Komentujte Podivnou Společnost

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Carlos »

zde :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Field Mouse »

- Úvod bych úplně vynechal - k hlavní zápletce jej vůbec není třeba znát.
- A některé výrazy jako "mocnost" či "psychik" či "Tohle je bráněné proti mému plemeni" zní dosti nečesky
- ti dva nevěděli, co jsou ti Vágnerovi zač?
- proč nechali skoro všechny zbraně v autě?
Ale jinak celkem dobrý. Vágnerová byla moje němčinářka na gymplu, dobřes jí to nandal :-D
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Očekávali slabší oponenty, je to rozepsané v pokračování (dokonce jsou to jedny z prvních vět poté, co vstanou ze země :-D ). A ty výrazy ještě rozepíšu, mocnosti jsou asi docela jasné a psychik taky. Plemena se vážou k mocnostem, taky ještě bude vysvětleno.

Díky za připomínky, ty jsou důležité pro zlepšení ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Cesare »

Velmi čtivý.
A já jako arachnofobik jsem si to opravdu ... užila...;-)

Jen jedna konkrétní drobnost:
Přišel za ním Rostislav Barszány. Ředitel pobočky. Během krátké doby se dopracoval až na ředitele pobočky.
Drhne...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Pravda, děkuji.

Do středy konečně přidám slibované pokračování :mrgreen:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Tarreb »

Malé rýpnutí:
Carlos píše: ,,Psychik?“ zeptal se Petr.
Jak se liší psychik od psionika :eh: :?: :lol:
Jinak se mi povídka líbila, četl jsem jí jedním dechem. Doufám, že budeš mít čas pokračovat

75%, pokuď bych měl hodnotit.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Díky.
No, snad konečně dopíšu další. Píšu to převážně cestou z práce, takže to trochu trvá no :-)

Hádám, že psionik a psychik bude totéž (záleží na tom, co mi přelétne zrovna přes nos :-D ). Uvidíme ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Tarreb »

Při cetování kamkoliv se IMHO píše úplně nejlépe. A taky platí Murphyho zákon- nemáš zápisník= máš nejvíce nápadů ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

S tím zápisníkem to platí na 100% :-(
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Tarreb »

Hmm, asi budu ještě chvíli drbat čuníka za ušima, chro chro ;-) .

Hrozně, jak jsou ti chlápci pojmenovaní-Rostislav apod. Toho se drž, má to tak nějak ,,koule", tato archaická jména.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já totiž nesnáším vymýšlení jmen a pojmenovávání postav, míst a příběhů. Tak tam vždycky nacpu něco, u čeho si člověk řekne - "To snad nemyslí vážně?" :mrgreen:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Tarreb »

No mě se spíše líbí že ta jména jsou čeká, nemám rád když se u českých autorů jmenují hrdinové třeba John.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Tarreb »

Oukej, tak druhá část je také dobrá. :applause: Kvalitou celkem srovnatelné s 1. částí povídky, ale:
Martin měl dost času, aby nakumuloval sílu.
Nešlo by nějaké synonimum? Ať Martin raději kumuluje moc, Energii apod? Sílu nech Jediům. :lol:
To znamenalo, že v jednu chvíli může dokázat cokoli, ale v další vůbec nic. Nebylo to jako choroba – chřipka je chřipka pořád, ale tyhle anomálie se lišily člověk od člověka.
Naprosto nechápu, co chtěl básník říct ;-)

Dovolím si doporučiti, abys z těch andělů :angel: (serafové?) udělal důstojnější protivníky, hmm. ;-)

Monika se naštve, rozletí se do útoku jako "malý, svítící tryskáč", dostane přes držku, rozplácne se o zeď, oživí biskupa, ač je seraf tak nekáže odrazit prostou telekinezi a zabije jí biskupova exploze. To vypadá téměř, jako kdyby Alex mlátil čtyřletou holku, hmm :-? .

Ten konec mi absolutně nedává smysl. Monika, bytost tvořená nejspíše čirou, (božskou, předpokládám) energií je zabita výšlehem (opět božské) energie z biskupova těla. Pochopil jsem to dobře, že ten biskup se "vyhodil do vzduchu" sám, neboť chtěl Alexe vzít s sebou?
Zkrátka:
1. Seraf je
Vyslanec samotné moci Boží
, tedy bytost tvořená čistou energií. Ok?
2. Biskup, jako vysoko postavený vyznavač božstva nejspíše bude mít určité množství této energie v sobě. Ok?
3. Seraf je "poslán domů" výbuchem pro něj zanedbatelného množství energie - podotýkám, že výbuchu té energie, z níž je stvořen. Následně je poslán domů (k Bohu?), tedy do sféry energie, z níž je sám stvořen, ale jejíž zanedbatelné množství ho dokáže zničit.
wtf? :shock: :shock:

Sakra chlape, opravdu mě to mrzí; původně jsem chtěl dát 80%, ale ten konec.... :anxious:
Takže 65%.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Seraf je něco jako bojovný anděl, ale ne tak mocný jako anděl, má blíže spíš k člověku s několika specielními dovednostmi (tedy kosti a maso, než nějaká energie). Biskup je v podstatě určitý druh anomálie - dokáže komunikovat s mocností a tato mocnost jej dokáže přímo ovládat - výbuch nebyl nějaký suicide attack - v podstatě otevřel portál směrem k domovině božské mocnosti, ale vzal tam s sebou serafa, který se jen tak nemůže vrátit (proč se dá odvodit, ale bude dále rozebráno). S Monikou se totiž ještě potkáme a bude to ošklivé ;-)

Dál - seraf je přesně tak silný, jak jsem si ho představoval. Naopak Alex je postavou jaksi přemocnou. Povídka věnovaná přímo jemu se jmenuje 'Kartář', proto i to oslovení, a v kratším horizontu bude uveřejněn společně s pokračováním Milanova osudu (má totiž přímou návaznost). Tedy příměr s čtyřletou holkou je zcela namístě, neboť silnější oponenti přijdou (
Zobrazit spoiler
možná se dostane na samotné hlavy mocností :twisted: Ale kdo ví?
).
Naprosto nechápu, co chtěl básník říct
To je právě narážka na biskupa, byť jsem bohužel tuto neobratnost neobjevil při kontrole. Jde o to, že každá anomálie (v podstatě bys to mohl přirovnat k X-menům) znamená něco docela jiného - Martin dokáže manipulovat s předměty, v nichž není živá energie - pokud zvedne někoho silou úderu, udělá to díky tomu, že se mu podaří 'zhmotnit' nakrátko vzduch a udeřit jako beranidlem. Biskupové dokáží komunikovat s mocností a asi jim ještě vymyslím nějaké další tríčky.

Slovo 'síla' je zvolené nikoli jako součást nějakého názvosloví ale vyloženě jako třeba stamina. Nechtěl jsem vystřeďovat zbytečně moc pojmů pro mou mytologii.

Jinak určo díky na hodnocení. Během dvou týdnů přijde takový trochu spin-off 'Svátek čarodějnic', který bude trochu oddechovější a spíše ve vybíječkově-thrillerovém stylu :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Komentujte Podivnou Společnost

Příspěvek od Tarreb »

Ještě si dovolím něco k první části:
morbidně obézní
??? :shock: Co to znamená? Tlustý jako zombie? :lol:
Síla úderu byla neuvěřitelně silná
To nee, to není šťastné...
maniak přes čísla
To také není příliš vhodně zvolené. Co takhle profík přes čísla, matematický expert? Maniak má v sobě takový moc negativní přídech...
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“