Umění

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Neviem... o tomto "výroku" musím ešte porozmýšľať... vážne neviem... stále ma niečo núti v tom hľadať niejaké diery... ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Athalion: Této "diskusi" by pomohla leda tak rána z milosti. A ona "definice profesionála" je opět jen Tvoje definifice, já mán zcela jinou.

A tohle by asi chtělo přesunout někam jinam ;-)

// MCZ: eh, fakt mě nic lepšího nenapadlo ;-)
Naposledy upravil(a) Sadako dne 6.8.2006 13:31, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Vampiria píše:Athalion: Této "diskusi" by pomohla leda tak rána z milosti. A ona "definice profesionála" je opět jen Tvoje definifice, já mán zcela jinou.
Mno neviem ci je celkom moja, skor ju interpretujem. Ale ak mas inu, tak som na nu zvedavy. A nie je to ironicke alebo sarkasticke, som jednoducho zvedavy. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, profesionál je pojem označující člověka, který se danou činností živí, ne? http://en.wikipedia.org/wiki/Professional

(proklatá wikipedia :mrgreen: - člověk strašně zleniví - když mám vymýšlet něajaké definice, poslední dobou radši hodím odkaz)
Arthalion píše:Ale mlady umelec nevie preco to ci ono spravil tak ako spravil...
Takhle to trochu chápu taky. Ale je to jen jeden z mnoha pohledů...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

sevencreature píše:Hmm, profesionál je pojem označující člověka, který se danou činností živí, ne?
Tak to je trochu nieco ine, ako by asi bolo vhodne napisat, ale ked je to wikipedia.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arthalion: Měl jsem tím na mysli to, že "profesionální" umělec může být i umělec - "děvka" - třeba ten, který tvoří věci především tak, aby se líbily :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Arthalion píše:Vytahujes veci zo stareho threadu, myslim ze to nie je celkom korektne voci novej diskusii, lebo takto jej velmi nepomozes.
Víš - ono se to toho 'starého' tématu přímo dotýká. A co se 'diskuze pro diskuzi' týče - má smysl pouze tehdy, řeší-li se v ní něco nového.. Ty řešíš pořád jedno a to samé - tedy skutečně diskuze k ničemu 8-)

Ale jednu reakci si přeci jen neodpustím:
Arthalion píše:Ako som uz povedal, ked umelec kona len emotivne a instinktivne, nevie, preco to robi tak ci onak........ Ale mlady umelec nevie preco to ci ono spravil tak ako spravil, nepozna dovod........ nevie rozlozit prvky, pouzit ich znovu tak, aby to bolo este omnoho lepsie.... atd.
:?: A to jako definoval kdo.. Ty ? Tvůj otec ? Učitelé na škole ? :roll:
Ty jsi asi koukám hóóódně sensitivní když už dokážeš lidem i číst myšlenky a víš, proč někdo udělal tohle, či proč neudělal támhleto... :think: - pro umění je tě s takovým talentem vážně škoda 8-)
A jen tak mmmch - ono se nezřídka stane, že ona 'emocionální prvotina' bývá častokrát lepší, než další 'vyspělé' a 'profesionální' kousky jednoho a toho samého autora, které již dále nestojí za moc a nedosahují 'kvalit' oněch prvotin...
Ty kvality nedávám do uvozovek nadarmo, neboť se opět jedná o subjektivní hodnocení... Ale takový výraz ve svém slovníku vlastně nemáš - tak nic 8-)

Howgh
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Frosty: hlasuji, toto je kvalitní názor :!:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ehm, dobre. :-) Ide o to, ze profesionalnost (IMHO..) nehovori o tom, ze emotivnost prestane existovat. Ano, aj niektore cisto emotivne veci dokazu zaujat, pretoze v nich je vidiet talent. A ano, myslim ze sa moze stat, ze dalsia tvorba autora, ktory uz nabral nejake informacia mozno nebude taka dobra, ako ta spontannejsia, ale zrejme preto, ze tie prvky, ktore sa naucil, nezvlada, co si myslis?
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“