Hra za zlý charakter, skupinu...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
ixo
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2005 19:35

Zlá skupina (BG2)

Příspěvek od ixo »

Skusali ste hrat zlu partu v BG2? Ak hej co by ste poradili ake NPC vybrat a ako vlastne hrat, aby som mal poves zlej partie a zaroven aby mi neusli kvoli tomu questy? Ja planujem skusit evil Barda (kvoli tomu divadlu co mozem dostat :-D )... Napiste co si myslite, ja som nikdy zlu partiu nehral...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já to sice zkoušel, ale moc mi to nešlo... :-/
V BG2 už bývá problém vůbec zlou partu sestavit... i když občas aji dobrou, těch zlých postav tam tolik nejni. Ale nějakej neutrál snad Tvou společnost snese, nebudeš-li masový vrah :-D
Mňo, v BG2 nejni nějaké "alternativní dobrodružství" pro zlouny jako v FallOutu, maximálně občas narazíš na quest, který můžeš vyřešit jako dobrák/zloun, přičemž zlouni jsou všemožně penalizováni, ať už zážitky či zkušenostmi, navíc ta "zlá řešení" často ani nebývaj plnohodnotná, jako třeba problém Druidského háje a Trhova...
Ale máš tam tu mírně odlišnou hlavní linii, přidáš-li se k Bodhi...
V BG2 ani nejde být opravdu zlý, i když ty možnosti být zlý využiješ, stejně Tě to většinou bude tlačit k "dobrým" řešením, nevyhneš se jim. Plnohodnotných zlých řešení je tam jen malinko, a většinou u měnších questů. Akorát můžeš být v rozhovorech trochu protivnější, beztak jsou všehcny koncipovány stylem 1. "ano, rád", 2. ano, ale za prachy, parchante, 3. ne.
No ale ještě můžeš masakrovat civily, jen nevím, k čemu by to bylo, navíc takovej zloun stojí za pendrek...

Jinak questy Ti kvůli špatné pověsti utíkat nebudou, nebude-li přímo třeba 3... :-) No a reputace se dá ještě snižovat později proměnov v Zabijáka, ale to je nuda, že...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já to za zlou partu zkusil a dá se to. Složení bylo myslím charname[fighter], Korgan, Jaheira, Viconie, Jan, Edwin.
Je pravda, že jsem se musel spokojit s řešením "ano, ale za peníze" a jednou jsem se dostal snad k reputaci 16.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

ano, vrchol "zla" je v BG opravdu role žoldáka a vydřiducha, nějaké vyvražďování a genocidy jako v mém oblíbeném Falloutu se bohužel nekonají :cry:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zlá parta? Já (M/F), Viconia (Anomen při hře za ženu), Korgan, Edwin, Jan (Imoen), v datadisku přibírám Sarevoka.
Bohužel není ve hře tolik evil postav, aby šlo vytvořit plně zlou družinu :-?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

ixo:A když budeš mít reputaci nižší než 4 tak na tebe bude útočit i Amnská stráž se zahalenýma :twisted:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Psychopatka Valen
Ariena
Kido
Tsujatha
Naposledy upravil(a) Velehal dne 15.2.2006 19:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Valen nee, fujfuj.
Jinak Edwin je jasnej, možná i Tsujatha(a kdo má rád magickej potenciál, tak oba :-D ) - ikdyž ten má moc expů, vzhledem k jeho přístupnosti...
Pak Jan, ten se nikde neztratí, z Kleriků Viky, možná i neutrální Jaheira/Cernd a z bojovníků Korgan... Jinak z modů asi obsah MfTW - tedy Ariena(s Korganem celkem tanky) a Kido(taková veselá postavička - budu muset zkusit :twisted: ) a možná ještě někdo. Jinak jsem za zlý hrál, ale choval jsem se v podstatě jako dobrej...BG fakt moc neumožňuje hru za zlý :roll: .
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Ja som to za zlú družinu hral i dohral. Zloženie:

Charname (zaklínač, klasicky ;-) ), Viconia, Korgan, Edwin, Jan, Jaheira (v ToB vymenená za Sarevoka). Taká pekne krvavá partička, kazil to len Jan.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Charname (divoka carodejka), Chloe/Sarevok, Korgan, Imoen/Edwin, Viconia, Jan...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Wenom
Sigilan
Příspěvky: 141
Registrován: 30.9.2005 16:40
Bydliště: Mystická země skotačících nahých nymf,kde ti bubáci splní každé přání.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wenom »

Charname (řádný řezník),Kogran,Viconie,Yoshimo,Edwin,Jan
Proč žít, když můžeš zemřít.
Uživatelský avatar
punkejt
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 29.1.2006 23:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punkejt »

Já teď jedu zlou partu Charname(Thief-Assasin), Korgan, Viconia, Edwin, Valen, Jaheira. Tu v ToB vyměnim za Sarevoka. Jinak když jsem hrál ToB naposled za zlo, tak jsem to celý jel jenom v 5ti. :-D Korga, Viconia, Edwin, Sarevok a můj thief-Swashbuckler a dalo se to docela bez potíží, když nikdo kromě Edwina neměl AC vyšší než -6 a moje postava měla tušimže -12.
Uživatelský avatar
Lumtr
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 30.9.2005 8:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lumtr »

Já anti-paladin, Korgan, Edvin, Cernd (Saverok), Viconia, Jan.
"Každá zlá parta má mít svého vlkodlaka" S. Lukjaněnko
QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST
Uživatelský avatar
Raizen
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 1.2.2006 19:35

Příspěvek od Raizen »

za zlo to jde celkem blbě, pokud klesne reputace příliš, tak toho moc nekoupíte a pořád na vás útočí stráž a zahalený; když hraju za zlý, tak si hlídám reputaci cca 6-8, ale když vemu Valen a zabiju ty co po ní jdou, tak je reputace hned na dně…jj, za zlo se platí
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

No já dávám když hraju za zlo:Lučišník, Valigar, Minsk, Viconie, Jan, Edwin.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“