Mozkožrouti

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Mozkožrouti

Příspěvek od DelMann2 »

Takže jsem si asi po dvěstěosumdesáti letech řekl, že budu hrát BG2 (nikdy jsem předtím nehrál, jedině Planescape/NWN/2/atd.). Dohrál jsem Shadows of Amn, všechno dobrý a tak, přestup na Throne of Bhaal dobrý, fajn. Ale začínám mít značný potíže. Je ta hra opravdu tak těžká, nebo jsem idiot? Uvedu pár příkladů.

Ještě v Shadows jsem opravdu nechápal, jak mě může mozkozřout dát IK -> Stoky, tajný vchod.

Všeobecný boj s draky -> totálně nemožný. Frikurrga (ten, co dává úkol u čelenky) jsem vynechal. Předpokládám, že na tom levelu a gearu ho stěží někdo zahrává. Nazkurgul` u milovaného Jona v Sundrassilu, toho jsem potopil náhodným masem na kámen. Největší štěstí pod sluncem. Ten, který chrání pána přízraků v questech pro Trhov, další, kterého jsem přeskočil, pravděpodobně stejně volba většiny. Ale vrcholem je Drakonis, ten, který chrání vchod k dalšímu spoleznci. První nedraková fáze je klídek, vzheledem k tomu, že mého mága jakousi náhodou nemůže zranit ničím, co dělá, ani za živůtek. Pak příjde drak, peklo. Jediná věc, která mě aspoň trošku přiblížila je - zastav čas, vylepšená hbitost a prát do něj všechno, co mám. Jinak se všema hážě přes celou lokaci, dává jim fear, spánek a bůh ví co ne.

Rolluju s Minscem, Jaheirou, Aeriou, Imoen, Valygarem a mnou, mágem
(bez specifikace). Přemejšlel jsem o dalším fighterovi za Imoen/Aeriu (Sarevok/někdo), podlě mě mám přemágováno a navíc v ToBu jsem si všiml, že 75% věcí je nemožný potopit magií. Nebejt Misca a Valygara tak neexistuje možnost, že bych cokoliv zabil.

TL;DR Rady na boj s draky? Jiný setup party? Specifické kombinace kouzel? Mozkožrouti?

PS omlouvám se za zkomoleniny jmen. Doufám, že je vše tak něják srozumitelné a ano, negoogloval jsem. Rád bych viděl nějáký ošklivý a poučný odpovědi :).
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mecker »

Mnoho bojů je obtížných a často vyžadují loady.
Firkraag je mnohem těžší než Thaxll'ssillyia (stínový drak v Umařině vrchovině) a většina lidí ho vynechává a vrací se pro něj později. Ale samozřejmě se dá zabít i na nízkých levelech, ale je zapotřebí více silných bojovníků, ochrany před ohněm a strachem (samozřejmě hodně štěstí) a rušit mu jeho Stoneskin.

Thaxll'ssillyia není příliš odolný na některá kouzla, takže by ho tvá družina měla v pohodě zabít. Je ale potřeba být chráněn s tankem kouzlem Negative Plane Protection.

Drakonise taky nemám rád, ale zdá se mi, že jsem na něj používal Earthquake (ale už si to přesně nepamatuji). A Timestop se mi nezdá moc rozumný, jelikož Neviditelné stopaře vyvolává i když běží kouzlo. Pro problémy s omráčením a strachem použí kněžské kouzlo Chaotic Commands.

Na Mozkoužrouty posílám kvanta vyvolaných potvor a nebo někoho s Chaotic Commands. Důležité je, aby jsi vždy stáhl z boje postavu, zasaženou "vysátím mozku".

Každopádně je to tak, jak píšeš: hrubá síla je v ToB užitečnější více než magie.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozkožrout

Příspěvek od CrowX »

http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=3&t=564
Jeden z najlepších threads na tomto fóre - je tam všetko, čo potrebuješ vedieť o používaní kúziel a iných vecí v BG.
There is a limit to stupidity.
182
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mirorich »

to Delmann2: můj postup

na draky: pokud jsi na nížší úrovni, tak mágům nacpat dostatek kouzel "tajné slovo" a "zlom". Tím by jsi měl zrušit drakova ochranná kouzla. Samozřejmě nezapomínat na kouzlo "odstraň strach" (to kněžské na první úrovni je lepší, bo se sesílá kratší dobu).
Konkrétně na Firkraaga posílám nejprve vyvolané stvůry a válečníky nechávám čekat v druhé linii. Firkraag totiž poměrně brzy použije odhození a takhle odhodí jen přisluhovače, zatímco válečníci se na něj sesypou hned v zápětí. Postup samozřejmě můžeš prohodit, jde o to, aby se ti nedostal na kouzelníky.
S vyvolanýma příšerama není Firkraag žádný velký soupeř, kor pokud máš na celé partě spěch, nebo ještě lépe, "vylepšený spěch" na bojovnících.
Co se týče Jonova černého draka v elfím městě, tak na něj poměrně spolehlivě platí 2x "strašlivé vadnutí Abiho Dalzima", kteréžto kouzlo už v této fázi jistě máš.
Obecně bych řekl, že draci nějak extra silní nejsou. Respektive dají se celkem rozumně porazit. Jediný opravdu těžší drak je Draconis, ale i ten se dá zvládnout. Např. 4x vyvolaný elementál + strašlivé vadnutí + tvoji bojovníci udělá i s Draconisem krátký proces (nezapomínat na rušení jeho kouzelnických ochran).
Mimochodem, vidím že hraješ Jaheiru. Tahle postava je kromě jiného i vynikající nárazník - brnění + štít + kamenná kůže a máš vynikajícího tanka s vysokým AC a ještě dočasnou fyzickou nezranitelností díky kamenné kůži.

na mozkožrouty: na nižších úrovních to jsou opravdu hajzlové, hlavně když jsou pohromadě ve větším počtu. Tady pomohou asi jen "zmatené příkazy" na bojovnících (pozor! ochrání tě jen pře omráčením, nikoliv ale před vysátím mozku a tudíž instant killem!).
Vyvolané příšery mi na mozkožrouty moc nefungovali, neb je mozkožrouti vždy omráčí (a to i démona z brány!). Jediná vyvolaná příšera na kterou byli mozkožrouti krácí je vyvolaný kostěný válečník (nejlépe v několika exemplářích a se zakouzleným spěchem). Proti zrychleným velkým kostlivcům se mozkožrouti moc nechytali (jejich omračující kouzla na ně nefungují).
Jinak z kouzel ještě na mozkožrouty fungoval celkem i smrtící mrak tuším.

Co se týče tvé party, tak bych řekl, že je ok. Nepřijde mi přemágovaná. Mám tam dva dobré bojovníky, jednoho super tanka - druida (Jaheira), a pak 3 čisté kouzelníky. Nevidím v té partě problém. Sám teď hraji partu: bojovník Korgan, klerička Viconia, mág Edvin, mág Imoen, vlkodlačí druid Cernd a pak můj duall class bojovník/mág, kde mám kouzelníků ještě více. :-)
Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re: Mozkožrout

Příspěvek od DelMann2 »

Děkuji pěkně za všechny rady. :dancing:
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Girtmen »

Co se týče jaheiry tak až uní dostaneš přeměnu na elementála tak se může jít štít bodnout protože pak už je to procházka sadem dej jí plátovku kopí který přidává životy pozor i léčí to kopí ps: to kopí se dá koupit v shadow of amn. Já na drakonise šel až po strážcově tvrzi je to tuhej soupeř ale jak někdo tu řikal rušit ochrany melfovy meteority magická střela a rubat bojovníkama co to de. Jo a dej všem boty rychlosti vzláště bojovníkům nezapomeň na ochranu před strachem. Jinak jehaira je dobrej bijec v podobě zemního elementála jinak drakonis myslim že neni nejhorší soupeř nejvíc mi dali zabrat nagy u melisan to jsou teprve svině. Ale i ten drakonis je dost tuhej. Abych nezapomněl na začátku jsou mozkožrouti tuhý ale jak získáš u ohnivý hory phillickou čepel (myslim že tak se jmenuje tak bude jeden člen party immuní vůči vysátí mozku což je imba).
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mecker »

Girtmen: Je to Psionická čepel, ale neochrání tě proti vysátí mozku, nýbrž jen proti zmatení a všem formám psionických útoků.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Girtmen »

řekněme že jsem tu čepel měl a nedostal jsem ik a navíc jsem měl stejnej počet inteligence takže nevim a bojoval jsem proti mozkožroutům a poslal jsem tam fightera
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mirorich »

Girtmen: asi jsi měl v té době už tak vysoké AC, že tě prostě ti mozkožrouti netrefili. Třeba já ten psionický obouručák prakticky vůbec nepoužívám, bo v téhle fázi mi už mozkožrouti většinou nedělají problém (procházejí mi záchranné hody). Nicméně ten meč by opravdu neměl chránit proti vysátí mozku (pokud chrání, tak je to nějaký skrytý bonus :-) ).

Ohledně Jaheiry, používám u ní šťít harmonie +3 (imunity na zmámení, zmatení a držení myslím) a jsem velmi spokojený. :-)
Nicméně by mě zajímalo, jaké kopí máš konkrétně na mysli, protože si nějak nevybavuji žádné kopí, co by dokázalo léčit (kor z původní SoA).
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mecker »

Řekl bych, že má namysli Kopí Kuldaharu +3, které přidává 8 životů. Ale že by léčilo, tak o tom nic nevím. :think:
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mirorich »

Jo tak na toho bonusového obchodníka jsem úplně zapomněl (což bude asi tím, že jsem od něj nikdy nic nekoupil :-) ). Kopí jsem nikdy moc nepoužíval, přesto bych asi šáhnul po jiných kouscích, když už bych si musel vybrat.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mecker »

Kontroloval jsem to kopí a žádné léčivé schopnosti nemá.

To kopí a spoustu dalších věcí co nabízejí, jsem nikdy nekoupil, protože v době kdy by se hodily, tak jsem na ně neměl peníze. A později se z nich stávají druhořadé předměty vhodné leda tak do sbírky v Bezedném vaku.
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Girtmen »

Má ale musíte to kopí postavě dát a odejmout a takle pokračovat. Jinak ta čepel opravdu má ten bonus když jsem si vzal jinou zbraň s tou stejnou postavou tak mě zabily během chvilky takže opravdu chrání. Myslim že na zmatení jsou i jiné předměty než štít harmonie a na držení jsou i jiné věci. Jinak jak řikam jaheira jak dostane schopnost přeměny na elementála pak je to pohoda.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Mirorich »

Hele teď si teda nejsem jistý, jestli si to nepletu s IW2, ale nebude mít náhodou Jaheira při přeměně v elementála jen jeden útok? Já teda přeměny moc nehrál, přišly mi jako slabota. A mám dokonce i pocit, že přeměna v elementára neochrání postavu před zaříkávací magií (zmámení, zmatek apod.)

Jinak s tím šťítem je to tak, že máš všechny tyhle imunity na jednom předmětu, který ti navíc dává hodně solidní bonus k AC. A to je vždy výhoda. Ve výběru další výbavy pak budeš mít volnější ruku.

Co se týče té Psionické čepele, tak to bude asi nějaký bug. Ale dobré vědět, alespoň trochu stoupla její cena. :-)
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Mozkožrout

Příspěvek od Girtmen »

Řeknu co mam u jaheiry v top u mellisan na sobě začnu. Takže helma ochrany proti zmámení, zbroj z šupin bílého draka, rukavice zlobří síly, prsten 1: ovlivnění člověka prsten 2: jádrového dřeva, náhrdelník stálosti podoby pásek síly kamenného obra boty rychlosti zbraně ps: mohl jsem mít oštěp + 6 ale byl jsem línej a navíc mě štvaly ty portály v strážcově tvrzy kopí + 3 probodávač kopí kuldaharu +3. níc ochrany přeměna na elementála atd. Jinak ta psionická čepel jsem koukal a dává imunitu vůči všem formám psionických útoků takže asi opravdu chrání před vysátím mozku od mozkožroutů.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“