Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Technické problémy

Příspěvek od DerAdler »

Beren Camlost: Voľajaký som z toho dajaký zmätený, pán veľkomožný... problémy sú uvedené len o pár postov vyššie, citujem: "BG1 + TotSC hrám na starom PC 333MHz, 132 MB RAM, Win98... inštalácia prebehne v poriadku, hru hrám, uložím... pri opakovanom spustení a loadingu po chvíli nasleduje totálne zmrznutie. Nejaké rady ?". Zostali však bez odozvy.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Beren Camlost
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 16.3.2008 12:05
Bydliště: Dorthonion, Doriath, Dor Firn-i-Guinar
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Beren Camlost »

DerAdler píše:Beren Camlost: Voľajaký som z toho dajaký zmätený, pán veľkomožný... problémy sú uvedené len o pár postov vyššie, citujem: "BG1 + TotSC hrám na starom PC 333MHz, 132 MB RAM, Win98... inštalácia prebehne v poriadku, hru hrám, uložím... pri opakovanom spustení a loadingu po chvíli nasleduje totálne zmrznutie. Nejaké rady ?". Zostali však bez odozvy.
Hmm, a děje se to jen při hraní BG nebo obdobné problémy máš i při jiných programech? Wokna předpokládán Second Edition. Napadá mne možný problém na disku, zkoušel jsi kontrolu disku? Případně zkontroluj si paměti zd anení problém s nima. Je na to pěkný prográmek MemTest+86. Zatím mne nenapadá co by to mohlo být, chtělo by to více informací.
"Lacino prodávají elfští králové své dcery. Za šperky a řemeslně vyrobené věci. Ale když je to tvá vůle, Thingole, splním ji. A až se opět sejdeme, má ruka bude třímat silmaril ze Železné koruny. Nevidíš totiž Berena, syna Barahirova, naposled."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Technické problémy

Příspěvek od DerAdler »

Beren Camlost: disk aj ramka je v poriadku... deje sa tak len pri BG. S ničím iným problémy nie sú.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Beren Camlost
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 16.3.2008 12:05
Bydliště: Dorthonion, Doriath, Dor Firn-i-Guinar
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Beren Camlost »

DerAdler píše:Beren Camlost: disk aj ramka je v poriadku... deje sa tak len pri BG. S ničím iným problémy nie sú.
Další co mne napadá je, že je problém s načítáním dat na CD, zvláště filmů. A to zathunuti je vzdy na stejnem miste?
"Lacino prodávají elfští králové své dcery. Za šperky a řemeslně vyrobené věci. Ale když je to tvá vůle, Thingole, splním ji. A až se opět sejdeme, má ruka bude třímat silmaril ze Železné koruny. Nevidíš totiž Berena, syna Barahirova, naposled."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Technické problémy

Příspěvek od DerAdler »

Beren Camlost: je to vždy na inom mieste, vždy z aktuálneho savu. Nainstalujem hru, hrám, uložim, vypnem, napr. na druhý deň spustím, loadnem a freeze...
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Beren Camlost
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 16.3.2008 12:05
Bydliště: Dorthonion, Doriath, Dor Firn-i-Guinar
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Beren Camlost »

DerAdler píše:Beren Camlost: je to vždy na inom mieste, vždy z aktuálneho savu. Nainstalujem hru, hrám, uložim, vypnem, napr. na druhý deň spustím, loadnem a freeze...
aha, takze problém s načítáním uložené hry. hmm a co autosave? dělá to taky?
"Lacino prodávají elfští králové své dcery. Za šperky a řemeslně vyrobené věci. Ale když je to tvá vůle, Thingole, splním ji. A až se opět sejdeme, má ruka bude třímat silmaril ze Železné koruny. Nevidíš totiž Berena, syna Barahirova, naposled."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Technické problémy

Příspěvek od DerAdler »

Tak na ten autosave sa pozriem tiež... práve installujem BG znovu na full.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Beren Camlost
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 16.3.2008 12:05
Bydliště: Dorthonion, Doriath, Dor Firn-i-Guinar
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Beren Camlost »

DerAdler píše:Tak na ten autosave sa pozriem tiež... práve installujem BG znovu na full.
Nějaké výsledky?
"Lacino prodávají elfští králové své dcery. Za šperky a řemeslně vyrobené věci. Ale když je to tvá vůle, Thingole, splním ji. A až se opět sejdeme, má ruka bude třímat silmaril ze Železné koruny. Nevidíš totiž Berena, syna Barahirova, naposled."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Technické problémy

Příspěvek od DerAdler »

Beren Camlost: tak som to radšej presunul na tretí komp.... tam by to už problémy robiť nemalo. Dúfam.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Beren Camlost
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 16.3.2008 12:05
Bydliště: Dorthonion, Doriath, Dor Firn-i-Guinar
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Beren Camlost »

DerAdler píše:Beren Camlost: tak som to radšej presunul na tretí komp.... tam by to už problémy robiť nemalo. Dúfam.
OK :o) Problém vyřešen :o))).
"Lacino prodávají elfští králové své dcery. Za šperky a řemeslně vyrobené věci. Ale když je to tvá vůle, Thingole, splním ji. A až se opět sejdeme, má ruka bude třímat silmaril ze Železné koruny. Nevidíš totiž Berena, syna Barahirova, naposled."
ukrivdeny_kluk
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.5.2008 10:28

Re: Technické problémy

Příspěvek od ukrivdeny_kluk »

ahoj,
mám windows vista homebasic, a BG2 mi jde trhaně....můžete mi prosím poradit jestli to jde nějako vyřešit...prosím
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od drake127 »

ukrivdeny_kluk píše:ahoj,
mám windows vista homebasic, a BG2 mi jde trhaně....můžete mi prosím poradit jestli to jde nějako vyřešit...prosím
Mno, musíš se trochu víc rozepsat. Co máš za počítač, jaké nastavení a rozlišení BG2, 3D akceleraci, jestli ti běží jiné hry v pořádku, ...
Žralok, který štěká, nekouše.
ukrivdeny_kluk
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.5.2008 10:28

Re: Technické problémy

Příspěvek od ukrivdeny_kluk »

Mno, musíš se trochu víc rozepsat. Co máš za počítač, jaké nastavení a rozlišení BG2, 3D akceleraci, jestli ti běží jiné hry v pořádku, ...
no tak mám notebook, integrovanou grafickou kartu od intelu, procesor centrino duo, 1gb ram,
rozjedu fallout, morrowind, diablo2(i když se spouští 4minuty), aoe2, medieval 2, rtw, atd.....vše bez problémů
i icewind dale 1 a 2 mi jdou v pohodě
a v nastavení jsem zkoušel různé kombinace rozlišení, etc......ale nepomohlo to
věřím v boha a svůj skalpel
Uživatelský avatar
Antrey
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 9.9.2007 11:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Antrey »

Určitě se to tu už řešilo, ale dvanáct stránek příspěvků je trošku moc, tak se zeptám rovnou.
Hrála jsem BG2 na starším počítači a tam mi jel v pohodě, jenže pak jsem si koupila nový počítač a hra jede trhaně. Mám nastavit kompatibilitu, nebo je na to nějaký patch? Na čem to závisí?
Sladká je jemná kůže, sladký je políbení
Vykvetla rudá růže a my jsme zasnoubení...
Padáš do hlubin...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Razfallow »

Patch si určitě nainstaluj, opravuje to mnohé chyby - http://www.sigil.cz/download/patche/

Co se týče trhavosti hry, spusť si konfiguraci hry a zkontroluj si, zda nemáš zaplou 3D akceleraci. Ve hře se pak podívej do nastavení zvuku, zda nemáš zapnuté EAX. Oboje vypni.

Když to nepomůže, otevři opět konfiguraci a v položce Hardware sniž vše na minimum. Zapni hru a podívej se, jestli se to stále trhá. Pokud ne, zkus to v tom nastavení o stupeň zvýšit a zase to zkontrolovat ve hře.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“