Curst

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Curst

Příspěvek od smajdalf »

Prave jsem dohral planescape a zapremislel jsem si co jsem tam videl a vzpomel jsem si ze v curstu jsem potkal dva strazny jak mlati obcana,s obcanem mi neslo mluvit a strazny mi rikali neco jako ze jsem nic nevidel. Kriceli na nej at jim to vrati at rekne kde to je a on ze nemuze, ale co je na tom zajimavy rikali mu Jansene a jelikoz uz jsem pred tim hral Baldurs Gate tak me napadlo jestli to nahodou neni ten Jansen. Myslim janovou pribuznej (otec? deda? strejda z 12 kolena z matciny strany,nevim nepamatuju se :-) ) jak mi pomohl najit "skryteho" , jan mi pak vypravel ze jednoho dne za nim prisli aby jim pomohl nekoho vylecit,nejakyho zlodeje kterej se nekam dostal,on mu nemohl pomoc a tak se vydal tam kam on, dlouho se nevracel az jednoho dne se vratil jako "blazen s vesteckyma schopnostma" tak me napadlo jestli se nedostal prave do curstu (po tom kolik tam musel dostat ran do hlavy od tech straznejch bych se nedivil co se mu stalo :-) ).

Takze se ptam, zajimalo by me jestli to fakt on, jestli to nekdo vi a kde se to da vlastne zjistit :-)
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Příspěvek od smajdalf »

nikdo neví?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tahle "teorie" je kolosální blbost. Jansenův strýček Gerhart (nebo jak se jmenuje) byl ve starém Bhaalově chrámu. To se s Curstem moc neslučuje...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vampiria píše:Tahle "teorie" je kolosální blbost. Jansenův strýček Gerhart (nebo jak se jmenuje) byl ve starém Bhaalově chrámu. To se s Curstem moc neslučuje...
Před nařknutím z blbosti doporučuji zapátrat po faktech.
Z Janova vyprávění opravdu není patrné, kde že to Gerhardt vlastně byl. Viz zde.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Sakra. :-?

No jo, ale jednak tam mluví o hřbitově a jeho podzemí (mno dobře, možnost "portál" existuje) a druhak - ten chlápek v PT nebyl gnóm. Navíc se, mám dojem, v BG i v BG 2 vyskytují stejná jména postav bez toho, že by spolu postavy nějak souvisely. To imho svědčí spíš o tom, že autoři buď byli líní, nebo se svých oblíbených jmen drželi. Podezírat BG 2 a PT z nějaké větší provázanosti, to je už moc paranoidní i na mě.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Osobně bych to viděl na ten portál, ale je možné, že si Gerhardt užíval jen nějakého "psychického tripu", podnětů k tomu jistě dostával habaděj. :twisted:

Ale tu provázanost s PT bych opravdu nehledal, ta shoda jmen se v Infinity hrách opravdu občas vyskytuje - možná je to jen shoda jmen, jež je vzhledem k rozsahu světa více než pravděpodobná, a možná je to jen taková legrácka autorů, aby měli hráči radost, že slyší známé jméno, popř. zapřemýšleli nad nějakou podobnou souvislostí.

Ale rozhodně tam není dostatek informací, aby z něj šlo něco takového důvodně vyvodit.
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Příspěvek od smajdalf »

jak jan vyprvi zajimalo by me co mysli tim "Narazil na hněv a zuřivý křik poražených bohů, na bouřlivou magii" jestli to nějak sousvisí s tim povídáním před tim tak jsem to nepochopil ale tahle pasáž mi připomíná to kdy se Curst propadal do vězeňský sfery Carceri (snad je to nejak tak, jmena si moc nepamatuju :oops: )

dal "Ralg byl poslan do ustavu lezici mimo pobrezi amnu" ze by lecebna? ja uz nemam svy ulozeni pozice takze si to nemuzu overit a mozna sem tam s nim mluvil (ja klabosil s kazdym tamnejsim ustavakem :-) ) treba by i rekl kde by

no dobre konec spekulování, mě to jenom přišlo takový zajímavý :-)

no a vlastne vi nekdo co ty strazny chteli po tom "jansenovi" ? ja vim že tam do něj šili a šili on nechtel mluvit (s pochopitelných důvodů asi ho bolela hlava) a stráže ríkali ze jsem jako nic nevidel, taky vim že z travy kousek za nim sem sebral nejakej prsten a tu lahvicku s tim gitzheraiskym (tak nejak, no jo ty nazvy) praskem
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

V domě Lothara je přeci lebka která tvrdí že s pártákem zabily bezejmeného a ten parťák pak jeho, našly u něj pár věcí a odmítal říci kam je schoval... Není to ono?
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“