Hra za zlý charakter, skupinu...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
martin
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 26.9.2008 8:07

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od martin »

Někde už je k dispozici mod, který zlodějům umožňuje spojit se Bodhi. Jinak za zlé postavy jsem hrál několikrát až do konce a není problém. Obzvlášť Valen nemá chybu. Zlikvidovat Amnskou noční stráž ve vládním okrsku nemělo chybu, dialog s démonem v Ust-Natha taky pěkný. Nejlepší pak ale byla bitka se čtyřma undead hunterama a 3 devama. Docela těžké, hlavně jelikož moje hlavní postava se zrovna dualclassovala na mága, takže byla v boji úplně nepoužitelná.
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od PinHead »

když se stanu padlým kavalírem, má to k těm nevýhodám i nějaké výhody?
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
Zehavi
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 6.2.2009 16:12

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od Zehavi »

moje zlá parta:

já - Monroe - půlčík/zabiják - chaotic evil, Korgan, Edwin, Viconia, Jaheira, Anomen (toho mám kvůli tomu, že jsem zvědavej na ten jeho quest se změnou přesvědčení).

hrát za zlou partu je trochu ošidný, protože to na mnoha místech vybízí k tomu, že když po tobě někdo něco chce, pošleš ho do háje... a celá ta hra - jak jednička, tak dvojka - směřuje k tomu, že jsi hrdina, ať chceš nebo nechceš. je tam spousta míst, kde se nedostaneš dál, pokud se nezachováš "dobře". ale udržování nízký reputace není vůbec složitý, pokud teda hraješ opravdu zle..

taky s těma npc je kříž... zatímco v bg1 je postav všech přesvědčení tolik, že člověk neví, jakou skupinku sestavit, bg2 je chudší... takže pro zlou skupinu považuju za klíčový korgana, edwina a viconii a zbytek se musí nějak doplnit postavama neutrálníma, případně dobrejma (což teda moc nedoporučuju). myslím, že by do zlý skupiny byl dobrej třeba jan jansen, kterýho jsem si nevzal, protože s ním hraju ve svojí první partě a v týhle jsem si chtěl vyzkoušet nový postavy.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od sevencreature »

To je dost dobrá družina (možná bych vzal Mazzy místo Viconie - ale to by asi bylo lepší do dobré družiny :think:). Ale rozhodně Minsca místo Anomena - tím se lépe využije potenciál hlášek (sice je Minsc debil a postava vesměs na nic, ve srovnání s Anomenem, ale má lepší interakce s družiníky :-D - obzvlášť s Edwinem).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zehavi
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 6.2.2009 16:12

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od Zehavi »

no já s minskem a mazzy hraju ve svojí skupině číslo jedna... tohle je takovej spíš experiment - chci to zkusit prostě jinak... včetně toho, jakou budu mít družinu. ano, vím, že anomen je absolutně nesnesitelnej idiot a dokonce ani v boji není k ničemu, ale chci vyzkoušet ten quest, jak jsem říkal... a viconii chci zase kvůli romanci... a minsc s mazzy se stejně do zlý party nehodí, i když ten potenciál hlášek a rozhovorů tam stoprocentně je (něco jsem zaslech o parádních dialozích mazzy s korganem například).

jinak "normálně" hraju: zehavi (člověk - bard - chaotic neutral), minsc, jaheira, aerie, jan jansen, mazzy.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od sevencreature »

Nee, tím myslím, že Anomen nemá nějak zvlášť zajímavé interakce s ostatními družiníky, co se bojového použití týče je to naopak velmi silná postava. Naopak Mazzy je zábavná s Korganem, Korgan s Janem a Jaheirou, Edwin s Jaheirou a Minscem. Obecně nejzábavnější kombinace jsou dle mého názoru zlé i dobré postavy dohromady :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zehavi
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 6.2.2009 16:12

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od Zehavi »

ale když máš dobré a zlé postavy dohromady, tak ti hrozí, že ty interakce vyústí v ozbrojený konflikt mezi nimi... nebo ne? mmm, to jsem měl vyzkoušet spíš s tím chaotic neutralem, co se dá dělat...

anomen je mi vyloženě nesympatický - vidím to tak, že udělám ten quest (aby zabil nějakou tu slečnu a nestal se rytířem *zlý smích*) a pak ho na umařině vrchovině vyměním za mazzy.
Uživatelský avatar
Dani
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 26.7.2009 20:36

Re: Hra za zlý charakter, skupinu...

Příspěvek od Dani »

Ja som pred pár mesiacmi hrala za zlú postavu muža pol-elfského(skôr pol-drow) bojovníka/mága v jednotke som mala v družine Xzara, Montarona, Kagaina, Edwina a Viconia, pretože v prvom diely je veľký výber zlých postáv. No a v druhom diely je tu problém, lebo je tu nedostatok zlých NPC takže mala som takto družinu Edwin, Viconia (moja postava mala s ňou románik), Korgan, Jan Jansen (iný čistý zlodej ako Yoshimo nie je), Yoshimo/Imoen/Sarevok. Zlá postava má výhodu to, že keď pekle robí tie skúšky s Bhaalovými slzami a výberie si zlú časť tak na konci sa mu pridajú vlastnosti skúsenosti a má samozrejme plášť Nymf a ten meč čím zabil toho džina. Ako prvýkrát som hrala za zlú postavu, ale ako moc ma to tak neoslovilo, asi preto lebo viac hrám za dobrých než za zlých či neutrálnych., ale možno si skúsim niekedy znova hrať za zlú postavu.
Moje výtvory si pozrite na http://danitheangeldevil.deviantart.com/
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“