Fable

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: Fable

Příspěvek od Barsian »

dobra hra... super hudba, pekna grafika... sice po case stereotyp a linearnost, ale zase dobre doplnky hry ako lov ryb, CHICKENKICKEN (ta headka je proste super), moznost vlastnit domy a ozenit/vydat sa.... urcite dobre stravenych par desiatok hodin

osobne sa uz tesim na dvojku, ktora ma vraj byt ovela ovela prepracovanejsia a lepsia
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Fable

Příspěvek od Vanda »

S novým počítačem a grafickou kartou mi Fable už běhá, jak má. Jako mínus této hry vidím také tu lineárnost a to konrétně, že po několika měsíčním hraní Morrowindu je takové podivné, že prakticky nemůže člověk sejít z cesty a ani si poskočit, či seskočit ze schodů, aby si zkrátil cestu. Taky na mě hra působila ze začátku dětsky, ale to se podle mě celkem brzy změní a jako další mínus vidím stárnutí hrdiny. Je trochu podivné, že uplyne 40 let, z mladíka je ctihodný bojovník, ale všichni kolem jsou stále stejně staří, stále má krásnou mladou ženu, děti nikdy nedospějou, nemluvě o tom, že hrdina stárne až neúměrně rychle k nabytým zkušenostem a zážitkům, což jsou celkem tolerovatelné nedostatky, ale trochu hyzdí požitek ze hry. Hra je jinak podle mě zábavná, velmi pěkná grafika, slušný počet různých úkolů a pár zvláštnůstek jako možnost kopání pokladů, lovení ryb, hraní her, soutěže, balení kluků a děvčat, tetování, účesy, možnost se "ožrat" atd., prostě si myslím, že je Fable netuctová pěkná RPG hra, i když hry jako například BG2 nebo Morrowind u mě nemá šanci předčit...
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Fable

Příspěvek od Bodkin »

Příjde mi trochu zcestné srovnávat Fable s BG2 či Morrowindem(toho jsem ani na po6té nedohrál a asi ani nikdy nedohraji). Lépe by bylo srovnávat Fable s řadou akčnějších RPG - Bard's Tale, Jade Empire.

Příběh jako takový je jeden z klasických a veskrze profláklých. Nevadí, celá hra totiž na určité klasičnosti a profláknosti staví. Největším kladem Fable je svět okolo, kde se člověk může bavit hodiny a hodiny, než je donucen vrátit se k příběhu.

Teď to dohrávám po čtvrté - za zloděje-lučištníka - a opět se mi podařilo najít něco nového.

Fable mám mnohem raději než BG2/Morrowind. Tím rozhodně nechci říkat, že fable je lepší RPG, ale rozhodně je zábavnější. Než se člověku jednou podaří dohrát Morra, tak proleze Fable několikrát skrz naskrz.r
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Fable

Příspěvek od Vanda »

Hru jsem přirovnávala k Morrowindu a BG2 ne kvůli podobnosti, ale míry unešení. Nemyslím, že bych nad Fable byla schopna strávit tolik času jako nad výšše zmiňovanými hrami. Hru prostě stavím výš, než třeba Dungeon Siege či Diablo 2, ale těžko by se umístila v mé top 5, nicméně se mi opravdu líbila a dokonce jsem ji dohrála dokonce, čímž se můžu pochlubit pouze u Dungeon Siege a Diabla 2. U ostatních her buť ztroskotám na nějakém problému a nebo na finální bitvě.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Fable

Příspěvek od Bodkin »

Nemyslím, že bych nad Fable byla schopna strávit tolik času jako nad výšše zmiňovanými hrami
Jen bych škodolibě dodal, že Fable není tak šílený žrout času jako BG či M. Čímž opravdu týdny u něj strávit nemůžeš. Člověk může Fable dohrát 4x 5x než se prokouše na konec BG. O Morru škoda mluvit.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Fable

Příspěvek od Vanda »

Bodkin píše:
Nemyslím, že bych nad Fable byla schopna strávit tolik času jako nad výšše zmiňovanými hrami
[Jen bych škodolibě dodal, že Fable není tak šílený žrout času jako BG či M. Čímž opravdu týdny u něj strávit nemůžeš. Člověk může Fable dohrát 4x 5x než se prokouše na konec BG. O Morru škoda mluvit.
[[/quote][/quote]

Tak jsem Morrowind hrála od listopadu tuším až do dubna a ve hře popojela tak o 50%....Fable jsem hrála tak 14 dní možná tři týdny. Pak se div, že mi hra přišla krátka.:-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“