Postavit dům, zplodit syna, zasadit strom ;)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Lerek: Proboha ne, ještě by mi snižili dávky:).
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Vampiria píše:Lerek: Proboha ne, ještě by mi snižili dávky:).
je překecám silou mé ocelové špice :lol:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Lerek-příteli, mě se žádný příspěvek na foru osobně nedotkne tak abych se z toho zhroutil-toto forum je tvořeno pestrou sestavou lidí a tím i postojů, názorů, pohledů na svět a život- to já plně respektuji a předpoklládám že to forum respektuje i v případě mých vstupů.
Navíc jeden člověk mi když jsem měl určité pochybnosti-ne o fóru ale o svých příspěvcích-přece jen jsem začal hlavně do militari dávat jiný typ příspěvků než se v převážné míře vyskytovaly dříve řekl-že forum je dostatečně znalé a tolerantní. Měl pravdu. Od Neferit vím že Tvé vstupy jsou někdy záměrně provokativní a tento jsem pochopil jako přesně takový-omlouvám se, ale jen maličko-můj lehce ironický šleh o plnění povinosti považuj pouze za odvrácení mečbolu a nedělej si z něj těžkou hlavu-Já o armádě mám své deformované mínění dobře informovaného laika a je tedy možné že některé věci nevidím.

EDIT:
Elessar píše:Neferit Sr.- How can you take him seriously? ;-)
'cause I know him personally ;-)
=> protože ho znám osobně ;-)
a příště prosím česky nebo slovensky, příp. rusky, ať nemusím zneužívat Neferit ;-)
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Yachiko,
nedávno napsal Gerald že psát po Vlasákovy je problém protože píše tak, že je málo co dodávat. Já s o to pokusím a na tobě a ostatních bude co si budete myslet.

Nejsou malé a velké cíle. To je každého člověka subjektivní pocit jak cíl, který si dal vnímá. Já osobně cíl dostudovat střední školu a dostat se na vysokou kterou bych chtěl, protože je to obor který mě zajímá, považoval za velký cíl a pro člověka, kterému je 15 let dokonce i limitní. Máš nedostatek ambicí a někdo ti to vytýká? Dobře-co to je mít ambice? Dívat se na úspěšné predátory moderní doby, kteří vždy vědí co chtějí a dosáhnou toho za každou cenu je pro mě spíš zábava-takhle dokáže fungovat jen mizivé procento lidí a dělat si z nich vzor je nejlepší cesta jak stratit jakoukoliv motivacia propadnout dokonalé frustraci.
Pokud si myslíš, že chtít ukončit střední a jít na vysokou je samoúčelné a děláš to proto, že se předpokládá že přesně to je tvůj cíl, tak je to lidsky špatně. Potom vklidu studuj střední-zde už není úniku a máš dost času na rozhodnutí co dělat dál. Neferit bude ještě 3 roky na gymplu. Nedávno jsem se jí zeptal jestli má představu co po něm. Podívala se na mě se shovívavostí, kterou na ní vidím kdykoliv si myslí, že jsem se úplně zbláznil. Pak mi klidně sdělila že má dostatek času aby si vybrala a že až bude potřeba tak se rozhodne. A to je její rozhodnutí, které prostě budu respektovat. Navíc je někdy v těchto věcech paličatá jak mula a někdy bych nejraději ji zardousil jak Othello Desdemonu.

A konec konců, proč na vysokou když nechceš? Jsou různá roční velmi progresivní studia-jazykovky, jsou vyšší odborné školy, jsou bakalářská studia-bráško to je možností, že si nakonec vybereš. Při střední škole se budeš vyvíjet a budou se ti měnit hodnoty které uznáváš. Poznáš nové lidi, prožiješ nové zážitky a nakonec ti v hlavě sepne spínač, blik a budeš mít jasno. A budeš se divit že jsi na to nepřišel dřív.

Yachiko-je ti 15 let-žij, choď se bavit, najdi si holku, blbni s kámošema a užívej si dospívání. Rozčiluj okolí pubertálními nápady a hlavně nepropadej malomyslonosti nad tím, že se nachováš tak jak okolí očekává. Víš moji přerostlíci jsou taky někdy na zabití a taky jsem si někdy říkal co se to snima děje, proč nejsou jako já když já když mi bylo a bla bla bla. Přitom jsem nebyl asi o moc jiný než oni. Sice mě moje volba postavila do reality hodně brzo ale to byla má volba a já jí nelituji. Nakonec jsem rád že jsem to jen myslel a moc to neventiloval. Byla by to chyba.
Nakonec to své okolí překvapíš tím, jak si pěkně zařídíš život podle svých představ.

Víš, měl jsem kamaráda. Jmenoval se Karel Semenka a poznal jsem ho když mi bylo 11 let. Měl jsem toho kluka rád tou dětskou láskou která tato přátelství někdy provází a když si na něj někdy vzpomenu mívám slzy v očích. Od devíti let věděl, že mezi 16 a 18 lety zemře-měl tehdy nevyléčitelnou srdeční vadu. Mnohokrát mi říkal, že má jediný cíl-dožít se dalšího vysvědčení. Dokázel to za tu dobu co jsem ho znal 13x. Dva dny po pololetním vysvědčení ve 3 járu na gymnáziu v Bučovicích zemřel. Den před tím mi tento cíl znovu připoměl a přitom se krásně široce usmál a řekl, že je šikovný a že to aspoň ještě jednou dokáže. Teď tady brečím u počítače a jsem rád že mě nikdo nevidí. Když jsem se o tom včera bavil s Neferit tak mě to tak nesestřelilo.

Užívej si svých možností a věř-ještě budou lidi zírat.Radši budu končit. Ahoj.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Lerek píše:Trandul: a víš, že do armády v dnešní době choděj jen náckové? :lol:
proto, když mi nejvyjde vysoká škola, hádejte kam půjdu?
No pokud nıc tak vım ze bracha nacek nenı. :evil:
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

OT: Zajimave... proc se mi u tebe nad malym 'I' nezobrazuje tecka?
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Takže : Když sem byl malej chtěl sem být pilotem stíhačky. To se mi asi nesplní.
Ještě asi před 2ma rokama sem chtěl zkoušet počítačový hry, to víte pařan :-D Teď si ale říkám že PC neni všechno a tak můj sen je: Vydělat co nejvíc peněz
....apak je všechny utratit(něco možná nechám potomkům..)
Naposledy upravil(a) wosmahl dne 3.9.2006 19:33, celkem upraveno 1 x.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

necrotising_ píše:OT: Zajimave... proc se mi u tebe nad malym 'I' nezobrazuje tecka?
Protoze sem to psal na turecky klavesnici.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Castamir
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 24.7.2006 20:08
Bydliště: Socka aréna

Příspěvek od Castamir »

když jsem byl malý chtěl jsem být ovocem do jogobely.....nevyšlo to......
potom sem dlouho nevěděl....ale ted je mým snem....:být ředitelem TV nova a přestat vysílat telenovely apod...a začit vysílat anime serialy a filmy :-D 8-)
ARCANINE is known for its high speed. It is said to be capable of running over 6,200 miles in a single day and night. The fire that blazes wildly within this POKéMON's body is its source of power.
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Castamir:Uslechtili cil. A jeste dej Cervenyho trpaslika trochu driv. ;-)
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Trandul píše:
necrotising_ píše:OT: Zajimave... proc se mi u tebe nad malym 'I' nezobrazuje tecka?
Protoze sem to psal na turecky klavesnici.
Cool 8-) Já chtít taky :-P ( :lol: )
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Castamir
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 24.7.2006 20:08
Bydliště: Socka aréna

Příspěvek od Castamir »

Trandul píše:Castamir:Uslechtili cil. A jeste dej Cervenyho trpaslika trochu driv. ;-)
nj, na toho bych malem zapomněl......cerveny trpaslik se bude vysilat hned ve trech casem aby vsichni stihali ;-)
ARCANINE is known for its high speed. It is said to be capable of running over 6,200 miles in a single day and night. The fire that blazes wildly within this POKéMON's body is its source of power.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Chtel bych se vratit k Neferitovu prispevku, ktery zapadl ac prinasi zasadni myslenky.

Mam podobnou zkusenost jako on.
V kontextu se smrti se bezne lidske cile a vubec lidske problemy jevi jako malicherne.

Proc si lide vubec davaji nejake cile? K cemu je to dobre? Co od toho ocekavaji?
Tady by se asi patrilo to rozlisit na sny a cile.

Sny - od jejich uskutecneni clovek ocekava uspokojeni a stesti
Cile - od jejich dosazeni clovek ocekava zajisteni zakladnich zivotnich potreb a naplneni snu

Z tohoto uz je zrejmy rozdil. Clovek musi dosahovat cilu aby prezil, ale mel by se snazit naplnit i sve sny, aby byl stastny.

Co je vubec treba ke stesti? Dnes vsude kolem slysis, že je treba tamto a ono, a OC taky tohle. Je k tomu vsak opravdu nutna treba napr. vysoka skola?
Stastny prece muze byt kazdy clovek, ktery najde ve svem zivote cokoliv, co mu dela radost.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tokkar: ke štěstí jistě není potřeba "světských" met a požitků, spíš je k němu potřeba schopnost to štěstí v okolí vidět a umět prožít. Je to samozřejmě dost o povaze a celkově individuální, každej si to prožívá jiným způsobem. A ještě navíc - štěstí neni nijak absolutní, nejde objektivně měřit a k tomu asi ani neroste/neklesá lineárně a nejde o záležitost jednoho parametru.

Každý to zkrátka musí vidět svýma očima, ačkoli je dost prostředků, které k "vidění" toho štěstí dokážou pomoct - situace, lidé, literatura...

Co se týká cílů - osobně bych je neviděl na takhle zištné rovině "přežití". Já je vidím jako snad nejlepší motivační faktor. Ať ve fázi, kdy člověk má cíl před sebou, tak když ho dosáhne - to je dobré nakopnutí pro další cíle. A pokud ho nedosáhne... to už je obšírnější problematika ;-) Ale v situaci, kdy má člověk cílů víc a část z nich je splnitelná, pak by to mělo ústit převážmě v kroky vpřed a ne vzad.
Dosažením cíle něco člověk dostane, ale osobně vidím za nejdůležitější ten fakt, že člověk něco dělá (v rámci dosažení cíle) a že činnost má nějaký vývoj...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“