Reklama, media a ich dopad na spolocnost

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

KOFi píše:Vampi: Já sice taky rád dostávám dárešky, ale Vánoce prožívám čím dál tím míň - jako většina svátků je to už jenom plytká komerce a faleš.. :!: :evil:
No jestli vánoce prožíváš nakupováním dárků, tak se ti skutečně mohou zdát komerční a falešné. Já sice vánoce také už moc neprožívám - holt ta léta (dětská) už jsou pryč - ale nevidím nic komerčního a falešného na tom, když si na rodinné slezině, příjemně pokecám s příbuznými, které třebas vidím kolikrát sotva 2x za rok :roll:.... Ale zpět k tématu.
Jak už tu zaznělo - pokud se někdo nechá ovlivnit reklamou, je to jen jeho věc. Dokud to tu nebude vypadat jako v Minority report (masáž reklam přímo do hlavy) tak je mi to putna 8-)
A že jsou megahypersuperajánevímcoještěmarkety narvány, dle mě není ani tak způsobeno reklamou, jako spíš pohodlností. Ono je tam za 1. většina věcí levnějších, než v norm. obchodech a za 2. je tam ten sortiment skutečně veliký - zubním kartáčkem počínaje, přes šperky, mobily, hadry, žrádlo, elektroniku, záchodovými prkýnky konče. Času má dnes málokdo na zbyt, takže proč běhat po desítkách různých obchodů, když to může člověk nakoupit vše najednou..? :think:
TV skoro nesleduji, rádio skorem neposlouchám, takže reklamy jako takové jdou celkem mimo mě.
Co se TV reklam týče, tak se mi velice líbil jeden pořád, který kdysi dávno uváděla H. Pawlowská - nevím jak se jmenoval, ale ty reklamy co tam šly, byly perfektní :-)

7c: s tou reklamou na WC čistič, máš naprostou pravdu. Stejně tak kupř. žvýkačky apod. havěť. Jiná káva už to bude dle mě u aut a elektroniky.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Frosty: Nakupováním dárků Vánoce sice neprožívám, ale stačí mi, když se rozhlédnu okolo sebe :-?
Ale jinak s tvým názorem docela souhlasím..
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Dnes som v skole videl vyber asi 70-80 reklam a niektore boli skutocne vynimocne, kiezby bolo podobnych bolo viac.

Tema reklamy sa mi vidi ako velmi zaujimave pre polygraficky skolsky casopis, takze to asi rozviniem do niekolkych clankov, v ktorych budu figurovat aj Vase nazory. Ak niekto protestuje, nech sa prihlasi. :lol: :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mě se líbily reklamy v České Sodě :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Vampiria píše:Mě se líbily reklamy v České Sodě :twisted:
:lol: Komu by sa nepacili... :lol: Bohuzial, tie som dnes nevidel. :-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Frosty: k těm megahypersupermarketům mám námitku- rozhodně si nemyslím, že by jejich návštěvou člověk ušetřil čas- naopak ho to "systematické procházení" stojí více času než kdyby šel do toho obyčejného Marks and Spencer pro ten svetr... prostě když už v tom hypermarketu je, tak si toho projde víc- mohu posloužit příkladem z vlastní zkušenosti- byl jsem si na Chodově jen pro ten svetr- strávil jsem tam 5 a půl hodiny... a podobné je to s penězi- jednak si nemyslím, že by tam byly nižší ceny- New Yorker má stejné ceny na Chodově jako na Václaváku (o nižších cenách NĚKTERÉHO zboží by se dalo mluvit třeba v té hypernově či co tam bývá, ale tam je zase povětšinou mizernej výběr, aneb foťák bych v HN nekoupil) a druhak je známo, že člověk v marketu nakupuje věci, jež by jinak nekoupil, tudíž na tom peníze naopak často prodělá...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kousek od bytu je malý obchod, kde mají docela dost věcí, nízké ceny, příjemná obsluha...do toho sparu či dalších megastarů jezdím jen pokud potřebuji kosmetiku - barvu na vlasy etc. a zeleninové konservy, mají tam větší výběr. Jinak bych tam nelezla ani za zlaté prase, dost mne tam deptá to, že nikdy nemůžu nic najít a motám se tam jako ukázkový kretén :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Ajantis: tak to už je si myslím dost individuální. Já když už se vypravím něco nakupovat, tak vím co. Tím samozř. tahle zařízení nějak nevyzdvihuji, bo to tam též nemusím a trávím tam dobu jen nezbytně nutnou. Takže nějakých 5 hodin tam strávených je pro mě nepředstavitelných :shock:
Jinak elektroniku tam taky nekupuji. Před lety jsem takhle koupil walkmana a již nikdy více :roll:
Jen jsem reagoval na KOFiho příspěvek ohledně reklamy. Vem si lidi z malých měst a obcí, kde mají všeho všudy 2 hospody, poštu a jedny potraviny - tedy na nákupy jezdí do měst větších - mylíš, že je napadne běhat třebas někde po Praze a hledat třebas zrovna toho Marks and Spencera, když ani pořádně nevědí, kde ty obchody jsou..? Ne, zamíří přímo do HM jelikož mají jistotu, že tam nakoupí většinu toho co shánějí. A tady už se ta reklama v podobě reklam. letáků myslím i celkem uplatní - bo v nich uvidí něco 'v akci' co v jiném letáku mají o 100 dražší a je rozhodnuto :roll:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

No, k reklamě obecně - ta dnes holt hýbe světem, kdo reklamu nemá, je holt vyšachovanej (nepočítám-li vyhraněné zboží pro vyhraněné jedince), to je známá ekonomická pravda a neviditelnou ruku trhu sice možná nevidíme, ale když už nic, je tu snaha ji řídit tak, aby hrabala na tu, nebo onu stranu 8-)

K reklamám samotným - nejlepší úroveň reklam si už několikátým rokem udržuje PS2 (a ani některé další zahraniční reklamy v prostřizích mezi Ligou mistrů nejsou zlé 8-) ), prostě "Fun anyone" ;-)

Ajantis: no, o Chodově mi ani nemluv :mrgreen: Člověk si od otevření tohohle mamuta ani nemůže hopsat po schodech cestou ze školy, protože se tady táhne jeden velký dav 8-) Nehledě na to, že ze dvou návštěv toho komplexu se mi tam povedlo už dvakrát zabloudit ;-)

Každopádně se v těhdle místech potvrzuje jeden hezký paradox - kdekdo si dnes stěžuje na to, jak je všechno v háji a všichni se maj špatně. No a stačí se podívat do podobných center hýřících napranými obchody, kavárnami a fast-foody (ani jedno z toho není z krajin nejlevnějších) a hned si člověk položí otázku: "tak herdek, maj se ti lidi špatně, nebo ne?"
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vlasák píše:a ani některé další zahraniční reklamy v prostřizích mezi Ligou mistrů nejsou zlé 8-)
Jedna z těch na Heineken ("...kiss me, you fool...") má ode mě cenu za estetický dojem :mrgreen:
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

yenn: jj, přesně tu jsem měl mezi jinými na mysli ;-)

Jak už bylo zmíněno, docela dobrou úroveň si drží reklamy na Eurosportu (teď zrovna se mi vybavuje reklama na Peugeot, kde tam lidi jezdí těmi "angličáky", ta měla šmrnc 8-) ).
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasak: tak při návštěvě obludaria jako Chodov se s nezablouděním snad ani počítat nedá- nám se to rovněž povedlo, nemohli jsme najít metro, když už jsme se rozhodli k ústupu- TOHLE je od nich lišácký tah :-)
A k tomu stěžování- jsou lidé, kteří si budou stěžovat vždycky za jakýchkoliv podmínek. ostatně je známo. že i ti v ČR velmi chudí se mají podle tohohle měřítka lépe než 80 procent obyvatel planety...
A stejně tak je známo, že bohatství se posuzuje v poměru k lidem žijícím ve vašem okolí, takže dokud bude soused nakupovat u Armaniho a já například v HM, vždycky si budu stěžovat...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Vše důležité už tu bylo řečeno, ale proč to neříct i trochu jinak. 8-)

Reklama je prostředek k manipulaci s masami.
Kdyby se nevyplatila, nikdo by ji nedělal.
Záleží na každém jednotlivci jestli se sebou nechá manipulovat.

Další důležitou roli v tom podle mne hraje jakýsi společenský úzus.
Protagonisté reklam jsou vždy úspěšní a šťastní lidé.
A naprostá většina lidí na tu hloupou hru přistoupila.
Hledají pomijívé štěstí v pomíjejících věcech.

Na mě osobně má reklama spotřebitelsky odpuzující vliv.
To co vidím v reklamě si rozhodně nekupuju.
Neznamená to ovšem, že by mě vzácně nepobavila.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Takže: reklamy k životu nepotřebuji, hodně často mi lezou na nervy a nejvíc mě dokáže naštvat, když přepínám programy a jsou všude (výjimky).
Naproti tomu mě některé dokážou docela rozesmát, jako třebas nedávná reklama na brambůrky (tuším Lays nebo tak nějak).
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já mám hrozně rád vtipné reklamy, což jsou takové na které se těším až je zase uvidím. Konkrétní případy teď ale z hlavy asi nevytáhnu. Ale ty všudypřítomné reklamy na vložky, pleny, Dítě Tučnák ap. tak za ty bych střílel.

Edit: Už vím: "A bude mít taky ty velký zahnutý zuby nahoru?"
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“