Vlastnosti

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Inteligence je u paladina asi nejméně důležitá vlastnost ve srovnání s ostatními. Nicméně zase bych jí nesnižoval příliš (pod 9 - 10). Paladin jakožto elitní bojovník nemůže být žádný půlzlobr, jemuž stačí ukázat, kterým koncem kyje se mlátí. :-)
Pokud vím, tak od inteligence se odvíjí schopnost "Lore" - určování magických předmětů, ale to ti může být u válečnického povolání vcelku volné. Ve třetí edici pravidel se pak na základě modifikátoru inteligence určuje počet dovednostních bodů, které obdržíš při postupu na další úroveň. To ale už není případ BG (až u NWN nebo IWD 2).
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

On Paladin se svým způsobem špatně nahazuje-Sílu potřebuje, Odolnost také Charisma má minimum 17 a moudrost 14(nebo 13???) Tak zbývá jen Inteligence a obratnost, která je taky důležitá(obranné číslo).Za Paladina jsem dohrál BG 2 3x (všechny kity) a většinou vypadal asi takto: Síla 18, Obratnost 14, Odolnost 18,Inteligence 10, Moudrost 14, Charisma 18 (17) a to jsem nahazoval dobu.Obratnost jsem pak zvýšil rukavicemi obratnosti a byl to tank...

[paladin má v BG minimální Moudrost 13 (14 ranger) //- yenn]
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
David.Vacik
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 11.9.2006 11:10

Příspěvek od David.Vacik »

Jo dik. Ja jenom ze se mi povedlo nahazet u vsech vlastnosti 18 ale inteligenci mam 5(s knizkou 6) :-? Takze je sice narachlej ale je to hnup :-D No jestli je to teda jenom kvuli Lore dobry tak stejnak mi to urci kouzelnik nebo v krame takze snad by nemel bejt omezenej :-D Jenom treba jestli to neovlivni nejaky dialogy? Jo a Zakate kdyz si dohral za vsechny kity...kterej se ti zdal nejlepsi???
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

s Paladinovými staty většinou problém nemám, vždycky mi u něj totiž padají hodně vysoká čísla
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

David.Vacik píše:Jo a Zakate kdyz si dohral za vsechny kity...kterej se ti zdal nejlepsi???
Imho
Inkvizitor-Imunita na držení a zmámení se hodí, ale hlavně pravdivé vidění a rozptyl magii mě ulehčilo hodně soubojů...sice nemůže používat kněžská kouzla a odvracet nemrtvé, ale to jsem oželel hned.Jinak, pokud bys chtěl náhodou do party Keldorna(Inkvizitor), tak si vem kit Kavalíra, skvěle se doplňují...Jinak za Inkvizitora se mi hrálo nejlépe, hrál jsem s ním i na Insane Tactics+kousek Ascension(pak se mi domršili savy) a slušně to zvládal.90%
Těsně následuje Kavalír-Slušný bonus k zásahu draků a démonů-šlo to znát, navíc imunita na strach a jedy + 20% odolnost na oheň a kyselinu.Hraje se s ním lehce, navíc tato postava měla nejméně úmrtí co jsem BG 2 hrál-pouhé 2(tuším Irenicus na stromu života a Sendai, ale hrál jsem pouze na "podle pravidel").Také dobrá volba. 80%
Mno a nejhorší z trojce je Lovec nemrtvých. Imunita na držení a vysátí úrovně je fajn a bonus k zásahu a zranění proti nemrtvým taky, ale tyto potvory jsou docela slabé(oproti jiným bytostem) a takřka jsem nepoznal rozdíl mezi bojem např. s upíry bez a s Lovcem nemrtvých v družině.50%

Takže Inkvizitorem a Kavalírem neuděláš chybu, Lovce nemrtvých bych moc nedoporučoval, je asi nejslabší(ale takový rozdíl to není) a navíc mě hra s ním bavila nejméně).Jinak, já začínal Kavalírem, pak přišel na řadu Lovec nemrtvých a nakonec Inkvizitor.Poté ještě jednou za Inkvizitora Tactics+Ascension, ale ne do konce. :-?
editováno
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Krcik
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 13.9.2006 16:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krcik »

lovec nemrtvejch nejhorsi haha , imunita na vysati urovni je ultimatni skill , takhle sem utankoval vsecky upiry sam. Samozrejme kdyz te bavi porad chrapat abys moh pouzit slabsi obnovu. Dohral sem to s nim uplne napohodu a nikdy sem si nestezoval
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ak som správne pochopil Zakatov post tak hodnotenie bolo v súvislosti s modmi Tactics+Ascension - na trápnu základnu hru, ktorá sa dá prejsť bez problémov s hociktorým povolaním sa už žiadny skúsenejší hráč BG asi ani neodvoláva. ;-)

edit: btw. so zakat-ovým hodnotením súhlasím
Naposledy upravil(a) CrowX dne 23.9.2006 13:48, celkem upraveno 1 x.
There is a limit to stupidity.
182
Castamir
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 24.7.2006 20:08
Bydliště: Socka aréna

Příspěvek od Castamir »

ma todle neco spolecneho s vlastnostmi? :-?
Naposledy upravil(a) Castamir dne 23.9.2006 14:11, celkem upraveno 1 x.
ARCANINE is known for its high speed. It is said to be capable of running over 6,200 miles in a single day and night. The fire that blazes wildly within this POKéMON's body is its source of power.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Ještě teda doplním:
Kavalír byla má první postava v BG 2, takže jsem hru teprve objevoval.Potřeoval bych ho zkusit s modama, abych jeho klady a zápory mohl více rozebrat.
Inkvizitora jsem hrál 2x jednou bez modů (ale na Insane) a pak Tactics + Ascension a mám ho za jednoho z nejsilnějších charakterů ve hře.
Lovce nemrtvých jsem hrál jen s Tacticsem ale bez Ascension, který jsme tehdy neměl a opravdu nic moc.Navíc svitky slabší obnovu si můžeš nakoupit v každém chrámě, mám jich vždy u sebe aspoň 20...Upíři jsou v BG 2 směšní (mimo Bodhi, ta už je aspoň schopná).

To hodnocení je samozřejmně imho
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Plně se Zakatem souhlasim...já to teda dohrál(skoro) jen za inkvizitora(TactX, IB, Ascesion, DSoA,...) a inkvizitor řešil skoro všechny mágy díky rozptýlení(vobčas jen zlobili lichové s SI, no a pak Sendai). Paladinové obecně maj dost slušný ST...Jinak u mě nosil Carsomyr, Bloodspear(či jak se jmenuje ten z Red Badge) a pozdějc i Ravagera...
Jinak s paladinem nahodit slušný čísla není fakt těžký...už nevim přesně, ale měl jsem součet +-100.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
David.Vacik
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 11.9.2006 11:10

Příspěvek od David.Vacik »

Tak to bych rad teda videl jak v pohode nahazis pres 100 :-?
Uživatelský avatar
Ta'avar
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 29.6.2006 14:38

Příspěvek od Ta'avar »

Ja som raz hral za zlodeja a podarilo sa mi nahadzat 106 ale pohuzial prave ked som to harl a chcel sem hodit screen odfajcil sa mi disk.Nahadzoval som to tusim 2 hodky a Yaachiko bol vtedy umna a dufam ze potvrdi ze si nevymyslam
Obrázek
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

David.Vacik píše:Tak to bych rad teda videl jak v pohode nahazis pres 100 :-?
V pohodě to sice není, ale u paladina je to nejproveditelnější s ohledem na vysoké minimální hodnoty některých vlastností (např. nelze mít charisma nižší než 17, sílu 12, ...). I ta 106 se dá naházet, jak nám zde předvedl Ta'avar. Otázka je, jestli není škoda promrhat tu porci štěstí na něco tak banálního jako PC hry. Jó v takové Sportce už by to mělo nějaký efekt. :lol:
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

U paladina to opravdu není problém.
Hrál jsem za něj jen jednou, ale díky vysokému minimu některých vlastností jsem během 10 minut naházel 105.
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Myslim že dobře se taky hází elfí ranger a půlelfí bard, nebo se pletu? Měli by se házet myslim líp jak paladin.
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“