Reakce na "Pohádka"

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Reakce na "Pohádka"

Příspěvek od Tokkar »

Surrealistické.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Tokkar to povedal aj za mna.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Stará dobrá acid poetry 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

skusim přidat trošku poezie, umělecká hodnota sice nulová..no uvidíte
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

No môj názor je už kúsok menej pochvalný a pozitívny ako je názor ostatných i keď sa vlastne presne nikto nevyjadril. Každopádne je určite skôr kritickejší.

Vieš keby som chvíľku rozmýšľal, určite by som našiel symbolickú hodnotu alebo skrytý význam v akejkoľvek veci okolo mńa. S trochou abstraktného myslenia ide všetko. Mohol by som povedať, že môj monitor je na stole otočený tak ako je, na východ a do okna, lebo je druhým oknom môjho rozhľadu na svet cez ktoré sa dostávam k novým náhľadom a zároveň je nasmerované k východu slnka a etc ...
Kám tým mierim? Ja osobne si myslím, že v ohľadoch umenia a tvorby treba istým spôsobom rozlišovať čierne a biele. Totiž spísať na základne istých vnútorných hnutí a impulzov štýlom kam ma "môj vietor zaveje" a následné si samonájdenie určitých spojitostí a symbolov k danému "dielu" je podľa mńa obrátený postup. A myslím, že toto dielo vznikalo nejakým podobným procesom, nie je pravda? Ak si sa vôbec snažil dodatočne do toho "vsunúť" nejakú myšlienku či nápad. A teraz nemyslím práve len nejaú ucelenú či priam "poučnú" myšlienku, stačia dojmy. Ak sa tak aj stalo, myšlienka sa potom podĺa mňa znehodnocuje a je taktiež veľmi zložité ju nájsť.

Iste, môžete mi oponovať čo je vlastne cieľom surrealstického umenia ( za čo teda v hrubých kontúrach tvoju prácu môžeme považovať, predpokladajme... ) ako takého v akejkoľvek, nielen práve písomnej forme. Takáto argumentácia je uznávam, namieste. A do diskusie by bolo zložité sa púšťať, myslím, že by som sám na to nestačil, ale rád sa nechám poučiť. Každopádne ak to je zložité, čo skutočne je, môžeme teda vlastne musíme prihliadať na inú stránku diela. Formálnu. A čo sa týka formy a štylizácie tohto diela, prišla mi dosť kostrbatá, nejednotná, rozhádzaná a ulietaná. Čiže z mojej strany na cene Tvojej "Pohádke" nepridala.

Samozrejme, nikto učený z neba nespadol. I keď práve v oblasti, o ktorej sa práve bavíme ja tá "učenosť" silne preneseným významom. A osobne si myslím, že vytvorenie niečoho podobného už aj len na základe nejakého zachytávania poletujúcich "okolitých" slov na papier alebo ako to vlastne nazvať, svedčí o istom potenciále. Preto by som na Tvojom mieste písal a tvoril ďalej... 8-)

No a momentálne tu asi vyzerám ako človek, ktorý sa snaží spropagovať svoj domnelý "patent na rozum", čo som síce asi nechcel, ale už sa toho nezbavím, každopádne ešte raz ako som to už raz v texte povedal, vyslovujem "LEN" svoj vlastný názor...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Mas samozřejmě pravdu, prakticky si popsal postup mé tvorby, ale já sem tak spokojený, prostě když to na mě sedne tak si sednu ke stolku a pišu o tom co se mi děje v hlavě, rozhodně ale vým co tím chci říct, i když když pochubuju že se najde ještě někdo kdo tomu tak porozumí. Napíšu to během 15-25 minut a už to tak nechám, protože to tak nejlépe zachycuje moji momentální myšlenku a rozpoložení, kdybych se to snažil nějak ,,zkvalitnit" už do toho dávam myšlenky které nemají s těmi původnímy nic společného

každopádně věř že konstuktivní připomínka my udělá radost daleko výc než prosté ,,surrealismus". odvozuji z toho že si nad tím alespoň trošku přemýšlel...což je pro mě plně dostačující ocenění.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

SneZhulak: Je to dobré, mě osobně se to líbilo.
btw buď spokojen za ten surrealismus,pořád lepší jednoslovná pochvala než padesátiřádková kritika.(vlastní zkušenost :-) )
Naposledy upravil(a) Cozzinnni dne 12.3.2007 20:30, celkem upraveno 2 x.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

SneZhulak píše: ...prostě když to na mě sedne tak si sednu ke stolku a pišu o tom co se mi děje v hlavě, rozhodně ale vým co tím chci říct, i když když pochubuju že se najde ještě někdo kdo tomu tak porozumí. Napíšu to během 15-25 minut a už to tak nechám, protože to tak nejlépe zachycuje moji momentální myšlenku a rozpoložení...
Áno, a tu je práve rozdiel medzi tvobou "pre seba" a "pre iných", medzi čiernym a bielym ... ale samozrejme asi akýkoľvek i sebelepší poet, prozaik či kľudne niekto iný začínal od podobného...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Přečetl jsem si tvé poslední básničky a musím přiznat, že zatímco na první mi nezbylo než říci surrealistické, o těch dalších se musím vyjádřit opravdu pochvalně.

Moc se mi libí. Pro svůj rytmus, pro své kontrasty, pro své myšlenky, pro svou lidskost.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

díky sem rád že se to někomu líbí.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Tokkar nieje jediny, komu sa pacia. Ja osobne mam rad basnicky typu, ktory si nam predvedol.

Dam ti ale jednu radu. Myslim si, ze tie basnicky by boli lepsie, keby si ich nehal trochu "dozriet".

Tj ze po tom, co ich napises, nesustni ich hned sem, ale pekne si ich uloz, a trochu na ne zabudni. Po neakom tyzdi-dvoch az mesiaci sa na ne pozri, a zistis, ze keby si toto odobral a tamto pridal, boli by o cosi lepsie.

Zatial je to dost fajn. Pacia sa mi.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Pohádka je docela roztomilá... Působí na mě spíš jako "surovej materiál" se kterým by se mělo ještě (hodně) pracovat, ale je to dobrej surovej materiál...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Piš barde, piš. ;-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Ta posledna sa mi paci.
EDIT: A ta nova posledna ... no neviem, cosi jej chyba, resp. cosi tam je tak, neak, moc mi nejde akosi. Nieje zla, ale, ak si ju citas, tak neviem, mne tam trochu nepasuje rytmus alebo take nieco. Neviem, ci to bol umysel.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ta poslední věc mi trošku připomíná takové ty dětské říkanky z čítanek :-D
Čímž to nechci nijak znevažovat spíš naopak já mám tuhle poezii rád :lol:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“