Překlad Divine Remix, PoF kitpack a diskuze o něm

Translations, textübersetzunge, traductions, umbralar, versioni, переводы.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Jak se vám líbí překlad Strifeleader jako Lžipán? :think:

P.S. Bože, k čemu jsem se to zase upsal. Dělám to celý den a konec v nedohlednu. Překladatele, kteří opomíjejí celé odstavce, by měli bičovat. :twisted:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jab píše:Jak se vám líbí překlad Strifeleader jako Lžipán? :think:
Moc ne. Co se týče samotného slova „lžipán“, „pán lží“ či „pán klamu“ by byl imho lepší. Ovšem podle popisu kitu bych spíše volil překlad à la „štváč“.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:
Jab píše:Jak se vám líbí překlad Strifeleader jako Lžipán? :think:
Moc ne. Co se týče samotného slova „lžipán“, „pán lží“ či „pán klamu“ by byl imho lepší. Ovšem podle popisu kitu bych spíše volil překlad à la „štváč“.
Štváč mi zní též dobře. Nechť si vybere Neferit, jako šéf překladu. :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ech, čas sbírat pocty... Kdo všechno dělal na překladu Divine Remix? Překlad Neferit, Katie, Ondřej, Geralt (?), Dalcor (??). Korektury Pan Bača a Jab? Nebo ještě někdo?
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Šifrovali Neferit, Ondřej, Katie, korigovali PB a Jab. No a ještě jsem zapomněla na počítače - čili urychleně těm plechovým bednám vymyslete nějaké jméno, ať se taky trochu proslaví :twisted: Dále bych chtěla poděkovat Shadow Keeperu za to, že existuje a módu Kniha překladatelů, který mi pomáhal najít /některé/ názvy kouzel. Ale úplně nejvíc bych chtěla poděkovat kýblu, který mi věrně hlídal nervy :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Neferit píše:Šifrovali Neferit, Ondřej, Katie, korigovali PB a Jab. No a ještě jsem zapomněla na počítače - čili urychleně těm plechovým bednám vymyslete nějaké jméno, ať se taky trochu proslaví :twisted: Dále bych chtěla poděkovat Shadow Keeperu za to, že existuje a módu Kniha překladatelů, který mi pomáhal najít /některé/ názvy kouzel. Ale úplně nejvíc bych chtěla poděkovat kýblu, který mi věrně hlídal nervy :lol:
Geralt tedy nešifroval? :think: Z tohohole tématu jsem měl jiný pocit...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Jab píše:Geralt tedy nešifroval? :think: Z tohohole tématu jsem měl jiný pocit...
Jenom u těch instantních překladů, co zde dával Tokkar.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Můj návrh na nového kněze, jenž jsem odeslal na G3. Snad se bude líbit. :-P
Btw nebojte se, kdyžtak si to dopřeložím sám. :-D ;-)
HOLY STRATEGIST OF RED KNIGHT: Holy Strategist is the name by which a cleric of the Red Knight is known, and it is an apt title indeed. By devoting themselves to mastering military tactics and strategy, these militant clerics hone their minds and bodies into deadliest weapon in Faerûn. So impressive is their reputation that armies outnumbering their foes three to one have been known to surrender upon learning that a Holy Strategist leads the oposing force.

Collectively, the cleric of the Red Knight are referred to as the Red Fellowship. Many members serve as high-ranking commanders in armies throughout Faerûn, often personally leading elite "special forces" units. Others who are not directly in the employ of the church serve as instructors at military academies or as quartermasters in charge of keeping the troops on the front line fed and supplied. If they the are not in a battle, Holy Strategists wear flowing robes of red accent with white.

Holy Strategists of Red Knight can only be of Lawful Good, Lawful Neutral and Lawful Evil alignments.

Abilities:
- Spiritual Weapon: Longsword - 'Checkmate' once per day
The Checkmate is the spiritual weapon of Holy Strategists, and is wielded as if the caster had grand mastery in the weapon. The Checkmate is a regular weapon at levels 1-5, +1 at levels 6-10, +2 at 11-15, +3 at 16-20, +4 at 21-25, and +5 at levels 26 and above. The spiritual weapon lasts for one round per level of the caster, up to 20 rounds.
- Can cast mage spells Infravision, Clairvoyance and Wizard Eye
- At 7th level, holy strategists can make three melee attacks every two rounds and two melee attacks per round at 13th level.
- From level 7 can cast Haste once per day, as third level mage spell of the same name
- From level 9 can cast Defensive Harmony once per day, as fourth level cleric spell of the same name
- From level 11 can cast Mass Cure once per day, as fifth level cleric spell of the same name
- From level 14 can cast Mantle once per day, as seventh level mage spell of the same name

Sphere Access:
- Major access to the spheres of all, charm, combat, divination, guardian, healing, law, protection, war
- Minor access to the spheres of creation, necromantic, thought, travelers, wards
- No access to the spheres of animal, astral, chaos, elemental, numbers, plant, summoning, sun, time, weather
Red Knight rewards her most powerful servants with a Holy Symbol, a ring bearing her personal device of a red knight chess piece. When worn, the symbol empowers the Holy Strategist with Red Knight's power.

STATISTICS:

Grants an additional 6th and 7th level spell.
5% Magic Resistance while worn
+1 to Strength while worn

Unusable By:
Clerics of chaotic alignment
Red Knight truly understands Helm's unbending commitment to his charge. I would ask your service for a time, in exchange for the favor of Helm.
Naposledy upravil(a) Jab dne 4.11.2007 15:05, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

hone their minds and bodies into deadliest weapon in Faerûn
Ugh. Proč mám poslední dobou ten pocit, že se člověk musí superlativy brodit téměř jako farmář hnojem? :think: Neříká se tomu devalvace? :wink:

Ten poměr 3:1 se mi taktéž zdá docela extrémní - nicméně v tomhle směru se nějak moc nedivím, Faerûn je beztak takový dort, co upekla (nejroztomilejší) kočička a (nejposlušnější) pejsek (na světě) - a v Civilizaci pokud si vzpomínám falangy také útočily na letadlové lodě (počítám, že je přečíslovaly v počtu i víc než 3:1) :mrgreen:

Jinak se mi ten kit dost líbí :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: No, Red Knight je v podstatě jediná bohyně strategie ve Faerunu. Čili její noshledi jsou pravděpodobně nejlepší velitelé - stačí se jen podívat na jejich velitelské feats a dovednosti. Čili v určitém ohledu jsou skutečně nej. Byť za to platí dalšími dovednostmi.
Mmj. ideální ztráty moderní západní armády jsou dokonce 10:1. Byť i s takovým poměrem prohráli američané válku ve Vietnamu.

Btw v té civilizaci mi dokonce bránící falanga zničila bitevní loď, jež se jako veterán účastnila mnoha námořních bitev (oštěp pronikl do muničního skladu lodě a pravděpodobně vyvolal obří jiskru, když dopadl na ocelovou podlahu). Ovšem falanga na letadlovku útočit nemůže, leda by loď byla zakotvené v přístavu...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Trochu jsem to pozměnil, aby byl více platný v partě a i bylo zřetelnější jeho bitevní zaměření. Jako HLA btw navrhuji Mass Heal a Mass Haste (z IWD 2) a válečníkův War Cry.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Co je to Mass Haste z IWD 2? Tj. jak se liší od Mass Haste z BG II? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Možná má Jab na mysli Mass Improved Haste :?:

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Razfallow píše:Možná má Jab na mysli Mass Improved Haste :?:
JJ, v IWD se to ovšem zkráceně jmenuje jen Mass Haste. Dosti silné kouzlo, jenže když na něj kněz vyplácá svůj slot pro kouzla 7. úrovně, tak už tak ďábelské není. To samé platí i pro Mass Heal (které bych ovšem rád viděl třebas i u Painbearer of Ilmater). A o jiné HLA by měl zase přijít.
Abych to malinko vyrovnal, tak tam má to hloupé (ale pro válečného kněze sedící) kouzlo Clairvoyance (jež se hodí tak do BG1 bez Tutu).
Docela drsně by pak asi i vypadaly ty 2 útoky za kolo na 13. lvl. Jenže tenhle kit zasenc nemá žádné bonusy k thac0 (a dmg), čili se beztak soubojů s "obrněnci" jen zúčastní. Btw i tohle jsem převzal z původní prestige class.
Snad je docela vybalancovaný. Kdyžtak mu ty kouzla ještě přepracuji (například vyřadím Mass Heal a na určité úrovni dostane jen Mass Cure). Pokud by se i pak objevila kritika (což se zatím nestalo), tak si odpustím i Mass Haste a dostane jen Haste (místo Clairvoyance). Pak už to sice bude značně podprůměrný kit, ale svůj styl si zachová. :-)
Naposledy upravil(a) Jab dne 1.11.2007 21:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Nakonec je to kit hraničáře. Rasová omezení nejsou, aby byl kit kompatibilní se Subraces mody (tedy jen tím jedním, který není zabugovaný). Jako HLA jsem doporučil bardskou "Magic Flute." A měl by umět sesílat i Faerie Fire a Moonblade (nová kouzla kněze v Divine Remix). Myslím, že vzhledem k těm drastickým nevýhodám i výhodám je to docela povedený kit, který nabídne při hraní i nějakou tu volbu. Třebas zda na vyšších levelech používat brnění či nikoliv - byť powergamer to bude moci s největší pravděpodobností ocheatovat = nejdřív Silverhair Armor a pak nasadit brnění. Ale to už holt záleží na hráči... 8-)
SWORD DANCER: Eilistraee the Dark Maiden encourages drow to return to the surface world and reestablish themselves as rightful, nonevil inhabitants of the Night Above. Although they need not be drow themselves, Sword Dancers are expected to lead that migration and work to promote harmony between drow and surface-dwelling races. They nurture beauty, music, the craft of making musical instruments, and song wherever they find it, assist hunters and hunting, and help others in acts of kindness whenever they see ways to do so.

Drow and half-drow are by far the most common races to adopt the sword dancer class, but other races, particularly half-elves, humans, and surface elves, venerate the Dark Maiden as well.

Sword dancers usually dwell together in small groups in places where other elven races might dwell. Most frequent woodland glades where they gather to dance, sing, and engage in swordplay under the light of the moon. When relaxing, they favor silvery, diaphanous gowns.

Sword Dancers cannot be Lawful Good.

Advantages:
- Infravision
- Can have Grand Mastery in Bastard Swords
- Can cast 'Sword Song' ability once per day. It lasts 1 round per level of the caster and gives a bonus of +2 to hit and damage and +3 to all saving throws.
- At 13th level gets 'Silverhair Armor' once per day. Sword Dancer's hair becomes infused with divine energy and glows softly with silver light. For 12 hours, as long as she is not wearing armor, she gains a +2 bonus to her Armor Class. This bonus increases by +2 every four levels after 13th.

Disadvantages:
- Can only wear Leather, Studded Leather Armor and Elven Chain Mail
- Cannot use shields
- Cannot use two weapons
Odpovědět

Zpět na „Překlady“