Přesvědčení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Přesvědčení

Příspěvek od Lucates »

Za ake presvedcenie hravate? Ja mam najradcej chaoticky neutralne. Len mi nie je celkom jasne, ako sa v hre spravat, kedze je dobre sa drzat svojho presvedcenia...za dobro a za zlo je to jasne, ale choticky neutral...ja mam pocit, ze s tym presvedcenim mozem robit cokolvek sa mi zachce, aj zle, aj dobre...
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tho0or »

Já třeba hraju vždy za neutrálně neutrálního, ale jen proto, že mi tohle přesvědčení zůstalo z DrD, jinak sem děsně hodná postavička a všichni na Mečovém pobřeží mě mají rádi :-D . Některý ty přesvědčení sem stejně docela nepobral, jak může bejt někdo neutrálně dobrej, nebo zlej? jak se to vlastně projevuje?......
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od sevencreature »

Neutrální - tj. něco jako šedá, je taková, když smícháš zlo a dobrou (černou a bílou, chceš-li). Či zákon a chaos.

Příčemž True Neutral je IMO opravdu hodně těžká záležitost pro role-play...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Lucates »

sevencreature píše: Příčemž True Neutral je IMO opravdu hodně těžká záležitost pro role-play...
tiez si myslim, podla mna je to asi najtazsie presvedcenie v hre, osobne by som nevedel ako mam za true neutral vlastne hrat. A co ten chaotic neutral? Tam je asi jedno ako budem hrat, nie? Lebo podla popisu ta postava ide za kazdym rozmarom, pricom dobro a zlo su pri rozhodovani bezvyznamne...cize mne to pride tak, ze si mozem robit uplne hocico, akurat ze na rozdiel od dobrej alebo zlej postavy, u mna je jedno, ci robim dobro alebo zlo...
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tho0or »

sevencreature píše:Neutrální - tj. něco jako šedá, je taková, když smícháš zlo a dobrou (černou a bílou, chceš-li). Či zákon a chaos.

Příčemž True Neutral je IMO opravdu hodně těžká záležitost pro role-play...
Co je neutrál vim, asi jsem to špatně vyjádřil. proč ti příde neutral těžkej, prostě si děláš co chceš ty, nerozhoduješ se podle dobra nebo zla , ale podle sebe, nebo toho co je dobrý nebo zlý pro tebe. Nebo to možná celý chápu úplně blbě.....
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Lucates »

Tho0or - to co pises sa mi hodi na chaotic neutral, ale true neutral postave ide o udrzanie rovnovahy za kazdu cenu, a to mi nepride take lahke hrat, ani neviem ako by som sa mal v tej hre chovat. Ked si budes robit co sa ti zachce s true neutral, tak napr. kebyze moc pomahas dobru, tak narusis rovnovahu...
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Tho0or »

Tak to sem to špatně odhadnul, v DrD, to fungovalo trochu jinak. V tom případě máte pravdu, že je to fakt těžký, kdo může domyslet důsledky všeho co udělá.... A v rámci aspoň trochu RP si to příště zahraju s jiným přesvědčením, nejspíš ten chaotic neutral :-)
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Lucates »

neviete niekto poradit ako hrat za chaoticky neutralne presvedcenie? Ide o to, ze sa mi zo vsetkych presvedceni paci najviac (hlavne pri bardovi), ale neviem ako mam hrat...ci za dobro alebo za zlo, alebo to striedat, aku druzinu tvorit, ci miesanu alebo cisto zlu/dobru... :?:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Lucates: Vzhledem k tomu, že CN vyjadřuje v podstatě dokonale čistý chaos, tak je asi nemožné hledat nějaký vzorec nebo návod jak ho hrát. Snad jen - jakkoli.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Geralt »

Lucates píše:neviete niekto poradit ako hrat za chaoticky neutralne presvedcenie?
Pár tipů:
- rozhoduj se podle vlastního uvážení, CN je těžký individualista
- rozhoduj se až na místě, CN nemá dlouhodobější strategii ("chci zachránit království")
- jednotlivé kroky se vzájemně popírají
- dobro a zlo jsou pro tebe iluzorní pojmy a je těžké je odlišit: nemusíš sdílet obecně platné přesvědčení o tom, co je dobré či zlé
- ceníš si vlastní nezávislosti, na druhou stranu se zase příliš nepřetrhneš, abys podporoval/ochraňoval nezávislost druhých
- nenecháváš se svazovat obecně platnými tradicemi, stereotypy
- z autorit si moc neděláš a nebereš je vážně - zároveň proti nim nebrojíš (žij a nech žít by asi vystihlo nejlíp)
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Lucates »

vdaka za rady, pomohlo mi to, takze budem kludne hrat toho chaoticky neutralneho barda, ako som hral povodne...len som nevedel ako s tym presvedcenim, tak som zan prestal hrat...
takze v podstate s CN mozem robit absolutne co sa mi zachce, co ma v tej chvili napadne? Napriklad raz niekomu nezistne pomozem a druhy krat niekoho pre peniaze aj zabijem, a tak podobne? Tak by to bolo fajn, nemusel by som sa prvoplanovo orientovat len na dobro alebo zlo, hram ako to v tej chvili citim...ale to by chcelo aj troska pomiesat druzinu, lebo ak by mam niekedy urobit aj nieco dobre, tak je to cudne ked mam v druzine same zle postavy...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Geralt »

Lucates píše:... takze v podstate s CN mozem robit absolutne co sa mi zachce, co ma v tej chvili napadne? Napriklad raz niekomu nezistne pomozem a druhy krat niekoho pre peniaze aj zabijem, a tak podobne? .
S tím zabíjením opatrně...to bys byl už "trochu" Evil. ;-) Zlé skutky nepáchá, tím méně takové, které jsou promyšlené, jako například loupežná vražda.

CN se nebrání udělat dobrý skutek - když se jí chce. Kouzlo u CN postav je, že jejich motivaci nikdo nerozumí, ani samotná Postava není pořádně s to zdůvodnit své činy. Prostě to udělá, protože cítí, že tak je to správné.

Když CN někomu pomůže, udělá to ze svého rozmaru a jen proto, že chce. Nevidí to jako svou povinnost. Když se zkrátka z náhlého vnuknutí rozhodne pomoci, nebude pravděpodobně chtít ani odměnu - nedělá to pro svůj movitý prospěch.

CN Postava si dobré skutky svým způsobem i vybírá: Řekněme, že může být velmi ochotná pomoct s nalezením zatoulaného psa, protože Postava sama měla v dětství psa, jenž jí utekl (nebo má zkrátka ráda zvířata). Na druhou stranu, když se na Postavu někdo obrátí se žádostí, zda nepřispěje na obnovu shořelého mlýna, jenž bude sloužit celé komunitě, Postava může jen pokrčit rameny a odejít...mlýn jí nezajímá.

Z formálního hlediska je "Nalezení zatoulaného psa" a "Obnova mlýna" přitom víceméně rovnocenně dobrý skutek. Ne však tak pro CN postavu. Ta se rozhoduje podle svého, nejasného vnitřního přesvědčení.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Illuminating »

CN je v zásadě pořád hodná postava, někdy ale může působit tvrdě, zle a nelíostně? :?:
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Geralt »

SlipKnoT píše:CN je v zásadě pořád hodná postava, někdy ale může působit tvrdě, zle a nelíostně? :?:
CN, jak jí alespoň chápu já, se zlého skutku nikdy nedopustí úmyslně. To by již byla Evil. Ano, Postava může být sobecká a lhostejná k potřebám druhých. To zní ovšem nedělá zlou, protože sama nikomu plánovaně neuškodí. Pokud vznikne "zlo", tak jako - řekněme - "vedlejší" důsledek činů CN postavy, ač ona to tak nezamýšlela.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Přesvědčení

Příspěvek od Illuminating »

Dobře, takže - CN je postava v podstatě hodná, ale občas může působit poněkud ..... Sobecky, chamtivě a .... a, že je tak trcohu na peníze?
Tj. pro peníze klidně riskne život (svůj) a jen tak pro nic za nic nerozdá svoje prašule, ale většinou pro ně nezabije člověka bez viny? :?: :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“