Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Takže evidentně je pak nebezpečnější radoby legalní držitel zbraně od securitas. Uz porusil (obesel) zakon.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - aha, pardon, špatně jsem pochopil Tvůj příspěvek - v práci jsem krutě nestíhal - zjistilo se, že ustanovení, které 3 roky nevadilo je najednou protiuniální a nikdo vlastně neví proč...:)

Tokkar - no, oba dva porušují tentýž zákon, oba dva samozřejmě velmi nebezepčně. nicméně malý rozdíl zde vidím - ten, kdo si obnovení vyřizuje podvodem, tak přeci jenom většinou má zbraň evidovanou v policejních registrech...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

To sa nam to tuna vyvynlo ...

A k drzaniu zbrane tolko: - suhlasim s Vallunom, pokial su testy a podobne, tak som za to, aby boli zbrane predavane legalne (pod istymi obmedzeniami),
a s trochou cviku sa da predist niektorym prepadom. Aspon ja mam take skusenosti, ze odo mna este peniaze nepytal clovek zbehly vo svojom obore, ktory si ciel vyhliadne, pozoruje a vsetko si do detailu pripravil, ale typek, ktory bud frajeril, bol ozraty, alebo by sa bal noza vo vlastnych rukach (keby neaky mal)

Druha vec je, ze sa nedavno stalo ze jedneho typka ista skupinka ludi len tak z dlhej chvyle rozbili na cosi, co museli ozivovat pani v cervenych kombinezach s peknym krizikom. Ten chlapec mal stastie ze prezil.
Ja pri sebe nosim nozik, ano je to nedovolene ozbrojovanie, ale ja radsej budem cuchat mreze cely ako cuchat fialky zo spodu.
Inak to s tymi zbranami a pod. mi pripada ako iste puta. Niesom za anarchizmus, ale moc mi nevonia ani to, co nazyvaju demokracia. To je uz ale iny pribeh.


MCZ: - k tym nozom a odzbrojeniu, bojoval si niekedy proti niekomu, kto ma nozik? Ak nie tak ti blahoprajem a dufam, ze ani nikdy nebudes musiet proti niekomu takemu bojovat (alebo stat proti niekomu takemu). Nozik je velmi nebezpecna zbran a velmi tazko sa vykryva. Keby tam ten typek nacupital s nozom, ten kto by sa nanho vrhol by mohol skoncit rozparany velmi, ale velmi rychlo. A Jab ma rad psychologiu, takze urcite by mohol vysvetlit, co nastane v triede, ked by do nej vstupil chlapik s nozikom v ruke s umyslom ich povrazdit. Okrem paniky by sa niekto mohol pokusit bojovat so stolickou, a aj to jedinym moznym sposobom - hadzat stolicky. Inak stolicka je ako zbran pomerne tazka a zle sa s nou naraba - ale dobry napad, musim niekedy vyskusat suboj nozik a stolicka ...

O tom, ako dopadne vam dam vediet.


A mimochodom, keby chcemvyvrazdit skolu, pripravim si jed, ktory sa vstrebava pomaly, ale ma smrtelne ucinky.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yoshi Snipo píše:A mimochodom, keby chcemvyvrazdit skolu, pripravim si jed, ktory sa vstrebava pomaly, ale ma smrtelne ucinky.
:roll: Ha ha ha :-?

To nemá styl. Travič je IMO dost uncool nálepka.

Zato VT Raider stylově oblečený a se dvěma Glocky v rukách se toho myslím bát nemusí :-?

Tím narážím na to, že hlavní příčina nebezpečnosti střelných zbraní je v tom, že jsou COOL. Vidíte to koneckonců všude - filmy, seriály, komiksy, počítačové či konzolové hry. Zastřelit někoho je přece tak snadné (a vypadá to stylově)...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Yoshi Snipo: jenže když na tebe někdo zaútočí s nožem na delší vzdálenost (tj. nestojíš hned u něj), máš mnohem větší šanci ubránit se útoku nožem. Útočník jej sice může i vrhnout, ale ať už tak či onak, naučit se s nožem zacházet tak, aby byl skutečně smrtící je mnohem těžší než s pistolí, kde stačí zamířit a zmáčknou spoušť.
Yoshi Snipo píše:A mimochodom, keby chcemvyvrazdit skolu, pripravim si jed, ktory sa vstrebava pomaly, ale ma smrtelne ucinky.
Přesně jak říká 7c - není to stylové, není to adrenalin.
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

MCZ píše:Yoshi Snipo: jenže když na tebe někdo zaútočí s nožem na delší vzdálenost (tj. nestojíš hned u něj), máš mnohem větší šanci ubránit se útoku nožem.
Chces povedat, ze mas vacsiu moznost utiect. Nie, tuna nejde zbabelost, keby niekto mal zaujem ist na noze tak ja radsej padam.
MCZ píše:Útočník jej sice může i vrhnout, ale ať už tak či onak, naučit se s nožem zacházet tak, aby byl skutečně smrtící je mnohem těžší než s pistolí, kde stačí zamířit a zmáčknou spoušť.
No, na seknutie s nozom moc toho nepotrebujes. Ja som sa nikdy neucit zachadzat s nozom tak, aby som niekoho (nedajboze) rozparal, ale myslim si, ze s trochou ohybnosti ieje problem podniknut vypad, proti ktoremu sa len tak lahko clovek neubrani.
MCZ píše:
Yoshi Snipo píše:A mimochodom, keby chcemvyvrazdit skolu, pripravim si jed, ktory sa vstrebava pomaly, ale ma smrtelne ucinky.
Přesně jak říká 7c - není to stylové, není to adrenalin.
@ MCZ + 7c: - no ale zbrane niesu stylove, a ze to nieje adrenalin?
Mozno to nevyzera tak adrenalinove ako postrielat kopu ludi (neviem zasa, co je adrenalinove na strielani do revucich bezbrannych ludi, ktory sa snazia odtial zdupkat) ale pripravit plan a naplnit ho + uschovat vsetko v najvyssiej tajnosti da dost prace a niektore vychytavky su dost adrenalinove ;)

Zbrane niesu stylove, ludia robia zbrane stylove. To je rozdiel. Viac ako na +- zbrani podla mna zalezi na vychove cloveka. Ja mam napriklad celkom dobru vychovu a k zbraniam prechovavam vysoky respekt a uctu (zvlast k strelnym) a aj keby som mal zenu a pristihol by som ju in flagranti tak nehrozi im smrt, pri ktorej budu mat dotycni dvaja smilnici v sebe viac dier ako Windows Vista. Strelba je vazne posledna moznost. Na druhu stranu je na kazdeho uvazenie, ja si nepojdem davat robit zbrojny pas koli pistoli najme preto, ze ja tou strelnu zbran ani nebudem vlastnit. (som verny nozom ;) a nebojte, ja mam ako tak dobre nervy a aj nozik je uz iba taka metoda, ked nemam na vyber)
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Yoshi Snipo píše:Ja pri sebe nosim nozik, ano je to nedovolene ozbrojovanie...
:shock: Cože? V SK je zakázané nošení nože? To myslíš vážně? Zlatá ČR, tady se dá legálně chodit s útočnou puškou pod kabátem (:twisted:) a nikdo ti nemůže nic říct :-).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yoshi Snipo píše:Zbrane niesu stylove, ludia robia zbrane stylove. To je rozdiel.
Wow. Fakt? :shock: A můžeš mi ten rozdíl objasnit? Teď už jsem tedy úplně mimo :lol: :lol: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Yoshi Snipo píše:
MCZ píše:Yoshi Snipo: jenže když na tebe někdo zaútočí s nožem na delší vzdálenost (tj. nestojíš hned u něj), máš mnohem větší šanci ubránit se útoku nožem.
Chces povedat, ze mas vacsiu moznost utiect. Nie, tuna nejde zbabelost, keby niekto mal zaujem ist na noze tak ja radsej padam.
MCZ píše:Útočník jej sice může i vrhnout, ale ať už tak či onak, naučit se s nožem zacházet tak, aby byl skutečně smrtící je mnohem těžší než s pistolí, kde stačí zamířit a zmáčknou spoušť.
No, na seknutie s nozom moc toho nepotrebujes. Ja som sa nikdy neucit zachadzat s nozom tak, aby som niekoho (nedajboze) rozparal, ale myslim si, ze s trochou ohybnosti ieje problem podniknut vypad, proti ktoremu sa len tak lahko clovek neubrani.
Utéct, ubránit se, to je přece úplně jedno. Snad nechceš tvrdit, že utečeš před pistolí stejně snadno, jako před nožem (ne-li snadněji). Seknout nožem je jedna věc, mít tu hbitost, přesnost a hlavně být atakovanému na blízku věc druhá.
Yoshi Snipo píše:Zbrane niesu stylove, ludia robia zbrane stylove.
To je jako bys řekl, že obrazy nejsou pěkné, ale pěknými jej dělají lidé, kteří se na ně dívají... naprosto zcestné uvažování.

Už pradávné starověké zbraně byly zdobené, nepočítám-li pravěk, tak jsou takové od v podstatě počátku, jen tak mimochodem. O tomhle bychom se mohli přít donekonečna, jenže tohle je přece v praxi úplně jedno, pěkné, lesklé; smrtící zbraně jsou ve výsledku prostě cool.

A likvidace jedem není "přímá" a "definitivní" - dáš-li do jídla jed, musí jej oběť sníst, a za tebou uvedených podmínek je tedy finální volba na ní samotné, zda-li jídlo sní a jak rychle. A i když jej sní, je to stejně otázka času, než jed začne působit. Když střílíš zbraní proti neozbrojeným, tak o životě a smrti rozhoduješ pouze ty a děje se tak ve zlomcích sekundy.
Naposledy upravil(a) MCZ dne 23.4.2007 19:05, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

drake127 píše:
Yoshi Snipo píše:Ja pri sebe nosim nozik, ano je to nedovolene ozbrojovanie...
:shock: Cože? V SK je zakázané nošení nože? To myslíš vážně? Zlatá ČR, tady se dá legálně chodit s útočnou puškou pod kabátem (:twisted:) a nikdo ti nemůže nic říct :-).
A, sorry, nie, prave som kukal zakony, mame zakazane nosenie palnych zbrani a streliva, pokial nemame na to zbrojny preukaz.


EDIT:
MCZ píše:Utéct, ubránit se, to je přece úplně jedno. Snad nechceš tvrdit, že utečeš před pistolí stejně snadno, jako před nožem (ne-li snadněji). Seknout nožem je jedna věc, mít tu hbitost, přesnost a hlavně být atakovanému na blízku věc druhá.
Ved ohladom ubranenia sa a uteku je to jedno, a mimochodom zalezi aj od zbrane. Ked som prvy krat strielal zo zbrane na terc tak som trafil riadne vedla. Na blizko pistolou nieje problem zamierit v zlomku sekundy, na vacsie vzdialenosti sa kludne moze stat, ze svoj ciel proste netrafis. Ale inak je pravda, ze s palnou zbranou to ide jednoduchsie.
MCZ píše:To je jako bys řekl, že obrazy nejsou pěkné, ale pěknými jej dělají lidé, kteří se na ně dívají... naprosto zcestné uvažování.
Ani nie, ja som to myslel ze obrazy niesu pekne, pekne su pre tych pre ktorych su pekne. Pre ludi. Ludia robia zbrane stylove vo svojej hlave. Zbran nieje cool. V hlave cloveka je zbran cool, ale v skutocnosti je zbran cool iba preto, ze je (vacsinou) zo zeleza a vacsinou je ta zbran vazne studena.
MCZ píše:A likvidace jedem není "přímá" a "definitivní" - dáš-li do jídla jed, musí jej oběť sníst, a za tebou uvedených podmínek je tedy finální volba na ní samotné, zda-li jídlo sní a jak rychle.A i když jej sní, je to stejně otázka času, než jed začne působit.
Ten hazard, ziedia to? Neziedia to? Kolkych to dostane, kolki to preziju? Kedy na to prijdu? Podari sa mi to tam dat? Bude toho dost? Nenacapaju ma pri tom?
Toto by mi drasalo nervy a bola by v tom davka adrenalinu, ci nie?
MCZ píše:Když střílíš zbraní proti neozbrojeným, tak o životě a smrti rozhoduješ pouze ty a děje se tak ve zlomcích sekundy.
No ved. Bud si sialeny: BUM BUM BUM ZDOCHNITEEE!!!!AAAAAAAAAA!!!!! BUM BUM BUM
alebo chladnokrvny: BUM BUM BUM, Jeminacku, robte nieco, nekricte jak sprosty a nekrcte sa v kute jak male mimina, booooze ... BUM BUM BUM ...

Je to vecou cloveka, ale vacsina sa da zaradit do sialenej skupinky, takze vpoho.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Yoshi Snipo píše: Ani nie, ja som to myslel ze obrazy niesu pekne, pekne su pre tych pre ktorych su pekne. Pre ludi. Ludia robia zbrane stylove vo svojej hlave. Zbran nieje cool. V hlave cloveka je zbran cool, ale v skutocnosti je zbran cool iba preto, ze je (vacsinou) zo zeleza a vacsinou je ta zbran vazne studena.
Ty to řešíš jak matematickou rovnici, což je podstatný problém. Odpovídat ti ale jinak už nebudu, protože ti to samé opakovaně napsalo několik lidí a ty omíláš stále tuhle nesmyslnost.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Adieu píše:Ty to řešíš jak matematickou rovnici, což je podstatný problém. Odpovídat ti ale jinak už nebudu, protože ti to samé opakovaně napsalo několik lidí a ty omíláš stále tuhle nesmyslnost.
Preco je to nezmysel?
Nechapem, preco je to nezmysel, tak mi to prosim ta vysvetli.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Není snad úplně jasné, že za to může i člověk? Hlavní problém nastává v té interakci člověka se zbraní.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Adieu píše:Není snad úplně jasné, že za to může i člověk? Hlavní problém nastává v té interakci člověka se zbraní.
Ono za to nemoze "i clovek". Za to moze "hlavne clovek", ale ako to uz tu bolo povedane, zakazat ludi nemozme, vieme, kde je problem a snazime sa hladat riesenia take, ktore zasahuju do cloveka ale nemenia ho, menia iba jeho moznosti a v tom je ten rozdiel, ze sa nejde hladat riesenie na koren problemu ale hlada sa riesenie na problem inak.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Yoshi- nechapem, preco sa to stale snazis vrhnut do nejakej filozofickej roviny. :) Ano, samozrejme, ze ten kus kovu ani roznofarbeneho platna nie je 'cool' z pohladu Neptunu alebo Slnka, ale pretoze riesime spolocenske/ludske problemy, tak budeme brat ich rolu 'v ludskom svete', co je myslim kazdemu jasne. Stale ale nechapem, co toto meni na diskusii...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“