Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Zde se sbírá odpad z celého Sigilu. Klidně si přidejte i svoji hromádku, ale počítejte s tím, že věci se zde ztrácejí...
ЇЯMA

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od ЇЯMA »

ЇЯMA píše:Hlavně, pište další vlastnosti, stává se z toho diskuze o paroubkovi.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od CeBrk »

Sice nejsem odborník na pravidla D&D, ale pokud mne mé chabé poznatky nematou, jest pro lidského humanoida maximem 18 bodů. Tedy inteligenci na 18-ti by mohl mít například Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Einstein, Gauss, Euler, Archimedes, Kant a samozřejmě i ЇЯMA. Z toho se dá lehce vyvodit, že průměrem bude nejspíš hodnota 9. S těmito sic primitivními, ale pro tento případ i dostatečnými, znalostmi se již dá pracovat. Narozdíl od ostatních zde, kteří se - jistě oprávněně - povětšinou považují za nařachané génie, se pokusím o realistický odhad.

Síla:
Nedávno jsem na internetu našel nějaké tabulky ( http://www.sportvital.cz/sport/testy/fi ... ila/kliky/ ), kolik určitých sportovních výkonů (kliky, shyby, atd...) má udělat průměrný člověk v tom kterém věku. Podle těchto informací jsem silově podprůměrný. Odhaduji se tak na 7 bodů. Bojová povolání bych tedy asi ve Forgotten Realms zastávat nemohl. Snad to bude dále lepší.

U dalších vlastností se bohužel už o nějaká fakta opírat nemohu a budu se muset spokojit s odhady.

Obratnost:
Těžko říci zdali se pod tuto vlastnost podepisuje spíše ohebnost, či šikovnost, ale v mém případě je to celkem jedno. Co se týče ohebnosti, jsem na tom více než mizerně. O tom že bych například spojil ruce za zády, nebo s nepokrčenými koleny dosáhl prsty na zem, si mohu nechat jen zdát. Je sice pravda, že díky tomu hned tak před někým neohnu hřbet, ani kdybch chtěl, ale to je asi tak jediná mentální výhoda mé fyzické ztuhlosti. Co se týče šikovnost, nejsem na tom o moc lépe. O tělocviku na základce jsem sice například kozu bez problémů přeskočil, ale už pouhopouhý kotoul vzad, či výmyk, pro mne byl nepřekonatelný problém. Odhaduji tedy sebekriticky svou obratnost na 4 body.

Odolnost:
Tak tady jsem v koncích. Vůbec nemám tušení jak se zde alespoň odhadem ohodnotit. Do nějakého nařachaného skaliska mám daleko, ale úplně křehká třasořitka také nejsem. Nicméně i tak bych se zde viděl podprůměrně. Řekněme takových 7 bodů.

Inteligence:
Zde by mi při hodnocení jistě pomohl výsledek z nějakého seriozního IQ testu... škoda. Na střední škole jsme sice nějaký dělali, ale já si výsledek nepamatuji. Což už samo o sobě něco o mé inteligenci vypovídá. Pamatuji si pouze, že na mne ta psycholožka vychrlila nějaké větší množství čísel, mávala mi před zrakem nějakou křivkou a nakonec mi řekla že mám na to jít na vysokou školu. Což sice byla informace veskrze pozitivní, ovšem pouze dokud jsem se nedozvěděl, že to řekla v podstatě všem. Matně si však vybavuji že jsem měl výsledky podprůměrné. S čímž krásně korespondují mé školní výsledky. Čtyřky od páté třídy základní školy a celkové průměry kolem tří nesvědčí o přílišné bystrosti. I zcela evidentní neschopnost se nějak inteligentně projevovat v reálném životě svědčí o jisté duševní nedostatečnosti. I zde bych se tedy odhadl na 7 bodů.

Moudrost:
Tohle bude asi moje nejslabší stránka. Moudrost, tedy životní zkušenosti, a znalosti všeobecně, není něco, čím bych se mohl chlubit. Když už nic jiného, stačí jen zalistovat zdejšími diskusemi. Malý počet mých vlastních příspěvků na zdejší diskusi není způsoben ani tak nezájmem, jako spíš neschopností něco kloudného k tématu říci. Člověk tak sice - po vzoru rčení: mlčeti zlato - neoprávněně získá jaký si titul zamlklého a povýšeného mudrlanta, ale to je pouze mazaná kamufláž a fikaná přetvářka. I při občasných rozhovorech v reálném životě jasně cítím, jak jsem co se týče vědomostí a jejich uplatnění zaostalý. Zde se víc jak třemi body ohodnotit netroufám.

Charisma:
Možná jsem se trochu ukvapil, když jsem jako svou nejslabší vlastnost jmenoval moudrost. I charisma se těžko hodnotí, protože jak je asi zřejmé, nejde o synonymum ke slovu krása. O tom jak svým vystupováním působím na druhé je spíš otázka pro ostatní a né pro mne. Nicméně bez nějakých větších průtahů a okecávání bych se ohodnotil tak na 3 body. Jeden, či dva body to už je i na mne moc málo. Toto hodnocení je vyhrazeno pro nějaké smradlavé a připoblité bezdomovce bez i těch nejmenších znalostí etikety. I při své pověstné sebekritice se domnívám, že tak hlubokou jsem - dosud - neklesl.


Otázka tedy zní, jaké povolání, nebo ještě lépe řečeno - roli - bych měl a mohl například v takovém Forgotten Realms zastávat? Snad nějakého vyzáblého poskoka bojovníka, jenž by za svým silnějším kolegou tahal jeho vercajk. Možná pomocný opisovač kouzel do kouzelnické knihy... ne, ani to není ideální. Nevím... no, třeba... hmm... možná bych vůbec nemusel být členem nějaké party dobrodruhů. Jistě, domnívám se, že bych mohl krásně posloužit jako podřadná součást mocné magie. Takové kouzlo první úrovně na vyvolání druhořadých potvor, jenž by měly jako jediný úděl odlákat první útok nepřátel a pak zbaběle chcípnout, to bych myslím zvládl.

A v této horké chvilce Imoen zvolala: "Summoning CeBrks"! A jak řekla, tak se i stalo. Za podivného jiskření a v doprovodu štiplavého dýmu a par se - jako by pomalu a neochotně - nad krví potřísněnou podlahou zhmotnilo několik podivných stvoření. Neznalému pozorovateli by mohla zprvu připomínat jaké si vyzáblé skřety, ale již druhý pohled neomylně ukázal první ve světle omylu. Jakmile se dým a mlhy kouzla rozplynuly, nestálý jas loučí a svící dopadl na trojici podivných bytostí nevábného půvabu a rozumu mdlého. Tupá očka rychle a zmatečně přelétla místní situací a pak - aniž by dostaly tyto kreatury jediný povel - se vrhly v bezhlavém útoku na nepřátele. Za pouhý zlomek sekundy však plamenný výbuch fireballu sežehl trojici bytostí, jenž za neartikulovaného řevu skonaly smrtí více než bídnou. Ještě chvilku bylo vidět, jak se zčernalé a ohořelé údy těchto kreatur zmítají v nezměrných bolestech a v dalších okamžicích v groteskních pozicích padají s nepříjemně hlasitým a smrtelným žuchnutím na tvrdou, již notně zasviněnou, podlahu. I tento nicotný zlomek času však stačil, aby z rukou tmavé drowky a andělsky bělostné bytosti bez křídel, s precizní přesností zkušených kněžek, vylétla dva strašlivá mračna. Dřív než se skupina nepřátel vzpamatovala, již rovněž ležela na podlaze a jejich těla s děsivou rychlostí rozežíral kyselinový mrak. "To bylo o fous" pomyslela si mladá kouzelnice s vizáží zlodějky a v duchu vysekla poklonu jednoduchému, avšak účinnému kouzlu první úrovně, jenž jim opět v nesnázích prokázalo cennou službu.


Summoning CeBrks:

Toto jednoduché kouzlo vyvolá menší počet podřadných kreatur, jenž bez dalších rozkazů okamžitě zaútočí na nejbližšího nepřítele. Díky mdlé inteligenci nejsou schopni přijímat jakékoli rozkazy a pokud není v dohledu jediný nepřítel jen tak tupě stojí na místě a odmítají kromě rozkazů byť jen následovat svého pána.

Počet potvor: 1 až 4
Doba trvání: 16 kol
Dosah: viditelnost
Délka kouzlení: 1

CeBrk's stats:

Síla 7
Obratnost 4
Odolnost 7
Inteligence 7
Moudrost 3
Charisma 3
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od Hamster »

CeBrk: Máš štěstí že thread je v hadrníkovi a takový OT je tudíž tolerovatelný.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od CeBrk »

Hamster píše:CeBrk: Máš štěstí že thread je v hadrníkovi a takový OT je tudíž tolerovatelný.
Dlouho předlouho jsem hledal, pátral a tápal v zákoutích džungle a bažin zdejších diskusí, ale téma: "koutek přehnaného dostatku sebereflexe" tu - zatím - evidentně ještě nikdo nezaložil (asi je pro zdejší elitu národa zbytečné). Nezbylo mi tedy nic jiného než dále maskovat svou pravou podstatu nelidské bytosti vyšší úrovně bytí a vás - podřadné humanoidy postavené na bázi uhlíku - soustavně mást sebekritickými traktáty nepochopené kvality a nezměrných rozměrů.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od Jab »

Hamster píše:CeBrk: Máš štěstí že thread je v hadrníkovi a takový OT je tudíž tolerovatelný.
:-? Njn. Pak dnes nebo zítra zkusím vymyslet, kam mu to přesunout mimo hadrníka.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od CeBrk »

Jab píše:
Hamster píše:CeBrk: Máš štěstí že thread je v hadrníkovi a takový OT je tudíž tolerovatelný.
:-? Njn. Pak dnes nebo zítra zkusím vymyslet, kam mu to přesunout mimo hadrníka.
Jabe, jeden z mnoha malicherných důvodů proč jsem se rozhodl tohle napsat (vyjma například nudy) byl i fakt, že se to celé ukrývá na Hadrníkově náměstí. Představa, že by tenhle blábol mě oficiální téma, mě děsí.

Člověk by řekl, že takový příspěvek spíše urychlí neodvratnou anihilaci tohoto vlákna, a ne že mu pomůže reinkarnovat.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od Jab »

CeBrk: To máš holt blbé, že se mi tvá sebeironie líbí a přijde mi osvěžující. :-)
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od CeBrk »

Jab píše:CeBrk: To máš holt blbé, že se mi tvá sebeironie líbí a přijde mi osvěžující. :-)
Právě sis udělal mocného nepřítele :-)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od Field Mouse »

Bah! Lidé se zde snaží otevřít svá srdce a sdělit zde široké veřejnosti nejintimnější detaily svých AD&D statistik a nezaslouží si, aby si z nich byla dělána takováto legrace! Je to příliš vážná záležitost! Nenápadně se posmívat tomu, že mnoho obyvatel tohoto fóra disponuje hrdinskými proporcemi - vždyť nikdo nemůže za to, jaký je! Taková jasná provokace při nedůvěryhodné zástěrce touhy po odumření tématu, které již bylo takřka půl roku neaktivní! Souboj v kámen-nůžky-papíru na urážitele!
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od CeBrk »

Field Mouse píše:...Souboj v kámen-nůžky-papíru na urážitele!
To nepůjde. Po několika nešťastných incidentech z dětství mi psychiatr kameny i nůžky brát do ruky zakázal a papír naopak doporučil.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Koutek bezbřehého nedostatku sebereflexe

Příspěvek od Hamster »

Papír ti ke hře stačí. Dáme někdy o prachy.
Odpovědět

Zpět na „Hadrníkovo náměstí“