BG2: Tactics (mod)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

BG2: Tactics (mod)

Příspěvek od sevencreature »

Když na něj jdete s 6 člennou družinou, jak chráníte postavy, které jsou poněkud chatrnějšího ražení (Wail of Banshee) a které neustojí Imprisonment?

Odstraní Zone of Sweet Air Teleport Field? Asi ne (ale je to nějaké divné - v clearair.2da je jen Stinking Cloud a Cloudkill, přitom to funguje i na další kouzla, alespoň jsem to s úspěchem používal na Incendiary Cloud :-?

Jinak - funguje vůbec save proti Teleportu v Teleport Field? V popisku je sice napsáno, že ano, ale v efektech mi nějak uniká :-? WTF? To je jako další z mnoha chyb v popiscích? :-?
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 24.10.2006 18:21, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

stale mas predsa zvitok ochrani pred magiou ktori ta ucini imunni na uplne vsetku magiu (a teda aj na teleport), proste poloz nejakeho poriadneho nabuchanca so zbranou aspon +4 ku kangaxovi tak blizko jak to len ide a potom ho uz len doraz :) (ja som tactcis nehral takze toto je len cista teoria)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

dodo: Kangaxx tam není až tak naivní :wink: A ten svitek nehodlám používat :-)

Navíc jak jsem psal - Kangaxx zakouzlí Teleport Field, takže postavy okolo něj jsou náhodně teleportovány po místnosti :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

sevencreature píše:dodo: Kangaxx tam není až tak naivní :wink: A ten svitek nehodlám používat :-)

Navíc jak jsem psal - Kangaxx zakouzlí Teleport Field, takže postavy okolo něj jsou náhodně teleportovány po místnosti :-P
to akoze si ten zvitok setris na horsie casi ktore nikdi nepridu :) ,alebo to jednoducho povazujes za nejaki cheat .

pokial bijes kangaxa az po navrate z podtemna tak to skus nechat na maga, nahadz na neho nejake tie ochrani (odraz smrt , imunita na ochranu) a skus ho premenit na nejaku bestiu (golem alebo napr. ohnivi elemental , i ked si uz nesom isti ci to kuzlo ti dava aj tuto moznost premeni na ohniveho elementala), ostatne postavi ti Kangax sice uvezni ale ak sa ti podari boj vihrat tak si ich potom mozes kuzlom vislobodit (ps: zvitok ochrani pred nemrtvimi na tactics nefunguje???)

je to lepsie????? :)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

sevencreature píše:dodo: Kangaxx tam není až tak naivní :wink: A ten svitek nehodlám používat :-)

Navíc jak jsem psal - Kangaxx zakouzlí Teleport Field, takže postavy okolo něj jsou náhodně teleportovány po místnosti :-P
To stihne?? Stačí klasika - zloděj odhalí iluzi(třeba vybavenej CoM). Mág pak spellstrike a smrtící mlhu, pak ještě jednu(možná 2) a čekat...a bejt mu v dohledu. Pokud Charname umí číst svitky, tak není problém dát Demilicha, pokud ne, tak se mrkni do témata Taktiky - my cheesy Tactic. :-D
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nechránené postavy nechaj pri východe - útočiť bude najmä na tých, ktorých vidí hneď. Ak máš Keldorna tak prvú formu zabiješ v pohode - bez neho je to horšie, pretože je veľka šanca, že hodí imprisonment - takže by si mal mať pripravený SI: abjuration - ten ťa ochráni - ale treba si dávať pozor, pretože dokáže myslím hodiť aj spellstrike alebo niečo podobné. Ešte môžeš skúsiť položiť jednu dve pasce, trochu to môže pomôcť.
Kangaxx alá demi-lich - no proti wail of banshee je najlepšie mať nízke saving throws - alebo si nahádzať s klerikom death ward (nevyskúšané) - teleport field je riadne blbosť, ale ochrániť sa pred ním dá pomocou SI: a príslušná škola, alebo vysoká magic resistance - ja by som ti odporučil, pripraviť si zvitky s protection from undead - aby proste útočil iba na jedného človeka - najlepšie F/M s ochranamy, tým ho zabiješ bez problémov - improved haste a pod sú samozrejmosť
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Syf: Když mám jen jedno kouzlo 8. levelu, tak můžu jen stěží čachrovat se Spellstrike :lol:

CrowX: Díky (netušil jsem, že na ty u vchodu neútočí). Svitky radši nepoužívám :-)

Jo a ty popisky jsou vůbec u kouzel značně nespolehlivé :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Svitek Protection from Magic také chrání před Teleport Field (naprosto skvělé kouzlo, to jen tak mimochodem...tedy ne v situacich, kdy mám naprostou převahu, ale právě v těch, kdy jí má protivník, např. Enclipse Party).
Co si pamatuji, u mě vždy útočil na ty, co neměli Spell Imunity, ať stály kdekoli...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmmm, Improved Kangaxx je naprosto v pohodě - až mě to překvapilo.

Jak píše CrowX - stačí mít nechráněné postavy schované u vchodu co nejblíže zadní stěně - jinak na ně Kangaxx sesílá Imprisonment.

Vážně jsem netušil, že je možné mít na sobě víc Spell Imunity :-? Ale vypadá to, že to jde :-P Takže ještě jednou díky.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

BG2: Mod: Tactics

Příspěvek od Eles »

Nebudu zakladat nove tema, ale zaroven chci zkritizovat tactics. Ja jsem si ho dal, protoze ho spousta lidi tady doporucovalo (ze si to bez nej nedovedou predstavit a tak, ale jsem naprosto zklamany. Melo by se to jmenovat spis cheating&frustration ne? To neni o zadne taktice, taky tomu odpovidaji ty rady okolo, kde se operujeme s kouzlama na 8.,9.levelu. Ja mam ted postavy okolo levelu 12, na dvacetkrat jsem se protrapil s Mae Varem, dvacetkrat jsem loadoval nez jsem zahnal pri prvnim kontaktu v hrobce Bodhi, a jednoho licha jsem zabil tak rychle, ze nestacil dat ty poradace. Jinak si proti tem improved potvoram ani neskrtnu a nemyslim si, ze je to chyba moji hry. Drak mi zabiji postavy jednou ranou, ted jsem zkusil ten barak na moste, jak se tam clovek dostane pomoci rogue stone a nepredvedu tam nic. NIC. Hned ten prvni lich na sebe sesle nevidane hafo ochran a v druhe vterine na me poradac s dvema vadnutimi. Cekal jsem vylepsenou zasobu kouzel, nebo vyssi levely, ale tohle je sprosty nedodrzovani zakonitosti hry. Vetsina tehle improved kreatur sesila vsechno ihned, zadne zpozdeni a ma v poradacich 20veci. Jo, az budu na 30.urovni, tak si asi ani neskrtnou, ale zatim me to sere, protoze tohle neni zadnej zajimavej boj, nemuzu zkouset ruzny varianty, proste to zacne a kdyz neni kam ustoupit, tak koncim... :evil:

Jediny, co beru, ze tactics asi zlepsuje hru v pozdejsich fazich, ale na to snad staci to druhy (ascension nebo jak) do ToB. Odebirat ho zatim nebudu, protoze normalne na nejtezsi obtiznost jsem hral naposled a chtel jsem zkusit novou vyzvu, ale nenadchlo me to. Musim jit dal a ke spouste veci se pak budu vracet...
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Eles píše:Jediny, co beru, ze tactics asi zlepsuje hru v pozdejsich fazich, ale na to snad staci to druhy (ascension nebo jak) do ToB.
ascension vylepšuje jen bossy (a to ještě volitelně). :idea:
Castamir
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 24.7.2006 20:08
Bydliště: Socka aréna

Příspěvek od Castamir »

Landor píše:ascension vylepšuje jen bossy (a to ještě volitelně). :idea:
mno i po nainstalovani ascension mi porad daval nejvetsi pohul Drakonis :lol:
teda az na Abazigala (nebo jak se jmenuje)

ale tohle už s Improved kangaxxem nema nic spolecnyho :roll:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Pro Tactics je tu samostatný thread :think: Hmm, nebo se o něm psalo v threadu "Taktika".

Každopádně jde o asi nejzábavnější mod, co znám. Hehe, největší problém byl pro mě asi Kuroisan - ale o to větší odměna bylo jeho zabití (teď už ho považuju za převážně neškodného protivníka :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Tactics je výborný - bez neho je hra pomerne jednoduchá a častokrát smiešna - hlavne pri lichoch - veď si predstav, čo je taký lich za bytosť - super silný mág, ktorý podstúpil premenu aby bol ešte silnejší - v pôvodnej hre sú to trápne zdroje expov - v tactixe ti nakope zadok tak ako to má byť - a to isté platí aj pre iné príšery - a hrať sa to dá, iba treba využívať do krajností všetky možnosti, ktoré máš a do niektorých lokácií ísť až omnoho neskôr - viď tvoj problém s Twisted rune - družina okolo lvl. 12 tam nemá čo hľadať. 8-) :roll:

btw.: Velehal to myslím prešiel na insane
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

CrowX píše:btw.: Velehal to myslím prešiel na insane
Budiž mu za to postaven pomník, jakožto vzor pro všechny hráče bg. :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“