Vlastnosti

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Wendeee: Jj, elfí ranger se nahazuje velmi dobře. Minima: STR, DEX, CON kolem 14, WIS 14, CHR 8.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
David.Vacik
Sigilan
Příspěvky: 26
Registrován: 11.9.2006 11:10

Příspěvek od David.Vacik »

Takze se teda da v tom pripade nahazet u vseho 18 jo (108)? Ja sem v BG1 hazel neco pres hodku a max97
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

David.Vacik: To je jen otázka pravděpodobnosti
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Elfí ranger afaik úplně nejlíp...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Zdravim vsechny. Nedavno jsem projel bg1 a tedka ho hraju znova akorat se svou druzinou, kterou si vytvarim.Chtel bych se zeptat na vlastnosti u zlodeje. Mam u nej takoveto hodnoty, presne jako to jde po sobe: 11 19 16 18 10 18. sila/obratnost/odolnost/inteligence/moudrost/charisma. Chtel jsem se zeptat, jestli tu inteligenci mam nechat na 18 nebo to mam radeji hodit do sily, pac nevim jestli nahodou ta inteligence neovlivnuje pocet bodu, ktere muzu nahazet do zlodejskych dovednosti jako ukryti ve stinu, najdi past atd.

jinak co jsem tu cetl o tom kdo hodil u jake postavy max soucet. tak treba u toho paladina je to vpoho, ale jeste tezsi je nahazet solidni soucet a aby mel silu 18/00. Vytvarim si svoji druzinu a u elfa hranicare jsem hodil soucet 96 a sila 18/00 takze celkem mazec postava .))
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Fuzzi: Já bych to hodil spíše do síly, inteligenci bych nechal na +- 10ti, nemyslím že je u zloděje až tak potřebná.
Jinak jsem se díval na své staré postavy v BG 1 a nejvíce jsem měl u mága elfa- součet 102.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

V BG2 inteligence neovlivňuje počet bodů do zlodějskejch skillů(tak to je třeba v NWN). Inteligence ovlivní tvůj lore(určení) a kolik zásahů od mozkožroutů vydržíš. :-D Na druhou stranu je ve hře několik věcí zvyšujících sílu, takže kdyby tyto předměty nebyly pro jinýho člena skupiny, tak by to ani nevadilo, ale obecně bych to spíš do tý síly narval...od určování předmětů jsou jiní...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Jeste jsem se chtel zeptat na bojovnika. Kdyz hodim 18/00 ale snizim tu silu na 17 treba. a potom casem najdu knihu sily a prectu ji, budu mit zase 18/00 nebo to procento se bude hazet znova ?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

fuzzi: Nebude se nahazovat znova. Pokud dojde k takovému "umělému" zvýšení vlastnosti, budeš mít "18", tedy ta nejnižší 18, jaká existuje.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

tak jeste jeden dotaz.)) Kdyz budu mit bojovnika/kneze DUAL(rekneme prvnich 7 urovni bojovnik/potom knez)kolik mu mam dat odolnost ? mam mu hodit 18 ? kvuli tem urovnim bojovnika ? resp. kdyz ho potom zmenim na kneze kolik mu bude pribyvat zivotu za uroven ?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

fuzzi: Při odolnosti 18 mu po dualu na klerika bude přibývat stejně jako klerikovi (protože už se bude zlepšovat jen jako klerik) s příslušným modifikátorem odolnosti - tedy +2 HP za úroveň.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

Ajantis píše:fuzzi: Při odolnosti 18 mu po dualu na klerika bude přibývat stejně jako klerikovi (protože už se bude zlepšovat jen jako klerik) s příslušným modifikátorem odolnosti - tedy +2 HP za úroveň.
a z tveho pohledu je to vyhodne ? dat mu 18 odolnost na tech 7 urovni bojovnika ? i kdyz pak bude knez? btw je nejaky rozdil mezi obratnosti 18 a 19 ? nebo az pri 20 ? na cem vsem zavisi OC ? jen na bonusu za vlastnost ?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

- OC závisí jen na obratnosti a vybavení, které máš na sobě. Na vyšších levelech v BG2/ToB snad i na nějakých dovednostech, ale to u tvorby postavy nehraje roli.
- Z hlediska OC je jedno, zda máš obratnost 18, 19 nebo 20, další bonus o 1 je až při 21 a pak při 24.
- Zda to je či není výhodné si budeš muset rozhodnout sám podle toho, jak chceš danou postavu využívat.
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fuzzi »

mam takovy drobny problem. nejdou mi dualovat postavy. zkousim bojovnika a nemam na vyber zadne povolani. kliknout na tu ikonu dual mi jde ale nemam nic na vyber. mam BG 1 + TOSC + oficial patche. co s tim ?
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

fuzzi píše:mam takovy drobny problem. nejdou mi dualovat postavy. zkousim bojovnika a nemam na vyber zadne povolani. kliknout na tu ikonu dual mi jde ale nemam nic na vyber. mam BG 1 + TOSC + oficial patche. co s tim ?
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=19

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“