Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun: Ale u zápalné lahve máš nesrovnatelně menší dosah účinku a žádnou explozi, takže ten útěk není zas tak horkou záležitostí (dostat se z dosahu se dá při štěstí a postřehu ještě v době, kdy už je molotov ve vzduchu). Zápalná lahev musí přistát skutečně blízko, aby byla pro člověka ohrožením a ani tehdy to neznamená moc velké smrtelné nebezpečí.

(V případě Columbine navíc házeli bomby ve chvílí, kdy žádná cesta k útěku nebyla)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

To záleží taky dost na kvalitě provedení, u dobře namíchaného koktejlu explozi, i když menšího rozsahu máš. A máš tam poěmrně dost střepů a ohně. A když zapálíš celou školu, tak se nějací rmtví určtiě najdou... Samozřejmě, dobře prodevedená trubková puma je nebezpečnější, než stejně dobrý molotovův koktejl,ale vyrobit kvalitní moloťák mi přijde o dost jednodušší.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Molotov se používá pokud vím k zapalování (objektů, budov, palivových nádrží), a demonstranty k tomu, aby byl "bordel". Nikoliv k zabíjení osob (protože by to bylo poněkud nepraktické, řekl bych - i dlažební kostky by byly pro tento účel mnohem vhodnější).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:A máš tam poěmrně dost střepů a ohně.
:lol: :lol: :lol: :applause:
Fajn, tak docela dost ohně ti s přivřenýma očima uznám ;-), ale ty střepy? Zápalná lahev přece není nebezpečná kvůli střepům! :-D

A co se týče zapálení školy? No, myslím že i kdyby šlo o nějakou vznětlivou školu a k tomuhle by potenciálně mohlo dojít, tak bych řekl, že o dva školáky vyzbrojené samostříly by bylo postaráno dříve, než by se něco takového mohlo stát (a dost možná by ještě ani nestihla dorazit policie).
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - no, pokud si myslíš, že zápalná láhev není nebezpečná kvůli střepům, tak povím jen tolik,že doufám,že se do blízkosti žádné takové nedostaneš.

Měli toho víc (kuše, plynovky a kdo ví, co ještě), na nějaké hrdinství bych nespoléhal. Kuše je smrtící zbraň, když jí umíš použít. A díky momentu překvapení by mohli nadělat značnou spoušť dřív, než by stačil reagovat kdokoliv.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Vallun píše:Hamster - no, pokud si myslíš, že zápalná láhev není nebezpečná kvůli střepům, tak povím jen tolik,že doufám,že se do blízkosti žádné takové nedostaneš.

Měli toho víc (kuše, plynovky a kdo ví, co ještě), na nějaké hrdinství bych nespoléhal. Kuše je smrtící zbraň, když jí umíš použít. A díky momentu překvapení by mohli nadělat značnou spoušť dřív, než by stačil reagovat kdokoliv.
1. Pridám sa k Hamsterovi. Molotov fakt nieje nebezpečný kôli črepom. Jedine, žeby si sa donich strepal tvárou, potom keď už je oheň uhasený :).
2. Pridám sa k tebe. Ale len za podmienky, že by tie kuše použili s rozumom... tj ak by odstraňovali ciele tak aby si to ostatní nevšimli. Čo je však v škole dosť problém. Nadruhej strane je fakt, že by som v takom prípade radšej zdrhal, ako sa hotoval nejakého takéhoto spolužiaka odzbrojiť. Ono šípka v krku nieje moja predstava o ideálnej bižutérii :lol:
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Hamster - no, pokud si myslíš, že zápalná láhev není nebezpečná kvůli střepům, tak povím jen tolik,že doufám,že se do blízkosti žádné takové nedostaneš.
Hlavně bos a v pyžamu. To už by fakt byla smůla si ty střepy zarazit do pacek. :-(
Vallun píše:Měli toho víc (kuše, plynovky a kdo ví, co ještě), na nějaké hrdinství bych nespoléhal. Kuše je smrtící zbraň, když jí umíš použít. A díky momentu překvapení by mohli nadělat značnou spoušť dřív, než by stačil reagovat kdokoliv.
Jeden kamarád si ve čtvrté třídě vyrobil špejlomet. Zatím ho nedostali. :-(

P.S. Ještěže ty kluci neměli doma náklaďák a heparin...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Měli toho víc (kuše, plynovky a kdo ví, co ještě), na nějaké hrdinství bych nespoléhal. Kuše je smrtící zbraň, když jí umíš použít. A díky momentu překvapení by mohli nadělat značnou spoušť dřív, než by stačil reagovat kdokoliv.
Erm...
Hamster píše:(a dost možná by ještě ani nestihla dorazit policie)
Je to v závorce a je tam zmíněna možnost, ale fajn, můžeš si tuhle větu odmyslet. Co že nám tedy zbývá?
Hamster píše:...tak bych řekl, že o dva školáky vyzbrojené samostříly by bylo postaráno dříve, než by se něco takového mohlo stát.
Je mi jasné, že by došlo k lité a krvavé přestřelce mezi těmi zbojníky a policií/zásahovou jednotkou, ale stejně myslím, že by bylo po všem dříve, než by stihly školu pohltit plameny. ;-)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Já bych se studentů ozbrojených kušemi příliš neobával... Než by je stačili vytáhnout a nabít, byli by zastřeleni svými spolužáky, kteří se ozbrojili přiměřeněji (rozumněj - střelnými zbraněmi)...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Bodkin píše:Já bych se studentů ozbrojených kušemi příliš neobával... Než by je stačili vytáhnout a nabít, byli by zastřeleni svými spolužáky, kteří se ozbrojili přiměřeněji (rozumněj - střelnými zbraněmi)...
lol. Toto má niečo do seba :lol:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Drobný detail, i kuše je střelná zbraň...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Podobné slovíčkaření nechám pro právníky, mě stačí když někdo pochopil, co jsem tím myslel...

Samozřejmě jsem měl na mysli zbraně palné, aby bylo učiněno Vallunovi za dost...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Zajímavé co jsem si zde všechno přečetl.

Já jsem ještě kdysi dávno prodělal výcvik v použití zápalných lahví proti obrněné technice. Pokud je udělaná dobře - návod se jistě na netu najde a vše potřebné se dá koupit - dá se snima v uzavřených prostorech napáchat mimořádně velká škoda. Jistě zápalné láhve které možná zná Hamster z anarchistických a jiných akcí kde sloiží k plašení opozičníků apolicie nejsou nijak zvláště nebezpečné. Flaška od vína se 7 deci technického benzinu a hadrem jako knotem není na ulici nebezpečná nijak zvlášť. Zpravidla vyhoří do 5 sekund a plamen ani neohřeje na zápalnou teplotu okolní materiál.

Ovšem láhev hozená do třídy spolužáků tak aby se rozbila o strop - to je jiné kafe. Spálené vlasy, popálené obličeje a vyhoření kyslíku. A do toho možná střelba z plynovek - nevím, to mi připadá jako vážná hrozba.

Kuše je v podmínkách jak je ti dva magoři plánovali použít zbraň na jednu ránu. O její smrtící účinnosti nepochybuji.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Neferiťák: Že ti školáci měli znalosti na úrovni vojenského výcviku jako ty pravděpodobné nebude a jak potenciálně kvalitní mohly ty jejich molotovy v případě, že by je skutečně použili (to "podezření" policie bude stejně jen něco ve stylu "měli na počítači návody"), může být maximálně předmětem našich spekulací. Chlapcům, co plánovali masakr s kušemi a plynovkami bych ale v tomhle ohledu příliš nefandil a dokonce bych nechal i prostor imo dost velké možnosti, že by v případě nezadržení skončili jen u dobrodružných fantazií.

btw. zápalné lahve z čistého benzínu nepoužívá snad nikdo.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Není to o úrovni výcviku ale o možnostech. My jsme měli 1,5 litrové lahve plněné směsí podobné napalmu s odpalovačem z fosforu a s vlákny z elektronu.

To se dá dnes také vyrobit. Na mnou popsanou škodu bohužel stačí i ten primitivní čistě benzinový. A propo jaké molotovky podle Tebe právě frčí?

Se vším ostatním souhlasím. Sebevražda jednoho z nich byla spíše než přiznáním viny výrazem paniky a strachu. Ono když na ně policajti vlítlly jak na buňku Al Kajdy tak se ani moc nedivím.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 22.11.2007 19:14, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“