Reakcie na xRageovu poeziu

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

vase hodnotenie?(ako v skole)

1
1
11%
2
3
33%
3
1
11%
4
1
11%
5
3
33%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:chcel som len podkopat zdanlivo nepodkopatelnu kritiku a ukazat tak ze kritika je utvar subjektivny rovnako ako samotna tvorba a nemoze byt preto vzdy prijata bez vyhrad akokolvek je podrobna a presna ;-)
Nie, ale to som ani nikdy nepovedal a nijako nedemonštroval. Pokiaľ na Teba moja kritika tak pôsobí, za to už nemôžem... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

tak ako potom mozes povedat ze je samoucelna? :shock:
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Tvoja kritika je samoúčelná preto, lebo moja na Teba pôsobí pravdepodobne, tak ako som povedal a chceš dokázať, že taká je...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

tuto vetu som skoro vobec nepochopil, tvoja kritika na mna neposobi nijakym tebou popisanym sposobom skratka je to diskusia a prestrelka argumentov akych som uz mal moznost na forach si precitat aj zucastnit sa stovky

moj mily yachiko ziadna konstruktivna kritika nikdy nie je samoucelna nech uz su pohnutky jej autora akekolvek

ja som ti svoje pohnutky vysvetlil, ak chces zahrn do nich aj ten alibizmus ktory ti evidentne neda spavat ale v tvojom ponimani moze hocikto tvrdit ze aj tvoja kritika na xraga je samoucelna
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Nepodložená kritika na kritiku nie je samoúčelná? Ale whatever... ja Ti ju neberiem, máš právo vyjadriť svoj názor, to Ti nikto neupiera... jediné čo je problém, že nepadne na úrodnú pôdu, ale pokiaľ Ti to nevadí, tak... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

cim je nepodlozena? skratka som tvojej kritike vytkol ze za chybu jednoznacne oznacuje nieco, co ako chyba vnimane byt nemusi co som podlozil aj argumentmi (viz. stranku dozadu) ktore som pokladal tebou za akceptovane pretoze sme podla mna po kratkej diskusii dospeli ku kompromisu a dalej to nerozvijali ale si sa oprel pre mna nepochopitelnym smerom a vytkol mi samoucelnost...zacinam z tvojich prispevkov citit ze prave moja kritika prave na teba nejak zvlastne posobi

predo mnou tu stoji zlodej a z plnych pluc krici "chytte zlodeja!"

niekto kto smelo a nutno dodat ze celkom konstruktivne kritizuje druhych, ale sam sa radsej pusti do nezmyselnej alibistickej hadky nez by mal on prijat trochu konstruktivnej kritiky od druhych
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:skratka som tvojej kritike vytkol ze za chybu jednoznacne oznacuje nieco, co ako chyba vnimane byt nemusi co som podlozil aj argumentmi (viz. stranku dozadu) argumentmi
V tom prípade by si musel kritizovať snáď každú kritiku... ;-)
Fiskantes píše:... argumentmi ktore som pokladal tebou za akceptovane pretoze sme podla mna po kratkej diskusii dospeli ku kompromisu
O tom nič neviem...
Fiskantes píše:zacinam z tvojich prispevkov citit ze prave moja kritika prave na teba nejak zvlastne posobi...
Isteže... kedže si tú moju označil priamo aj nepriamo z monopolnú...
Fiskantes píše:predo mnou tu stoji zlodej a z plnych pluc krici "chytte zlodeja!"

niekto kto smelo a nutno dodat ze celkom konstruktivne kritizuje druhych, ale sam sa radsej pusti do nezmyselnej alibistickej hadky nez by mal on prijat trochu konstruktivnej kritiky od druhych
Ja som kritku nijakú nechcel a nepotreboval... xRage sem, ako jasne sám vyhlásil, svoju tvorbu postol sem, pretože chcel počuť akúkoľvek kritiku... tú som mu poskytol, on s tým myslím bol spokojný, dostal čo chcel ( netvrdím, že všetko, čo mu mohlo byť poskytnuté ;-) ) a považoval som to za hotové... potom si prišiel ty a začal si kritizovať moju kritiku z dôvodov mne neznámych a mne neprospešných... a ako čerešničku na torte si ju označil za niečo, čo sa vydáva za neomylnú, priam zjavenú pravdu... čo potom k tomu dodať? Kritizovanie kritiky... však to koniec koncov hovorí samo za seba...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

monopolnou alias "neomylnou a jedinou" kritikou som nazval tvoju povodnu kritiku na xragovu tvorbu a nespravil som tak kvoli tvojmu postoju, ktory bol myslim si voci xragovi celkom ferovy, ale skratka kvoli tomu ze je v tejto teme JEDINA..ale s polutovanim musim oznamit ze teraz uz privlastok monopolna nabera novy rozmer

dovody mojej kritiky na teba? podobne ako su dovody tvojej kritiky na xrage az na to ze za a: ty si si ju nevyziadal (to mne je jedno, nekritizuje sa len vyziadane)
za b: ta moja nema za ucel trocha poopravit len teba ale aj poplacat xraga po ramene ze nie vsetko co si mu TY vytkol je naozaj zle
O tom nič neviem...
myslim ze je nacase vratit sa s5 ku korenom
jeden priklad za vsetky: vytykas xragovi
značné zaostávanie rytmickej stránky verša
mnoho najme avantgardnych autorov vyuziva neviazany vers (cize vers bez akehokolvek rytmu, rymu, sylabiky aj sylabotoniky) a verejnost ich tvorbu napriek tomu prijala s nadsenim. skratene: "chyba" na ktoru si ty poukazal ako na nieco negativne je vlastne len jednym zo specifickych znakov tvorby.
prirovnal by som to nasledovne: pan x napise fantasy, v ktorej nebudu vystupovat elfovia ani orkovia a pan y ho za to skritizuje, ved predsa v kazdej fantasy ktoru pan y cital elfovia aj orkovia boli

a ten kompromis o ktorom nic nevies? ten je myslim si tu:
Fiskantes píše:k zrkadlu ta samozrejme pusti aj ta najzlozitejsie a najsubjektivnejsie podana basen pod podmienkou ze poznas pozadie, impulzy basnika alebo ich dokazes spravne vydedukovat z textu.
Yachiko: V tomto s Tebou, ver či nie, súhlasím, nič také som nikdy nepopieral, dokonca nedávno som o tom na inom mieste, pri inej príležitosti hovoril... podmienky sa však viažu aj na básnika resp. jeho tvorbu, nie len diváka.. ;-)
Fiskantes píše:rozne spekulacie ala "co ak to bolo myslene takto..." ju ( báseň, pozn. editora ) robia pre cielovu skupinu zaujimavejsou nez jednoduche basne v ktorych hned kazdy vie co basnik vlastne myslel tym a tym.
Yachiko: Myslím, že len v určitých medziach, ktoré sú určené istým princípom, ktorý sa mi momentálne nie príliš chce rozoberať ( viz. odkaz na udalosti minulé ;-) ).
Fiskantes píše: udalosti minulé som nesledoval, pretoze toto forum velmi nenavstevujem ale ak to tu uz bolo rozoberane nemienim to rozpitvavat..ako keby si nic nenapisal a moj nazor zostal bez protiargumentu :P
mam dojem ze si sa proti mojej kritike zakuklil nekonstruktivnym sposobom: "mna to nezaujima, nepytal som si to a preto to neprijmem"
a vrhol si sa nie na samotny obsah mojej kritiky ale na jej obal a skrz ten si ju odsudil celu.

budiz je to tvoja vec, zlodej sam si chytaj zlodeja ;-)
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:monopolnou alias "neomylnou a jedinou" kritikou som nazval tvoju povodnu kritiku na xragovu tvorbu a nespravil som tak kvoli tvojmu postoju, ktory bol myslim si voci xragovi celkom ferovy, ale skratka kvoli tomu ze je v tejto teme JEDINA..
:lol: Tak toto je skutočne pádny argument... kto komu bránil napísať ďalšiu? Mohol si tak spraviť kľudne aj ty... ale miesto toho si sa vrhol na moju...
Fiskantes píše:vytykas xragovi
značné zaostávanie rytmickej stránky verša
mnoho najme avantgardnych autorov vyuziva neviazany vers (cize vers bez akehokolvek rytmu, rymu, sylabiky aj sylabotoniky) a verejnost ich tvorbu napriek tomu prijala s nadsenim. skratene: "chyba" na ktoru si ty poukazal ako na nieco negativne je vlastne len jednym zo specifickych znakov tvorby.
prirovnal by som to nasledovne: pan x napise fantasy, v ktorej nebudu vystupovat elfovia ani orkovia a pan y ho za to skritizuje, ved predsa v kazdej fantasy ktoru pan y cital elfovia aj orkovia boli
Lenže to, čo xRage vytvoril podľa mňa nie je ani neviazaný verš ( ktorý ako postup samozrejme tiež akceptujem a myslím, že v oboch prípadoch je možné vytvoriť skvelé umelecké dielo ), ale ide podľa mňa o nejakého hybrida medzi jednotlivými štýlmi verša... preto som mu to vytkol... ale budiž, cez rytmiku skutočne nie som najväčším odborníkom, bol to len môj postreh, ktorý som nijako za neomylný neoznačil, možno som mal k nemu priložiť tento dodatok, ktorý práve spomínam...
Fiskantes píše:mam dojem ze si sa proti mojej kritike zakuklil nekonstruktivnym sposobom: "mna to nezaujima, nepytal som si to a preto to neprijmem"
a vrhol si sa nie na samotny obsah mojej kritiky ale na jej obal a skrz ten si ju odsudil celu.
Mno... ja nemám nemám problém príjmať kritiku, aj keď to tak možno nevidíš, ale ty si doteraz, vrátane, práve mnou citovaného príspevku predhodil myslím dovedna dva konštruktívne podnety, áno, naozaj podložené argumentami. Na oba som reagoval resp. reagujem. Tá prvá "sada" argumentov k prvému problému ma nepresvedčila, druhá možno sčasti... a ešte k poslednej vete citácie: Forma ide ruka v ruke s obsahom... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

Tak toto je skutočne pádny argument... kto komu bránil napísať ďalšiu? Mohol si tak spraviť kľudne aj ty... ale miesto toho si sa vrhol na moju...
a preco nie? o5 sa pustas len do obalu

okej priznavam, mozno som chcel trocha rozprudit diskusiu z tej mojej alibistickej nudy ;-) myslim vsak je dost netradicne robit kritiku kritike
vazne som tym nemyslel urazku ani provokaciu


ide podľa mňa o nejakého hybrida medzi jednotlivými štýlmi verša... preto som mu to vytkol...
a preco by taskyto "hybridny" vers nemohol byt specifickym znakom jeho tvorby? ;-)
literarne ani nijake ine umenie predsa nie je matematika aby sa vsetko robilo podla sablony, prave naopak
myslím dovedna dva konštruktívne podnety
predhodil by som ich viac, keby si pri prvom prejavil vecsi zaujem diskutovat o nich, lenze ty si hned z toho krasne spravil kompromis s ktorym som suhlasil cim by sme mohli celu diskusiu *shakin hands* ukoncit keby nie tvojho slovickarenia o protipoloch a tvojich poznamok na adresu samoucelnosti a alibizmu (ten obal ktory som spominal vyssie)
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:
Yachiko píše:... ide podľa mňa o nejakého hybrida medzi jednotlivými štýlmi verša... preto som mu to vytkol...
a preco by taskyto "hybridny" vers nemohol byt specifickym znakom jeho tvorby? ;-)
Pretože pokiaľ chce niekto zaviesť takúto novinku do umenia skutočne serióznym spôsobom, musí spĺňať isté predpoklady, ktoré xRage určite touto ukážkou svojej tvorby nesplnil a ja som ich menoval ako ostatné chyby... rozumieme sa čo tým chcem povedať?
Fiskantes píše:
Yachiko píše:... myslím dovedna dva konštruktívne podnety...
predhodil by som ich viac, keby si pri prvom prejavil vecsi zaujem diskutovat o nich...
A môžem sa spýtať, z čoho si to hneď tak na začiatku usúdil?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

uh zle som to sformuloval takze oprava: predhodil by som ich viac, keby si tie prve argumenty zamietol alebo odrazil protiargumentom, vylucujucim kompromis
Pretože pokiaľ chce niekto zaviesť takúto novinku do umenia skutočne serióznym spôsobom, musí spĺňať isté predpoklady, ktoré xRage určite touto ukážkou svojej tvorby nesplnil a ja som ich menoval ako ostatné chyby... rozumieme sa čo tým chcem povedať?
nie v tomto s tebou nesuhlasim

za prve mix rytmickych a nerytmickych versov uz nejaku dobu v poezii existuje, zacal sa pouzivat v rovnakom cse ako aj volny vers (niektori umelci sa skratka nechceli uplne vzdat rymov)

za druhe xrage nikde ziadnu novinku zavadzat nechce skratka tvoril formou aka sa mu pacila a aka vyhovovala jeho zamerom a to za to by myslim si nemal byt kritizovany aj ked v jeho tvorbe aj ja nachadzam vela veci za ktore by mal, tie su vsak uz vecsinou obsiahnute uz v tvojej kritike
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes píše:uh zle som to sformuloval takze oprava: predhodil by som ich viac, keby si tie prve argumenty zamietol alebo odrazil protiargumentom, vylucujucim kompromis
Ja ale nemám dojem, že by som čo i len v jednom z tých dvoch prípadov urobil inak...
Fiskantes píše:za prve mix rytmickych a nerytmickych versov uz nejaku dobu v poezii existuje, zacal sa pouzivat v rovnakom cse ako aj volny vers (niektori umelci sa skratka nechceli uplne vzdat rymov)
To je možné, ale to čo v tomto prípade urobil xRage skrátka na mňa, ako čitateľa, nezapôsobilo dobre a myslím, že sa tak mohlo stať u ďalších iných, napriek tomu, že napríklad nerozoberali kde je chyba... proste im to ľudovo povedané nešlo do ucha... tak som sa snažil príčinu práve tam...
Fiskantes píše:za druhe xrage nikde ziadnu novinku zavadzat nechce skratka tvoril formou aka sa mu pacila a aka vyhovovala jeho zamerom a to za to by myslim si nemal byt kritizovany...
Áno, ale ja som mu kritikou ( možno až príliš nepriamo ) z môjho subjektívneho hľadiska odporučil zamerať sa mimo iné aj na túto stránku tvorby jeho diela resp. som v tomto prípade považoval za vhodnejšie možno tvoriť iným spôsobom, nijaký spôsob ako taký som neodsudzoval... aplikovaný samozrejme áno... z vyššie uvedených dôvodov...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

Ja ale nemám dojem, že by som čo i len v jednom z tých dvoch prípadov urobil inak...

v tom pripade si este raz precitaj v poradi stvrty prispevok od hora na druhej strane
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Fiskantes: Áno, ale to už bolo po Tvojej prvotnej kritike, ktorú som ja považoval za začiatok celej diskusie... a podnety mali byť v nej...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“