Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená družina??

Příspěvek od Zakat »

Kane píše:V jedničce hl.postava mág,pak Imoen,Khalid,Jaheira,Ajantis a Kivan
No a ve dvojce hl.postava fighter,Imoen,Valygar,Cernd,Edwin a Kelrond(ten jedině s gautless Of Dexterity a Carsomyrem:))
Jenom technická otázka:Co se ti líbí na Cerndovi?Napiš klady/zápory, docela mě to zajímá (já ho nemůžu vystát ;-) ) :?:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Moje finální družina by měla být: Tinnarr (Mág vzývání), Minsc, Jaheira, Imoen, Aerie, Edwin. Ale místo Jaheiry bych vzal nejradši Nalii, kdyby nebyla tak ošklivá.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kane
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 17.9.2006 8:59
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Oblíbená družina??

Příspěvek od Kane »

Zakat píše:Jenom technická otázka:Co se ti líbí na Cerndovi?Napiš klady/zápory, docela mě to zajímá (já ho nemůžu vystát ;-) ) :?:
Já ti ani nevim :-) ,ale přeměna v obřího vlkodlaka mi nepřijde k zahození :twisted:
Určitě je to lepší voba než Jaheira.Z Viconií jsem hrál jenom jednou,tak mi jěště tak k srci nepřirostla ;-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Kane:No to nevím, Jaheira je rozhodně lepší v boji.Cernd mi v datadisku pořád chcípal, ta přeměna tam ztrácí úplně smysl.A Jaheira má plus že je Bojovník/Druid, což je dobrá kombinace.Jako druid není Cernd špatný, ale v souboji z očí do očí nemá šanci(v TOB).
A Viconia je nejlepší klerik ve hře, neustále mi zachraňovala život v Ascension ;-)
A má nejlepší romanci...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Jaheira je IMO docela slabá...kvůli levelování druida. Pořádně za to stojí až po 6 Mexpech. Cernd se pravada tolik pak už nezlepšuje, ale dobře funfuje od 0,75 Mexpech, na 3 mega ještě líp...se správnou výbavou, Feral spiritem a blessing of nature byl docela slušnej(to je z Refinementů) - 5 apr, MH THAC0 4, OH THAC0 6(MH=mainhand, OH=offhand...to THAC0 největší slabina), AC -15, MR 60, pak tušim 70 resist na fire, cold, lightning, imunita na jedy, regenerace asi 3 hp/sec. A když nebyl přeměněnej, tak povolával Prince, nebo hodil něco jako Volcano :twisted: .
Viconii mám rád, ale Anomen je silnější, buzna jedna :-D . Já bych spíš řek, že než Viconia pomohla spíš Silnější obnova...celkem brutální kouzlo.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
LORD celadrius
Sigilan
Příspěvky: 153
Registrován: 31.5.2006 17:28
Bydliště: Sedmé nebe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LORD celadrius »

Jaheira je moje oblíbená. Podle mě je hustá. Beru si jí pokaždý. Dobrý jsou taky Minsc, Jan a Viconie.
Neodkládej na zítra co můžeš odložit na pozítří.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Syf píše:Viconii mám rád, ale Anomen je silnější, buzna jedna :-D . Já bych spíš řek, že než Viconia pomohla spíš Silnější obnova...celkem brutální kouzlo.
Anomen je jeden z nejsilnějších charakterů.A taky mě to štve, je to hroznej dement ;-)
Já Jaheiru beru taky víceméně vždy, hodím ji pás síly a hurá do první linie, nikdy jsem neměl problémy(Tactics+Ascension).Hodím ji nšjaký Scimitar nebo Výbušný kyj +5 a Štít Řádu +4 a má AC až -12.
Další oblíbené postavy mimo Jaheiry a Viconie jsou Jan, Imoen, Minsc a Korgan, ale dohrál jsem to všema mimo Haer Dalise(bardy nemám rád).
Takže koho opravdu nemusím jsou Cernd, Haer Dalis a trochu ten Anomen, ale pak se trochu zlepší(=není tak nesnesitelný).
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
David.Vacik
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 11.9.2006 11:10

Questy s NPC

Příspěvek od David.Vacik »

S jakymi NPC se daji delat specialni questy? Vim ze to de s jednim manikem v Zahalenym lese, kde mu mate pomoc s jeho milou....a pak mam za to ze s Jaheirou a Khalidem se plni nejakej ukol s Hafernikama. Nevite jeste o nejakych???
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Zajímají mě vaše tipy a zkušenosti ohledně NPC.
Tak nevím, kam s tí dotazem, ale sem se hodí nejvíce. Takže moje postava je mág/klerik, v partě chci Minska a Jaheiru. Koho ale dalšího, aby byla parta vyvážená? Mám tam Korgana (nebo jak se ten malej trpaslík jmenuje), Yoshimiho (prozatím) a Aerii, také prozatím. Viconie jako postava se mi velmi líbí a je mi jí lito, vzala bych ji do party, ale obávám se, že když jsem dobrá parta, jestli mi ty zlé postavy Korgan a Viconie neodejdou, až mi stoupne oblíbenost. A potřebuji vůbec Viconii, když jsem sama klerik? Koho ale místo toho Korgana, kdo je dostatečně dobrý bojovník? Jako zloděje místo Yoshimiho mám v úmyslu vzít Jana Jansena, jen co na něj narazím.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

já mám Minsca, Jaheiru (je mi úplně nanic), a 4 mágy (Tinnarr, Edwin, Aerie, Imoen) a od čarotvze je to nechutně jednoduché.
Obrázek
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Vanda: Pokud hraješ poprvé, nech si Yoshima.
Zlé postavy odcházejí, pokud tvá reputace nad 18.
Jako klerik si vystačíš sama. Minsc jako bojovník docela ujde, a Jaheira je ještě lepší.
Prakticky máš v družině všechna důležitá povolání - Klerik/mág(ty), hraničář(Minsc), bojovník/druid(Jaheira), zloděj(Yoshimo) - já bych to doplnil jedním mágem (nabízí se Imoen po osvobození) a bojovníkem (Mazzy, Valygar).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
hofis
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.10.2006 22:38

Příspěvek od hofis »

No, já mám v grupě kromě sebe (fighter/mág,půl-elf s katanama Zuřivost nebe a Dakon Zerth) ještě Jaheiru, Amoena, Minsca, Keldorna (je taky super, hlavně ty jeho rychlý dispel magis a true side a mimo jiný může používat ten +5 meč od Firekaha) a Jana Jensena. Je to docela pohoda i v nejtěžší obtížnosti.
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Koukam že jsi tady berete skoro všichni -Minska Jaheiru a Imoen a Yoshima.Přijde mi to jako kliše pořád ze stejnou družinou,Ale každého věc že. :-P
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Challenger píše:Koukam že jsi tady berete skoro všichni -Minska Jaheiru a Imoen a Yoshima.Přijde mi to jako kliše pořád ze stejnou družinou,Ale každého věc že. :-P
Tento topic se jmenuje "Oblíbené NPC, vaše družina...", ne "Jakou postavu mám vždy v družině". Nikdo neříká že hraje JEN za tyto charaktery. Nejdřív by ses měl naučit číst, než vyplodíš další spam :lol:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“