Česká republika - současnost a budoucnost

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Arian: Bojim se, že pojmy si pleteš ty. Být sexistický neznamená chovat se jako nadržený puberťák (i když i to se dá vyložit jako sexismus), ale obecný význam je prostě víra v nadřazenost jednoho pohlaví nad druhým. Takové přesvědčení se může ve vztahu k ženě projevovat buď "negativně" (odsuzování, zneužívání atp.), nebo i "pozitivně" (gentlemanství), ale ve výsledku je obojí to samé - chlap se na ženskou dívá jako na někoho méněcenějšího a slabšího, koho je možné ovládnout a zneužít / kdo potřebuje chránit a opečovávat silnější polovinou populace.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - sorry, ale Tvůj výklad je trochu ujetý ve stylu politické korektnosti. Gentlemanství nemá nic společného s jakýmikoliv úvahami o nadřazenosti pohlaví, je to prostě o slušné výchově. Gentleman se jako gnetleman chová i k mužům, akorát je vždycky obsah toho chování upraven tak, aby odpovídal tomu, co se patří, co vyplývá z rozdílností "slušnosti":)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arian: Jaký "ženský pohled" :shock: ?
Jestli máš na mysli nějaké pohádky o tom, že kdyby ženy vládly, je méně válek a hladomorů, tak se zkus probrat. Doporučuji navštívit nějaký web pro ženy a pročíst si diskuze např. o té tebou zmíněné amnestii. Myslím, že bys nestačil zírat, jaké jsou ty hodné maminky s uňuňanými nicky krvelačné bestie.

Btw. a opravdu silně pochybuji o tom, že by ve jednání měly političky příliš výhod z důvodu pohlaví - jistě, před kamerami se galatně líbá ručka etc., ale poté nastupuje již chladný kalkul a ratio. Ledaže by presidentka bylo něco, co útočí na první signální soustavu, ale i v tom případě pochybuji o nějakých velkých úspěších.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun: S tím tvým výkladem nesouhlasím, ale na tom příliš nezáleží, protože když přijmu, že je platný, tak to ten Arianův argument už letí ze stolu úplně, takže není rozdíl.

Jen mě zajímá: "ujetý ve stylu politické korektnosti" znamená co? :-?
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Hamster: V tomto případě si myslím pojem sexismus vůbec uplatnit nedá, nicméně narozdíl od tebe v ženě nevidím nevýhodu - rázná a energická žena snadno může zahnat mužovu představu o tom, že bude s ženou snadno manipulovat či se na ni dívat nadřazeně.

Stejně tak snadno může svým ženským okouzlením muže lehce obměkčit, ne mu hned aktivovat ochranitelský instinkt.

Pravdou je že pro roli prezidentky je třeba mít vskutku specifické vlastnosti, aby se žena v roli hlavy státu neztratila

S českých jmen které podle mě toto splnují mě v tuto chvíli napadla Jana Bobošíková, i když u ní nedokážu hned s fleku říct, jestli bych ji jako prezidentského kandidáta (čistě teoreticky) podpořil

Vampiria: Takovou naivní představu samozřejmě nemám, jen tím chci říct, že ženy a muží zkrátka myslí rozdílně - propustila by na amnestii jiné lidi, zvolila jiné ústavní soudce, lépe by dozorcovala nad přijatými zákony. Jestliže u nás 90 let vládli jen muži, myslím že čerstvý vítr do plachet nikdy neuškodí - problém je, že dopředu nikdo pořádně nemůže vědet, jestli je to změna k dobrému, nebo horšímu

K té druhé části - samozřejmě prezidentka nemůže být jen malá šarmatní "slečna Daisy" - v hloubi duše je třeba i kousek vypočítavé mrchy pro prosazování zájmu státu
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arian píše:S českých jmen které podle mě toto splnují mě v tuto chvíli napadla Jana Bobošíková
To nemyslíš vážně. Řekni mi, že to nemyslíš vážně. :lol: :lol: :lol:

Párkrát jsem tu paní viděla mluvit - populistická trhovkyně s omezeným rozhledem - nebo alespoň ten širší v zájmu populismu nepředváděla, aby se zalíbila lidu, což také hovoří spíš proti ní. To už by mohl dělat presidenta takový Miloš Zeman.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Arian píše: ... jen tím chci říct, že ženy a muží zkrátka myslí rozdílně - propustila by na amnestii jiné lidi, zvolila jiné ústavní soudce, lépe by dozorcovala nad přijatými zákony. ...
Eh, jakou roli hraje pohlaví v dozoru nad legislativním procesem??:) a s tím sotatním si taky nejsme jist, nakolik je to pravda...záleží dost i na poradcích... a i Klausovi teď radí ženy...:)

EDIT: Než Bobo, to už raději Drábovou...jako člověk je skvělá, ale reprezentativní Eružel moc ne:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Arian píše:Hamster: V tomto případě si myslím pojem sexismus vůbec uplatnit nedá
Panejo, tak tomu řikám radikální editace. :lol:

Ještě bys mohl napsat proč si to (najednou) myslíš a budu spokojený.
Arian píše:nicméně narozdíl od tebe v ženě nevidím nevýhodu
To je roztomilé, jen si teď ale nevzpomínám kde bych psal, že vidím v ženě nevýhodu... :think:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vampiria píše:To už by mohl dělat presidenta takový Miloš Zeman.
Zeman je přece ideální materiál na prezidenta :-P Takže s figurkami jako je Bobošíková bych ho vůbec nespojoval.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

hm... :think: a co to vzít z jiného úhlu... Zatím jsme rozebírali co našim kandidátům chybí, pojďte sestavit co by měli mít
Uděláme si takového dokonalého prezidenta a pak vybereme osobu která se nejvíce blíží našemu idolu a tu osobu pak jmenujeme prezidentem
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Takže jsme přestali lynčovat Jaba a vrátili se k tématu. I to jednostranné hlasování zmizelo - to jsi zařídila Ty Vampirie?

Vykašlete se na sexismus. V politice tohoto typu se na něj nehraje, vraťte se k preidentovi/prezidentce jako člověku.

Myslím si, že jinou variantu než ještě jednou Václav Klaus nemáme. Prostě nemáme a šmidra. nejsem z něho úplně utržená ale myslím,i že si až na občasné kraviny co zahýbou republikou je solidní a vede si překvapivě dobře.

Souhlasím s Vampiríí - příklady ukazují, že ženy na postech vrcholné politiky jsou mimořádně tvrdé a výkonné. Viz Golda Meierová - kancléř státu Izrael v 70 - tých letech - její tvrdost vystrašila celý Střední východ i OSN a známá Iron Lady z VB. To byl politik formátu jaký se jen tak nevidí. I Churchill by z ní byl nadšený. Argentinci z ní musí mít špatné spaní ještě dneska.

U nás bych si z žen v politice nevybral kdybych se snažil jak chtěl. A jiného prezidenta než Klause? Nevím koho ale mnohokrát citovaný šlechtic by pro mě byl přijatelný.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 27.8.2007 10:39, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

IMHO se klaus udrží maximální dobu a pak se ke korytu dostane topolánek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Možné je všechno a čas ukáže.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Podle mně je Václav Klaus především poměrně mizerný člověk. Tím míním otázku jeho osobnosti, charakteru a jakési mravní celistvosti.
Proto budu vždy podporovat nepragmatické idealisty a intelektuály než kořistnické ekonomy.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

JAB - TO SOUHLASÍM, ALE NEVIDÍM KVALTNĚJŠÍHO ČLOVĚKA, KTERÝ BY PROŠEL VOLBOU. PŘÍMÁ VOLBA U NÁS NENÍ A TEN SVOLOČINEC CO MÁME V PARLAMENTU A SENÁTU SE NIKOM JINÉM NEDOMLUVÍ. TtAKŽE NAKONEC TO BUDE ŘEŠENÍ, KTERÉ NESPÁCHÁ MOC ŠKOD.

Jinak Idaho - nemá cenu hledat jak by měl prezident vypadat. Mirka Dušína nebo Jindru Hojera v této zemi nenajdeš. :twisted:
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 27.8.2007 11:30, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“