat v mechanice kvůli ochranám.

U DS2 jsem strávil asi 3x5 hodiny. A skutečně bych za ni nedal ani korunu, na druhou stranu klidně 200Kč kdyby k tomu byl přibalen soundtrack. Hru bych pak někomu střelil, soundtrack bych si ponechal.

V nejbližší době ale přesto udělám asi vyjímku a koupim si Everquest II DVD (u kterého je ve spešl edici přibalen skvělej soundtrack). Krásná grafika, skvělá hudba, skvělá atmosféra a co jsem testoval Trial of the Isle - nachází se zde daleko menší množství hovad a powergamerů než třeba co jsem u kámoše hrál WOW a před lety UO. Tahle hra mě dost chytla.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Swashbuckler: Nikdo by ti přeci nebránil hrát to stále z vypáleného DVD.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

yenn: No, ale už s tim má člověk zase práci, no dobře nevykecám se z toho. Prostě jsem ten zlej Thief (Swashbuckler). :-D

Ale na druhou stranu když jsem měl PS2, tak to bylo všechno v pohodě, koupil jsem v bazáči jednu hru, když mě přestala bavit, vyměnil ji třeba s doplatkem 100Kč, atd, atd. To mě problém nedělalo, když se to tak vezme, platil jsem vlastně za hraní. :-D

Ale tahle diskuse se zvrhla na nechutný off-topic!
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Swashbuckler píše:Ale tahle diskuse se zvrhla na nechutný off-topic!
Souhlas, je nechutný :-D Ale máme tu lékaře, kteří se jistě postarají o jeho amputaci ;-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

I ty jeden mravokárče. :-D
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Swashbuckler: A následnou replantaci k Měděné čelence, zapomněl jsem dodat.
Naposledy upravil(a) yenn dne 29.9.2005 23:58, celkem upraveno 1 x.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

:-D
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ále, zatím to moc off-topic není. Pravda, že nové hry se většinou pod 500,- neprodávají, ale tímhle tempem bych se tomu za chvíli ani nedivil.

Swashbuckler: No kdybych byl autor té hry, tak by mě tyhle kecy asi štvaly. Btw taky nesnáším více cédéčkové hry, ale nějak tu instalaci obvykle přetrpím (nejhoríš co jsem zažil, byla instalace NWN se všema datadiskama - myslel jsem, že jsem nějakej DJ nebo tak něco, když jsem už při základní instalaci musel asi dvakrát vkládat první cd :-x ).

A hraní s CD v mechanice? Heh, takovej přežitek - maximálně ve virtuální mechanice (ale cracky jsou mnohem přijatelnější řešení).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“