Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Hamster »

Neferit Sr. píše:Kamery na Polských školach zatím nejsou, veřejnost to nepřipustila. A nezapomeň že to skoroznásilnění a ponížení sním spojené to děvče natolik psychicky poničilo, že spáchalo sebevraždu. Tím se polské hysterické reakci až tak moc nedivím ale věřil jsem, že nakonec rozum zapracuje a stalo se. Možná už ten pocit - když budeme dělat hajzloviny, dají nám sem kamery - pomohl a chování žáků a studentů korigoval.
Že nejde o analogický případ jsem napsal, takže doufám že tady není zapotřebí, abych něco obhajoval. Jen tedy nerozumím tomu zkorigování chování žáků. Jakých žáků? Vždyť to byl humbuk v reakci na jeden případ. Rozum nakonec zapracoval jen proto, že po čase vyšuměl nepodložený, médii záměrně rozdmýchaný strach ze sexuálních násilností na školách a blesková represivní řešení přestala být zajímavá.
Secundo: možná že jiná skupina to neudělá j[n proto, že si vní někdo na tuhle záležitost vzpomene a řekne kašleme na to, jsme lidi.
Pokud si na to, že je člověk, někdo nevzpomene při sadistickém trápení kočky, nevím jak na jeho svědomí může více zapůsobit vzpomínka na to, že nějací idioti s kamerou bručí. Vždyť to je jako dávat profi-lupičům za příklad zloděje co se na místě činu podepsal.

k medialiazaci: Tak to se omlouvám, televizi ani rádio nevyužívám. I tak si ale myslím že jde o více, než si případ zaslouží (I když se přiznávám, že od chvíle, kdy kebule začal citovat podobný případ na slovensku jsem automaticky počítal s tím, že bylo nejspíš sjeto i toto).

KEBULE: Já teď fakt nevím jestli to myslíš vážně. Ty se opravdu snažíš tímto případem + nějakým který se udál NA SLOVENSKU doložit nový trend? Řekněme že pokud jde o něco tak relativně malého, tak měřítka pro to co nazvat trendem máme zřejmě trochu jiné. Jo a to samozřejmě platí pouze za chybného předpokladu, že zabíjení toulavé zvěře není mnohem častější kratochvílí na které není nic nového a byla tu vždy. Tvůj přístup je jako najednou chytit za ucho nějakého kapsáře a dělat z něj ukázkový případ pro ostatní. To nic neřeší.

Analogie s lupiči a kapsáři se dá snadno napadat, ale jak to myslím chápete, takže snad se tomu vyhneme.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Nanaki »

Jen pro přesnost. V TV to bylo určitě na Primě, a to v dost přední zprávě. Samozřejmě s patřičným komentářem, jak je nakonec Prima zvyklá.

Ostatní TV nevím, M.A.S.H. má přednost... :lol:
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster - já nemluvil o rozumu mezi studenty na polských školách. Já mluvil o rozumu mezi zákonodárci. Hlavně mezi těmi z katolických stran.Jinak o strachu z kamer by Ti ledacos řekli správci kamerových systémů měst. Já ale rozhodně odmítám aby někdo studenty a děti monitoroval. Jako každá generace jsou to divoši a leccos je potřeba přehlédnout a někdy to je lepší nevědět. Ale pokud by násilnosti takto zvrhlé pokračovali, asi by pravičáci potřebné hlasy v Polsku nakonec posbírali.

Provedená represe podaná patřičně medii lidem v hlavě zůstává více než přehlížení a neřešení. Zase - nejsem pro nějaké drakonické tresty - k ničemu by nebyly dobré ale je potřeba nahlas říci-ne, takto se chovat nelze.

Na Kebuleho se nezlob- na něho ten kousek ze Slovenska udělal mizerný dojem. Nemůže to dostat z hlavy.A tak občas má tendenci přehánět. Já ho neomlouvám, jen dávám na vědomí jeho motivaci k závěrům které prezentuje.

A jinak všeobecně. Hamstere já jsem přesvědčen o tom, že jakákoliv i neodhalená sviňárna zhoršuje celkovou kvalitu lidské společnosti.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Sirine »

- případ téhle kočky, psa a mladých lidí je slušně řečeno: hnusný ( nehledě na to, že vypjaté mňoukání kočky zní jako dětský pláč....takže co to bude v jejich podání příště?... :-| )
- rozhodně jsem pro to, aby se o takovýchto věcech mluvilo a také řešilo tvrdě - je to závažnější než zálety naší vlády... :-?
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Hamster »

Neferit Sr. píše:já nemluvil o rozumu mezi studenty na polských školách.
Já přece taky ne. Já mluvil o veřejnosti (tedy potažmo i o těch zákonodárcích).
Provedená represe podaná patřičně medii lidem v hlavě zůstává více než přehlížení a neřešení.
To nepopírám, mafie po celém světě s tímhle mají dlouholetou osvědčenou praxi. A opět - kdy jsem já mluvil o nějakém neřešení? To že proti svému stanovisku postavíš opačný extrém který tu nikdo nezastává není žádný argument.

Stále se mi navíc nelíbí to vyzdvihování danné medializace, protože její záměr není žádná společenská výchova, ale čistě apel na city, který se prostě prodává. Utrápená kočička tu zřejmě dojme více než nějaký masakr v rozvojové zemi.
Neferit Sr. píše:A jinak všeobecně. Hamstere já jsem přesvědčen o tom, že jakákoliv i neodhalená sviňárna zhoršuje celkovou kvalitu lidské společnosti.
Fajn, nevídím v tomhle spor. Jen se bojím, že mluvíš o něčem jiném než já. Já to, jestli je to co se stalo s tou kočkou dobré nebo špatné (ať už konkrétně, nebo obecně), neřeším. Na to je odpověď jasná.
Sirine píše:nehledě na to, že vypjaté mňoukání kočky zní jako dětský pláč...
Ano, to je přesně ten iracionální přístup, který mě děsí. :anxious: Myslím, že "co bude příště?" má stejný smysl se ptát jak u činnů samotných, tak u prostředků použivaných proti nim, protože jakmile rozhodují takovéhle emoce a bulvární myšlení (viz. to srovnání s vládou), tak je nejlepší se dobře schovat.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od KEBULE »

Myslím si že chápu, proč Hamstera "děsí" mediální humbuk kolem relativní pitomosti. Ano tou pitomostí myslím jednu kočku roztrhanou jedním psem. Zatímco každý rok je miriáda malých roztomilých koťátek utopená a nikdo to neřeší. (v úvozovkách)

Masakr v rozvojové zemi mě nedojímá, protože to patří k folklóru večerních zpráv.

Dovolím si malou úvahu na dané téma. Podle mě je propastný rozdíl mezi tím, když někdo utopí kotě protože se mu nehodí (a stejně tak štěně nebo jakékoliv jiné zvíře) a zavazí. (ne není to dobře, je to špatně) A mezi tím, když někdo ubije nebo nechá roztrhat dané zvíře čistě pro svou zábavu a potěšení a aby toho nebylo málo ještě si to nahraje a pak se tím veřejně prezentuje. V tomhle ten negativní trend opravdu vidím.

Protože mezitím jestli dám na internet to jak ubíjím psa, mlátím bezdomovce, šikanuju spolužáka a další si jistě doplníte sami, není IMHO tak moc veliký rozdíl. Nehledě na to že to svědčí o jisté dementnosti "pachatelů" (kdyby nic tak ta by potrestat zasloužila. )

Když to shrnu - negativní trend vidím v tom, že někdo má potřebu se prezentovat nějakou formou násilí, takže pokud tenhle případ a mediální humbuk kolem něj povede k ukázkovému potrestání viníků je to IMHO jen dobře. Snad to totiž bude mít odstrašující příklad.

A ano, ono ubití psa na mě zanechalo hluboký dojem.

Nakonec bych jen dodal, že pokud plácám nesmysly nebo jsem moc mimo téma klidně to smažte.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Vanda »

Neferit Sr. píše:Celé tohle vlákno vzniklo na téma zda povolit či zakázat chov bojových plemen psů. Možná po přečtení tohoto odkazu

http://www.novinky.cz/clanek/131231-opi ... aceli.html

by nebylo marné položit otázku jinak. Zda vůbec a za jakých podmínek povolit život a volný pohyb lidem, kteří se na tomto jak to vůbec nazvat, podíleli.Na rozdíl od diskuse pod článkem nevidím v krutosti a zlém chování žádný rozdíl mezi tím zda se účastnili i ženy nebo ne. Je to jedna pakáž.
Že jsem to četla, z toho je mi fakt na blití, jak se může někdo takhle stupidně bavit, fakt nepochopím. Když už se nudí, tak si maj ve svým zadku odpalovat rachejtle. Hovada.
A tyhle věci se dějou pořád. Táta mi jednou vyprávěl jak nějací kluci polili jiného mentálně zaostalého kluka benzínem a zapálili. I když myslím, že těžko nazvat v porovnání s nima toho uhořelého jako zaostalého.
Je to hnus a raději to nebudu dál pitvat. Nervy mám jenom jedny.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Vallun »

Hamster píše:Ano, to je přesně ten iracionální přístup, který mě děsí. Myslím, že "co bude příště?" má stejný smysl se ptát jak u činnů samotných, tak u prostředků použivaných proti nim, protože jakmile rozhodují takovéhle emoce a bulvární myšlení (viz. to srovnání s vládou), tak je nejlepší se dobře schovat.
Na tomhle je rozhodně větší, než malé množství pravdy... Především to ukazuje, jak je velká část z nás masově manipulovatelná...

Na druhou stranu ten čin opravdu potřebuje prošetřit a náležitě potrestat. A když už je to ve zprávách, tak je logické, že to emoce vyvolá... Nevím, ejslti ybch pvoažoval az duševně dzravého člověka, který by po takovéto zprávě zůstal nepohnut.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od sevencreature »

Vallun píše:Nevím, jestli bych považoval az duševně zdravého člověka, který by po takovéto zprávě zůstal nepohnut.
No, v dnešní době, kdy sladkou odměnou za každou "věcnou" zprávou v TV je člověk přejetý vlakem či nějaká další výživná mrtvola, to vše na konec "zjemněné" nějaký milým štěňátkem/koťátkem/jehňátkem (apod.) čerstvě narozeným v nějaké ZOO, se opravdu není čemu divit - já bych se pro změnu divil, kdyby po oznámení hromadné havárie třeba autobusu/vlaku a smrti desítek lidí BYL vůbec někdo (kromě rodiny a známych) pohnut. Je přece logické, že když nějaký pes "brutálně" zavraždí nebohé koťátko, tak ho bude celý národ litovat (a strůjce pošle okamžitě na křeslo), zatímco nějaký olezlý bezdomovec vyvolá spíš pocit úlevy (zas o jedno míň).

Tím chci říci, že zabíjení lidí se v TV vidí pořád (čili asi nikoho až tak moc neohromí), zatímco zabíjení zvířat už málo (ač se jich samozřejmě zabíjejí, porážejí, mrzačí či týrají desítky, stovky, desetitisíce denně).

Jinak řečeno, reakce (tj. článek) na zmíněné video mi příjde spíš k smíchu (a k pláči). Pokud bych chtěl použít extrémní přirovnání, tak to je, jako kdyby si za druhé světové nějaké dítě odřelo koleno a druhý den byly ve všech novinách účastné články typu "chudák děcko" zatímco by za humny vesele probíhal Holocaust :roll: Tj. další bulvární článek o ničem, jehož jediný cíl je prostě pobavit čtenáře (stejná kategorie jako "bicepsy" Heleny Vondráčkové :roll: - a návštěva webu Super mě ještě teď straší ve snech :anxious:).

Hmm, očividně by to chtělo nějakou srdceryvnou reportáž o "brutálním" "vraždění" nebohých tuleňátek (pokud možno doplnit pár desítkami fotografií zmíněných roztomilých zvířátek) - asi by to měl autorům někdo poradit :think:

P.S. Hádám, že za chvíli se objeví další videa (tentokrát bez záběrů autorů na konci) podobného typu, případně se tím budou nějaké skupiny inspirovat i bez natáčení videa. Takže hádám, že účel článek splnil - mladiství mají hned další návod, jak zahnat nudu :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Neferit Sr. »

Takže se vlastně nic nestalo. Je to mediální bublina, stejně to dělá kdekdo a jakékoliv řešení je ztráta času. Pravda, co je jedno zvíře proti problémům doby. Takže co se tím zatěžovat. Stejně se zdá že by to bylo k ničemu - ať si každý dělá co chce. A šmidra.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Sirine »

-svět je hnusný a nespravedlivý...naše Eliška (osmáčí to mamina) přivedla na svět pět mrňousů a bohužel to neustála :cry:
- mrňata mají pranepatrnou naději na přežití (umělý odchov se nikomu prý zatím nepovedl) :-?
- Víťa (osmáčí to jejich tatík) se snaží, co může
- a na cestě z prahy se blíží moje sestra s náhradní mámou (to je ten zázrak, pokud je přijme k těm vlastním) :think:

-ach jo... 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od KEBULE »

Sirine: Hodně štěstí... :-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Sirine »

-ach jo... :cry: :cry: :cry: ještě ráno to vypadalo nadějně - tři prckové z pěti koukali na svět :cry: náhradní máma je přijala, ale odpoledne už ani jedno :cry:
-jsem smutek sám :-?
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Neferit Sr. »

To je mi líto. Budeš muset do Zverimexu. Jsou to je malá zvířátka a jejich šance obstát v dnešním světě není velká. A co na to Tvoje mláďata?

To člověče já jsem jednou měl doma na hlídání jakéhosi křečka, jmenovalo se to Fanoušek a byl to parchant zdrhavej. Za první noc pro mě nepochopitelným způsobem třikrát zdrhl a já ho naposledy hledal za postelí o půl třetí ráno. Kdyby nebyl Peťky Šišmovic tak bych toho zmetka rozpleskl lopatkou.

O jedno z našich morčat se vymklo kontrole když jsem ho hlídal při čištění klece a já potom musel o půl desáté večer rozebrat půl obývací stěny, vydolovat to nevychované zvíře a potom zase stěnu složit. Skončil jsem ve dvě v noci.

Takže si vzpomeň co jste s vaším minisavcem zažili prima a bude Ti trochu lépe.

Zabralo to? :-D Ahoj Sirine zdravím Tebe i celý Tvůj klan.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí mazlíčci a zvířectvo všeobecně

Příspěvek od Sirine »

-no, zabralo... :-) děkuji :oops:

-cácorka naříká za Elíšou k neudržení (šup na trénink do stepu...včera další kroužek - tzv.léčba prací přes den), špatně spí, no a dnes je tomu pokračování....jak to vidím - další bezesná noc před náma) - ono je to k pochopení, byla jejím i naším milým členem rodiny :-(

-ale jak píšeš, vzpomínáme na všelicos (třeba jak jednoho z prcků měla tendenci zašoupnout za sporák a jeho vytrvalé naříkání vytrvale ignorovat, nebo s jiným běhat v kolotoči, zatímco bezmocně otloukalo ten kolotoč svojí hlavou...a stačilo vzít do ruky sklenici slunečnicových semínek :-) změnila se na nejroztomilejší a nejhodnější stvoření pod sluncem)
-teď ještě udržet Víťu...mno, šoupli jsme mu tam jednu malou osmáčí holku a zdá se, že se maličko probral (ale ten kravál...jak si vyjasňují, kdože je tam vládcem....hm....uvidíme... :think:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“