Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

aha, tak to potom chápu ještě spíš:)

Konzoli nemám, mít nechci a ani na ní nemám penízky, takže to mi naštěstí nehrozí:)

Ono bude bohatě stačit, co zase strávím času u FMka:))) Ještě, že jej hraje i manželka:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:takže jsem kupoval starší hry, které byly levné. Teď mám PC nové, takže jsem si koupil/koupím několik her z posledních 3 let, které jsem si dřív zahrát nemohl. No a ty byly dražší.

Další věc je, že hry na konzole jsou dražší než na PC, a letos jsem kupoval pár PS2 titulů.
Zhruba takhle. Ale snažím se to krotit (obvykle). 5000+ to však určitě bude (hmm, vlastně jen za poslední čtvrtletí tohoto roku :oops: - ale omlouvám to tím, že v něm vyšlo velké množství opravdu kvalitních her). Koupit PC hru dražší než 800,- (pokud nejde o něco zvláštního - třeba Orange Box) bych se nejspíš dost dlouho rozmýšlel, ceny PC her obvykle rychle klesají (navíc na nejnovější hry nemám naštěstí systém).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - já taky počkám, než našetřím na nové PC:) To doufám Witcher i FM08 budou pod Tebou uvedenou cenou:) Ale i dkyby nebyly, tak si ej asi pořídím, neb obě pro mne mají zvl. význam. FMko mohu hrát kdykoliv a jakkoliv dlouho. K ostatním hrám se spíš jen tak vracím... A na Zaklínače jsem mimořádně vzědav kvůli recenzím a vztahu k oblíbému žándu literatury atd.:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, přesně typ grafiky a stylu, který nesnáším...

Jinak 100% souhlas - taktéž mi uniká smysl vynášení freeware jenom proto, že je zdarma. Smysl mi navíc uniká - warezákům to je jedno a lidem, co hry kupují nejspíš taky... Jediná freewarová hra, která mě zaujala bez ohledu na to, jestli je nebo není zdarma byla v poslední době Cave Story :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Já utrácím tak do 1000 Kč ročně. Většinou si kupuji hry až když jsou za pár stovek (tedy 200 Kč). Jsem totiž strašný škrt. Jediné hry, které jsem si koupil za plnou cenu, byly všechny Baldur's Gate. Tenkráte totiž vše platili rodiče. :-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Já si většinou hry nechávám kupovat :mrgreen: Sám za ně utratím také cca 1000,-. S darovanými by to bude do 3000,-.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jab píše:Já utrácím tak do 1000 Kč ročně. Většinou si kupuji hry až když jsou za pár stovek (tedy 200 Kč). Jsem totiž strašný škrt. Jediné hry, které jsem si koupil za plnou cenu, byly všechny Baldur's Gate. Tenkráte totiž vše platili rodiče. :-)
Dříve jsem to měl stejně, ale v poslední době docela lpím na tom, abych to, v co jsem vložil naději, měl originální a co nejdřív.
Co se týče vynášení freeware scény - já si zahraju freečko jednou za uherský rok, ale myslím si, že tahle scéna funguje podobně jako farma u NHL, odtud se rekrutují vývojáři s novými nápady (je to jen můj názor), třeba takový Fahrenheit prý vzniknul na popud nějaké free-vývojáře.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od sevencreature »

http://www.rockpapershotgun.com/?p=798

Rock, Paper, Shotgun - nejoblíbenější hry autorů za rok 2007.

Hmm, nějak jsem si UK herní publicisty v poslední době oblíbil :think:

A potom ještě malý seznam her, které se mezi ty nejlepší nedostaly:
http://www.rockpapershotgun.com/?p=797#more-797
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re:

Příspěvek od Vallun »

Vallun píše:Konzoli nemám, mít nechci a ani na ní nemám penízky, takže to mi naštěstí nehrozí:)
Měním názor, po shlédnutí TOHOTO, respektive poté, co jsme se dověděl, že něco takového vůbec existuje, bych si Nintendo Wii Fit docela rád pořídil!

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti??
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od DerAdler »

Tak toto ma necháva absolutne chladným... poskakovať jak cyp pred telkou :doh: . Navyše to má nejakú divnú grafiku a poznám omnoho viac zábavnejších kolektívnych pohybových aktivít ;-) . Btw vyjdú na to aj nejaké iné hry ako športy pripadne light-gun shootre ??
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od Vallun »

DerAdler - fakt nevím, tohle je první článek, který jsem zachytil... Tedy alespoň o tom,že je tento systém již běžně k mání...

-já znám taky spoustu lepších pohybových aktivit, ale většinu z nich nemůžeš provozovat doma.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

DerAdler píše:Btw vyjdú na to aj nejaké iné hry ako športy pripadne light-gun shootre ??
Vyjdou: http://wii.hrej.cz/clanky/hardware/100-milionu-wiiiiii/
A nějaké už vyšly: http://www.hrej.cz/clanky/recenze/metro ... orruption/, http://www.hrej.cz/clanky/recenze/the-l ... -princess/...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lukáš Codr v LEVELu 163 píše:...Podle prodejních statistik současné vydání konzolové a PC verze výrazně snižuje prodeje na konzolích...
Škoda, že o těch statistikách nic bližšího neuvádí. Není na tom v zásadě nic překvapivého, ale zajímalo by mě, co znamená to "výrazně". Každopádně důsledky jsou jasné.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse o hrách - recenze, kvalita her, názory

Příspěvek od sevencreature »

Je tam odkaz na statistiky? :wink: Samozřejmě víc zdrojů.

Ideální objekt zkoumání tu je - Call of Duty 4. Nesmírně populární hra na všech platformách - fascinující je zejména dost propíraný počet hráčů, kteří hrají po síti PC verzi s neoriginálním klíčem :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

..... Není co hrát. Na dně zbyly už jen sračky.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“