Proč tak málo lidí hraje JRPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Proč nehrajete japonská RPG

Hraju je
10
24%
Jejich příběhy mi připadají infantilní/stupidní
4
10%
Nemám konzoli a nechci se konfigurovat s emulátory
12
29%
Huh? Co je JRPG a čím se liší od normálního RPG?
9
22%
Chtěl bych nějaké zkusit ale k žádnému jsem se nedostal
6
15%
Štve mně jejich linearnost a/nebo náhodné souboje
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Mno, IX... To je pouze souhrn nápadů ze všech předcházejících dílů, skoro se tam neobjevují nové věci... Ale hrát se samozřejmě dá :-D

Hádky mezi přívrženci VII a VIII jsou staré jako VIII, a nikdo je nerozhodl. Podle mě třeba VII je lepší, než VIII, a to jak herně, tak příběhově, ale jak říkám, pouze můj názor.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

FFIX je taková ..divná. Je to samozřejmě stále FF, lepší než většina her okolo, ale oproti FFVII nebo VIII nemá šanci. Jestli chceš opravdu dobrý příběh tak ti doporučuju Xenogears nebo Chrono Cross.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Wiskas píše:FFIX je taková ..divná. Je to samozřejmě stále FF, lepší než většina her okolo, ale oproti FFVII nebo VIII nemá šanci. Jestli chceš opravdu dobrý příběh tak ti doporučuju Xenogears nebo Chrono Cross.
Ještě se dá doplnit : Legend of Dragoon, Xenosaga I, II (příběh ještě neskončil, až ve třetím díle) a třeba Magna Carta : Tears of Blood, Shadow Hearts I, II (v Japonsku už vyšel třetí díl), a výhledově třeba i FFXII.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Nanaki píše:Xenosaga I, II (příběh ještě neskončil, až ve třetím díle)
To se už oficiálně ohlásilo že trojkou to skončí?

A taky nezapomínej že my nekonzolisti se ke Xenosagam nedostanem protože PCSX2 ještě není hotov.
Už se těšim až budu mít PS2, to se upařim k smrti :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Ano, skončí třetím dílem : http://ps2.ign.com/articles/650/650864p1.html. Tedy skončí současný příběh, ale třeba se dočkáme i nějakého pokračování na PS3.

Jinak Legend of Dragoon je na PSX (ale to asi víš) a můžu jen říct - těš se na PS2 (emu, nebo originál), JRPG tam jsou dobrá, byť ne všechna, pochopitelně...
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“