Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

PC game developer has radical message: ignore the pirates
Žádnou hru od Stardocku jsem vlastně nikdy ani nehrál, jakožto spoolečnost propagující alternativní způsoby vývoje i prodeje her ale má mé sympatie již delší dobu :-).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Adieu píše:Není co hrát. Na dně zbyly už jen sračky.
Konzoli máš?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od DerAdler »

Adieu: aké žánre preferuješ ?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

yenn píše:Konzoli máš?
Nemám a zatím o ní ani neuvažuju. Přeci jen tolik neulítávám na japonských zaležitostech.

DerAdler: RPG, FPS, adventury, případně historické strategie typu Total War. Jenže FPS jsou v mém případě spíš takové nudící špunty, když není co jiného hrát, na po hratelnostní stránce pořád stejné adventury již nemám chuť, a strategie mne baví jedině v multiplayeru. Já chci pořádné RPG, nacucané příběhem a emocemi jako Planescape, bez deus ex machiny v podobě magie a sci-fi výmyslů, s maximální možností úpravy své postavy jak po fyzické, tak charakterové stránce. Kdybych měl přidat ještě jedno přání, tak by se odehrávalo ve starověkém Římě. :lol: Nikdy se ničeho podobného nedočkám. :roll:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Adieu: Doporučuji vyzkoušet Pathologic. Je to sice trochu riskantní podnik (jelikož jde o trochu nezvyklou hru), ale myslím, že by se Ti mohla líbit. Nachází se na pomezí FPS, RPG a adventury, příběh je rozhodně zajímavý a atmosféra perfektní.

(Také je mi sympatická, jelikož se jako u jedné z nemnoha her dostane hráči v manuálu poděkování za její zakoupení, ač stojí pár šupů.)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 24.3.2008 0:26, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od DerAdler »

Adieu: Anachronox, Knights of Honor, Scratches Directors Cut, Tropico...
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od MCZ »

Adieu: já v takových dobách obvykle rozehrávám známé strategie - člověk se do toho rychle dostane, dá pár misí a pak třeba dorazí nějaká dlouhodobější hra. Takže Age of Empires II (lepší RTS už stejně nikdo neudělá), popř. Galactic Battlegrounds (jestli znáš - Star Wars v engine AoE), Pharaoh či nějaký tycoon - RollerCoaster třeba (žádný tycoon mě ale nikdy nebavil dlouhodobě).
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

ChewieDC said: "Tak tohle je asi první TV reportáž o hrách, která má fakt smysl, nemelou se tam blbosti a člověk se tam z ní hodně dozví."

Nu, posuďte sami..
ČT24, Fokus: Počítačové hry na prahu třetího tisíciletí
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ajantis: Jo, to vypadá nezvykle dobře, asi si Pathologic zítra koupím, díky za tip. Poběží hra ve widescreenu v 1680x1050?

MCZ: No, co se týče strategií, tam mám velmi vyhraněný vkus. Dostávám kopřivku ze stavění baráčků, dolů a výroby plenek a přednost dávám "prostým" taktickým bojům, proto Total War (single se sice již hrát nedá, neboť každý titul Creative Assembly je stejný a přeroste v repetetivní nudu, ale multiplayer, plný děsivých taktických chyb i geniálních tahů, je ohromná zábava (zvlášť když portugalsko-svatořímská koalice dvou hráčů s honosnými nicky Affonso V. a Albrecht II. Habsburský rozmetá jakékoliv klanové hráče :mrgreen: )). Ovšem na takové DerAdlerem zmíněné Knights of Honor ještě zazoomuji.

Sadako: Pro lidi neznalé herního průmyslu, řekl bych, přínosná reportáž.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Adieu píše:Pathologic... Poběží hra ve widescreenu v 1680x1050?
Je to budgetová (a nepříliš technicky pokročilá) hra, takže se obávám, že spíš ne. Nejvyšší klasické rozlišení je 1280*1024, žádné širokoúhlé v nabídce není (ale nemám s širokoúhlým obrazem žádné XP, tak nevím, jak to chodí).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od sevencreature »

Adieu: Nehraj hry - ušetříš tak čas (svůj i ostatních) i peníze :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od AlieN »

yenn: No, vzhledem k té jakožerecenzi tipuju že o tom rozhodne jen to k jakému počítači si s ním autor sedne :lol:
Osobně jsem se na GTA4 začal v poslední době i docela těšit (resp. ne těšit, ale dostal jsem chuť si ho aspoň v nejbližsí době zkusit... přitom když vyšlo na konzole tak mě těžce nezajímalo) a prý to s těmi nároky až tak horké není, pokud člověk nechce hrát úplně na max a má aspoň trochu výkonný stroj... a půlku těch ostatních neduhů v recenzi popsané nejspíš vyřeší pirátské verze a cracky.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“